דחיית תחילת עבודה

איה1974

New member
דחיית תחילת עבודה

התראיינתי בתחילת השבוע אצל מעסיק מסויים והוא סיכם איתי בעל פה בסוף הראיון על קבלה לעבודה והתחלה ביום ראשון 4.9. ביום למחרת היה לי ראיון וביטלתי בגלל שהתקבלתי למקום הנ"ל. לפני כמה דקות התקשר אליי בעל העסק ואמר לי שצריך לשפץ את מקום הישיבה שאני אמורה לשבת בו, הנגר "הבריז" לו ולכן אצטרך להתחיל לעבוד שבועיים מאוחר יותר מהתאריך שנקבע. אמרתי לבעל המקום שאני ביטלתי ראיונות ברגע שהוא אמר לי שהתקבלתי, והאם השיפוץ קשור במישרין לעבודה שלי? אז הוא אמר כן, שהוא מצטער אי אפשר לעבוד שם קודם ואני יכולה לחפש מקום אחר אם אני לא מעוניינת. סייימתי את השיחה בהסכמה שאני כן מעוניינת להתחיל עוד שבועיים. בינתיים ישנם 3 מקומות שטרם חזרו אליי לאחר ראיון ויש סיכוי שיחזרו עם תשובה חיובית. (יש מקום שאמר לי בעל המקום שהוא בחופשה השבוע ולכן יחזור אליי אחרי כמה ימים). בנוסף לזה, יש סיכוי שאמצע עבודה אחרת במהלך השבועיים האלה. בתחום המקצוע שלי שולחים קורות חיים בפקס ישירות למעסיקים ואז מקומות חוזרים אליי ומקבלים לעבודה תוך זמן קצר. שאלותי הן: 1. איך אני מגנה על עצמי מהסכם בעל פה שכזה שמשתנה פתאום? (מבחינתי זו הרעה כי יעברו עוד שבועיים ללא שכר עבודה) איך ניתן לוודא שלא ישנה את דעתו שוב ויחזור אליי פתאום עם תשובה שלא מעוניין להעסיק אותי כלל? (הסיבה שבגללה דחה נראית לא הכי אמינה, כי נאמר לי בראיון שעבדו שניים באותו התפקיד ואחד עזב) 2. אם סוכם איתו בעל פה שאני מתחילה לעבוד בעוד שבועיים ואני מוצאת משהו אחר בינתיים, האם אני מפרה הסכם בעצמי? תודה מראש

למעלה