דחיית ביוץ

NAAVY

New member
דחיית ביוץ

שלום לכם, אנחנו זוג שומרי מסורת ונשואים כ-7 חודשים. ביקרתי אצל רופא ונבדקתי באולטרסאונד בשבוע שעבר והוא מסר לי את תאריך הביוץ שלי שחל יומיים אחרי הביקור. אנחנו שומרים טהרה והספירה שלי היא 8-7 ימים למחזור + 7 ימי טהרה. כמו כן הודיע לי שבגלל שאיננו מקימים יחסי מין בתדירות יתכן כי לא בטוח ש אקלט מאחר וחלפו שבועיים פלוס מהפעם האחרונה והזרעים שלו כבר אינם טובים ואם יהיה סיכוי אז זה יהיה הריון של בת. ביקשתי שיתן לי איקקלומין והוא אמר שיש לי ביוץ ונותנים רק למי שאין. האם תרופה זו לא דוחה ביוץ? כמו כן מבקשת לדעת איך מקצרים את זמן הווסת ,הבנתי שזה בא עם תזונה מסויימת.

גילה 28

New member
ממש מוזר לי מה שאמר הרופא

גם לגבי טיב הזרעים וגם לגבי ההריון של הבת. לא שמעתי שאם לא מקיימים יחסי מין שבועיים יורד טיב הזרע, מוזררררררררר. כמו כן לגבי הבת, דווקא זרעים נקביים ( של בנות ) מחזיקים זמן רב יותר וממתינים לביוץ ואם אתם לא מספיקים לקיים יחסים מראש, אלא רק במועד הביוץ, כי אז יש יותר סיכוי לבן מאשר בת. זאת ועוד ידוע לי שבד"כ שומרים טהרה 5 + 7 נקיים, בהנחה שאין הפרשות דמיות לאחר ה 5, אז למה אתם מחמירים לכיוון ה שבועיים???? שווה להתיעץ עם רופא נוסף ואולי גם עם רב, כי כבר שמעתי על בנות שהרבנית אפשרה להן לקצר ל 3 + 7 שהרי.....עשיית ילדים היא מצווה בפני עצמה. בהצלחהההההההההההההה

אני גם שמעתי את התאוריה הזו של הזרע

לזוג שאני מכירה עם בעיית זרע אמרו שהזרע צריך להיות "חדש" כי אח"כ איכותו יורדת. כמובן שיש רופאים שאומרים שיום יום גם לא טוב אבל כנראה שגם הקיצוניות השניה לא טובה. לפני בדיקות זרע מתאפקים 3 ימים כך שכנראה זה זמן מספיק לזרע להגיע למיטבו. כנראה שאחרי הרבה זמן האיכות מתחילה לרדת, (או שלפחות חלק מהרופאים מאמינים בזה). מאחר וזרע נקבי עמיד יותר יכול להיות שישרוד יותר טוב התאפקות ממושכת (בתוך גוף הגבר). זה לא סותר את מה שאמרת שככל שמתקרבים לביוץ, היתרון היחסי שיש לזרעים הנקביים בלשרוד בתוך גוף האשה, מצטמצם.

בעיקר מפה. (הנה גם פוצי אמרה את זה)

וגם במקרה הזה, זוג שאני מכירה, גם דתיים, שהיו מקרה זרע והצליחו ספונטנית.

עוד 'הוכחה' לעמידות הזרע היא

שכאשר ניגשים לבצע בדיקת זרע, ישנה הוראה מפורשת להתנזר מקיום יחסים בין 3-5 ימים בלבד ( ולא יותר!!!!) ת'שמעו מילה של מנוסה

השאלה היא כך:

האם בוודאות הטבילה היא לאחר הביוץ, או שאת מספיקה אבל ההנחה של הרופאה שהתנזרות של הרבה זמן פוגמת באיכות, אם ההנחה הזו נכונה אז איך יש לדתיים הרבה ילדים? (ולא רק בנות...) בעקרון ישנם רופאים שנותנים איקקלומין לדחות את הביוץ, אבל אני יודעת שרופאים מומחים לפוריות לא רצים לפתרון הזה: א. כי הוא לא תמיד עוזר. ב. כי אשה שיש לה ביוץ, צריך להזהר בלהוסיף לה כדור כמו איקקלומין שמעודד ביוץ, כי הוא יגביר לה את הביוץ ויש לה סיכוי להריון מרובה עוברים. אם הביוץ מקדים את הטבילה יש עוד פתרון תרופתי, שאני קיבלתי ועזר לי אישית לדחות את הביוץ, בתחילת הווסת לקחת במשך שלושה ימים כדור בשם "פרמריל" -שהוא כדור על בסיס אסטרוגני, שאין לו תופעות לוואי כמו איקקלומין והוא מאריך את הווסת. אם יש בעיה בהתנקות של יום יומים, יש פתרונות טיבעיים שעוזרות לדימום להגמר קודם, כמו מסתיק תימני, עלה תאנה ותמצית קליפת הרימון, שיש נשים שאומרות שזה עזר להם. כמו כן שמעתי שיש כדורים שעוזרים להתנקות יותר מהר. בהצלחה

JOSEPHINE 2

New member
מוכנה לעזור - שאלה לי../images/Emo13.gif

כתבת שהכדור פרמריל מאריך את הווסת, כוונתך היא שהוא מאריך את הדימום? או שהוא מקצר את הדימום ובכך הביוץ מקדים ? לא הבנתי.. ולגבי הפתרונות הטבעיים - צריך את שלושתם במקביל או שאחד מהם לבחירתי? אני החודש באותו מצב, נדמה לי שהביוץ היום או אתמול מאחר וביום שיש נצפו שני פסים באותה עוצמה בקנדית אבל עדיין לא טבלתי
, אוףףףףףףףףף אז נראה לי שגם אצלי הביוץ הוא ממש גבולי אם לא מפוספס.. והמון תודה על ההסברים המפורטים שלך!

הכדור דוחה את הביוץ

ועל ידי כך אורך כל ווסת יותר ארוכה. מאורכים של 24-27 עליתי ל31-33. ואגב בדרך כלל כשנטלתי את הכדור, ההתנקות מהכתמים היתה יותר מהירה, אז כך שהרווח כפול, גם יותר ימים נקיים וגם יש יותר סיכויים להספיק את הביוץ. לגבי הדברים הטיבעיים, היה תקופה שלקחתי רק מסתיק תימני והיה תקופה שמסתיק תימני עם עלה תאנה (תמציות שניתן לרכוש בבתי טבע בעיקר באיזורים דתיים), לא זכור לי שזה עזר כל כך, אולי קיצר את הדימום מעט. (עברו מאז הרבה שנים...) אחרי שנטלתי את הכדור, נצפה ביוץ יפה, וכן החשק עלה מאוד לקראת הביוץ.

JOSEPHINE 2

New member
../images/Emo51.gif רבה לך!!!!

ואם אין לי כתמים אלא אני רק מעוניינת להתנקות מהדימום מהר יותר? זה יקצר לי יומיים שלמים בדימום? אצלי ישנם 5 ימים מאסיביים ואז עוד שניים שהימום נצפה רק על עד בדיקה,(בדיקה פנימית), ועל זה אני מוסיפה 7 נקיים אז ברור לי שאני מגיעה דיי גבולית ל"מצווה".. האם הכדור ניתן לכל אחת או שרק במידה ורופא רואה צורך בכך או לבעיות אחרות? והאם עליי לקחת אותו בקביעות עד הריון? ואם הבנתי נכון היתרון שלו הוא: 1. מקצר ימי ימום 2. מאריך את הווסת ובכך ישנם יותר ימי פעולה.. ושוב תודהההה!!!

בעיקרון

הרופאה שלי נתנה לי על סמך תאור אורך המחזורים בלבד, ובדיקת דם שיש ביוץ עצמוני. אני יודעת שיש רופאים שלא נותנים את הכדור הזה אלא מציעים מיד איקקולמין, ניתקלתי בזה בעיקר עם רופאים שאינם מומחים לפריון, ו/או אינם בקיאים בנושא של טבילה ונקיים מספיק, ולכן זה הפיתרון שהם מציעים כשלב א'. בעיקרון יש לקחת אותו עד שמושג הריון, אבל יכל להיות שאם יעברו מספר חודשים ולא יושג הריון, אז יציעו כן לעבור לטיפול מאסיבי יותר ולבצע בדיקות נוספות.

למעלה