דיאטה בצבא..?

דיאטה בצבא..?

מה קורה, אני התחלתי לעשות דיאטה, וכמובן הלכתי לקא"גית שלנו, היא נתנה לי תוכנית כושר, אבל כמובן צריכים גם תוכנית של תזונה, והשאלה שלי היא אם יש דיאטנית בצבא? כלומר האם יש איזה מישהו מקצועי שיכול לרשום לי תוכנית תזונה, ולא נגיד גם הקאגית שזה לא ההכשרה שלה.. תודה...

האם הפניה לדיאטנית נחשבת

כמו הפניה לכל דבר? זאת אומרת אם אני קובע פגישה לדיאטנית אז אף אחד לא יכול למנוע ממני את זה נכון? ומאיזה מצב אפשר לקבל הפניה לדיאטנית? הכוונה, רק במקרי עודף משקל קיצוניים או כל מי שרוצה יכול לבקש?

SHIRUSH1602

New member
אז ככה

לבקש כל אחד יכול, אבל הרופא יחידה לפי שיקולו נותן. יש כאלה שנותנים רק במקרים שזה נחשב כבר בעיה רפואית בתור השמנה או ערכים גבוהים של כלוסטרול או שומנים וכו בדם. יש כאלה שיתנו גם אם זה לא משמעותי אבל אתה רוצה לסגל לעצמך תזונה נכונה, וירידה לא משמעותית במשקל. תלוי ברופא. וההפניה היא אכן הפניה לכל דבר, כמו פזיוטרפיה, כמו רופא מומחה, כמו בדיקת ct, רופא שינים או קבן.. למה שימנעו ממך?

TheBeast

New member
למען האמת-

הפנייה לדיאטנית היא אחת מההפניות שנחשבות ליותר קלות להוצאה. כל חייל בצבא מורשה לגשת לדיאטנית לצורך ייעוץ, כחלק מהתובנה שצה"ל רכש לעצמו לגבי כמות השומן הנצברת במהלך השירות...

TheBeast

New member
נו. מה עם הדיאטנית דנה בחר"פ צריפין?../images/Emo3.gif

גש לרופא היחידה לקבלת הפנייה לדיאטנית. ישנם בתי חולים מסויימים שאפשר גם לקבל הפנייה אליהם, מעבר לחר"פים השונים
[איכילוב אין, למשל
] בהצלחה!

varui

New member
תאמין לי

אני לא יודע אך אנשים הולכים אליה ושמורים על תזונה נכונה

TheBeast

New member
זה ברור. היא חמודה ברמות ../images/Emo45.gif

והכי מתחשבת שיש. כפרעליה :< אבל מבחינה מקצועית- היא נותנת הכוונה די טובה ודורשת פירוט נרחב למדי, כמו שצריך

Orel Boy

New member
אני הייתי אצלה ואני ההפך משמן

אז אני מאמין שהיא תטפל גם במקרים כמו שלך

omer87

New member
הייתי אמור לחזור אליה

אבל לא ממש עשיתי את זה, כי התועלת לא הייתה גבוהה היא סתם אמרה לי לאכול יותר! ולא הרגשתי שיש באמירה הזאת שיקולים נוספים שנגעו ספציפית אליי, מה גם שמבחינה רפואית התגלו ממצאים אחרים שקצת סתרו את הטיפול אצלה... נחמדה כן, היה נחמד להגיע פעמיים מאוחר למשרד בגלל זה אבל צריפין זה סתם תקוע.

TheBeast

New member
אצלי זה דווקא ההפך :$

מקווה שהטיפול לפחות מתקדם בצורה טובה אצלך...

omer87

New member
מהבחינה הזאת דווקא לא...

אבל זה כבר הפך לסלט רפואי אחד גדול, והרופאה בצבא כל כך גרועה שהמשך הטיפול שלי ייקבע רק אצל רופא היחידה שאותו אני אראה רק ב22/11... ולמה? כי אין תורים!!!! ואני כבר עשרה ימים מנסה לקבוע תורים...

TheBeast

New member
מה הבעייה בעצם?

השמנת יתר? ואיפה אתה מנסה להזמין תור ולמי? אני פשוט לא נתקל בבעיות הללו :$

omer87

New member
להפך...

הייתי תת משקל, סדר היום שלי ועוד כמה גורמים הובילו לכך שפשוט אכלתי פחות מדי...שלא במודע ובמודע.... עשיתי בדיקת דם וכמה ימים אחר כך הלכתי לדיאטנית... אחרי חודש!!! תוצאות בדיקת הדם חזרו (הן חזרו אחרי ארבעה ימים.. אבל למה שחר"פ צריפין יזינו אותן במחשב? למה שמישהו במרפאת מטכ"ל ינהל על כך מעקב? אני נדנדתי ונדנדתי ונדנדתי ובסוף שלחו לי את התוצאות בפקס!) התוצאות היו לא תקינות-- (אבל ממש לא תקינות, ראוי לציין שגם בתקופה שקדמה לכך הרגשתי ממש לא טוב בכללי) ועד עכשיו, כמעט שלושה חודשים אחרי... אני עדיין בבירור רפואי בלי לדעת מה יש לי!!! כל מיני רופאים וגורמים הנוגעים לעניין משחקים בי פינג פונג! הצבא הזה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TheBeast

New member
אותו מצב כמוני...

רק שאצלי הכל דופק כמו שעון
זיהו אצלי חוסר תקינות וישר צלצלו לזמן אותי לרופאה. כרגע אני נמצא בבירור, ועדיין לא ברור מה יש לי גם כן... הכי טוב- לדאוג לדברים לבדך, משהו קטן שלמדתי מכמה מקרים שדברים לא זזו אצלי

למעלה