דיאלוג שנרשם אתמול בחנות מחשבים

האגס 1

New member
דיאלוג שנרשם אתמול בחנות מחשבים

בבני-ברק: - X! יש מקלדת לשמאלנים?! - מקלדת?! לא, רק לימנים קיצונים!

בסג

New member
מעניין לעניין באותו עניין ../images/Emo26.gif

בתחילת הטירונות, הסבירו לנו את הכללים: בין אם עומדים ב"ח", בין בשלשות ואף בזוגות - תמיד ההוא מצד ימין צריך לתת את ה"הקשב". ותהי פאשלה פעם אחת, ומישהו אחר נתן את ה"הקשב". ויזעק המפקד: "למה נתת הקשב? הימני הקיצוני צריך לתת את ההקשב!". ומן הקהל נשמעה הקריאה "המפקד! אבל כולנו ימנים קיצוניים..." (בינישים - לכו הבינו)

בסג

New member
מעניין לעניין באותו עניין 2 ../images/Emo26.gif

עכשיו מצאתי דף פישולים שרשמתי מהגיגי המפקדים וסגניהם וסמליהם וכיו"ביהם. דא עקא: רק שני משפטים נתפסו בחכתי, וכל השאר זרחו מפרחוני בטרם העליתים על כתב. אז... הנה מה שיש ("איזהו עשיר - השמח בחלקו"):
"ישנה פה כמות לא מכובדת של חיילים" (הוא התכוון לומר שיש הרבה)
"...ואז יש לכם 2 אפשרויות: או לא לאכול, או למות ברעב"

Lאחד

New member
כשהייתי צריך פעם לרצות "קאדר"

של 50 כפיפות מרפקים (בפועל זה הגיע למאה ומשהו...) בקצב סמ"ח, באיזשהו שלב (נדמה לי ב-28) התבלבלו לי האותיות וצעקתי "עשרים ושמונה החמ"ס..."

אוֹחַ

New member
קדים דרוכים רמוסים?

קדים דרוכים ומשתחווים רמוסים? מה זה קד"ר, מוגג?

giba70

New member
תיזוז בעברית נח"לאית...

וכמובן שפּיסטין היה האתר האהוב על המפקדים לביצוע התיזוזים. זו יכולה להיות גבעה תמימה, אבל ברגע שהיא מיועדת לכיבוש בעזרת תיזוז ("הייתם וחזרתם", "עליתם וירדתם") היא מיד הפכה לפיסטין...

יש ברוסית מילה "קאדְר"

אולי זה בא בכלל משם. זו מילה עם מספר משמעויות, הרלבנטית שבהן היא (בערך) "קטע" כמו ב"להריץ קטעים".

giba70

New member
גם בקד"ר מריצים

אבל לא קטעים. "בשכונה שלנו מריצים קטעים" -"וגם... נו, איך קוראים לזה?" -"עושים שיגועים" -"עושים שיגועייים" בנווה חמציצים! בנווה חמציצים!

מוגג

New member
ברור

לדעניותי (ונדמה לי שכבר אמרתי זאת פעם), הסלנג בצבאי לוקח מילים קיימות וממציא להן פירוש אחר שאינו קשור למילהמקורית: ביזון, בליסה, קדר, עפיצות/אפיצות, אפוף, ובטח יש עוד דוגמאות.

גנגי

New member
מה זה פה, מירוץ הכלים?

רץ קנקן, אץ קוצץ... אני רצה לסגור היטב את הארונות והמגרות במטבח.

hayimamar

New member
פעם היה לי קובץ של רשימות דומות

מהצבא הרוסי - מזמן הלך. מה שאני זוכר משם:
נעליים יש לצחצח בערב בשביל ללבוש אותם למחר על ראש שקט. אגב, ברוסית המילה כיו"ביהם נשמעת טוב. יש קשר שורשי בין טירונות לטרוניה. אצטט: "זוהי המדינה היחידה שבה בני 60 עדיין שונאים את המ"כ מהטירונות" (יאיר לפיד). מה, היטרנת לאחרונה?

למעלה