דיאטת PALEO בהקשר לתזונת ספורט..

PhotoMania

New member
דיאטת PALEO בהקשר לתזונת ספורט..

מישהו שמע? מישהו ניסה? יש ספר של Joe Friel בנושא ותהיתי האם הוא שווה עיון והזמנה.

בדוק גם את לורן קורדיין

אני ממליץ גם על The Paleo Diet for Athletes שמציג גישה המשלבת בין תזונת פליאו "קלאסית" לשימוש מבוקר ומתוכנן בפחמימות לפני, תוך כדי ואחרי האימון למיקסום הביצועים והאימונים בעצימות גבוהה. מצד שני יש את הגישה המצדדת בקטוזיס, ז"א מעבר להתבססות על תוצרי פירוק השומנים לאנרגיה זמינה במקום על פחמימות / גליקוגן, מה שמתאים יותר לסיבולת ופחות למהירות. הרפואה המערבית טוענת בעקרון שזהו מצב של סטרס שעלול למערכות שונות כמו הכליות אך מצדדי הפליאו טוענים ומוכיחים מחקרית שזהו מצב תקין לחלוטין שהגוף התפתח אליו אבולוציונית באורח חיים של ציידים / לקטים שחוו צום חלקי או מלא כדבר של שגרה. שווה לקרוא בבלוג של ד"ר מייקל אידס על העניין http://www.proteinpower.com/drmike מבחינת הנסיון האישי שלי, לוקח תקופה של כמה שבועות להיגמל מפחמימות תחת שרביטו של יאיר קרני (וצריך לרדת לרמה נמוכה מאוד של פחמימות כדי לעבור לקטוזיס) וההרגשה מוזרה, אפילו ברמות של חולשה, אבל כשעוברים את זה ההרגשה מעולה ולא מורגשת ירידה באנרגיה, להיפך. כל זה תקף לגבי מאמצים אירוביים. לגבי פעילות בעצימות גבוהה יותר המתבססת יותר על גליקוגן ופחות על שומן כמקור לאנרגיה זמינה - יש לי פחות נסיון...

PhotoMania

New member
../images/Emo51.gif

מה הייתה המוטיבציה שלך לנסות את זה והאם אתה "רץ" עם זה גם היום?

המוטיווציה הראשונית היתה ירידה במשקל

ברגע שנגמלים מהפחמימות ועוברים לתזונה עשירה בחלבונים, ירקות וסיבים בשילוב עם הפעילות האירובית מתחילה ירידה במשקל מאוד אפקטיבית גם משום שתחושת הרעב פוחתת ואין Craving גם כשנמצאים בגרעון קלורי די משמעותי (כ 700-1000 ק"ק ליום מהתזונה והפעילות). החזרתי פחמימות מורכבות לתפריט בהדרגה תוך כמה חודשים. כיום אני בהחלט שומר לצרוך פחמימות "טובות" (קמח מלא, אורז מלא, כמעט ללא סוכר - למעט פירות וג'לים
) אבל אני לא דתי בעניין הפליאו. דוקא הייתי שמח לחזור לזה יותר אבל כנראה שהעצלנות מונעת ממני "לקפוץ למים" שוב, כי אני יודע שהם קרים בהתחלה ולוקח זמן להתרגל

PhotoMania

New member
שוב תודה..

הכי טוב מים קרים.. הם גורמים לשחות מהר יותר

למעלה