דחוף!!!!!!!!!!!!

shira71

New member
דחוף!!!!!!!!!!!!

אנא מכן, לכל מי שיש אינפורמציה, הנ"ל דחוף למחר בבוקר. במקרה והולכים על תורם פתוח (ומחו"ל) 1. יש לחתום בפני נוטוריון - איך אני שומרת על דיסקרטיות? לא מעוניינת שהמסמך "יסתובב" במשרד עורך הדין. האם אפשר למלא פרטים בראשי תיבות? 2. האם יש לדווח על ילד שנולד לבנק הזרע? 3. האם התורם יכול ליצור קשר עם הילד? (האם הפרטים שלנו חשופים אליו)? האם בת"ז יש סימן לכך שהילד מתרומה? בבקשה ענו לי זה דחוף שירה
 

ממולדה

New member
חביבתי

החלטות כאלה לא מקבלים מהיום להיום... מתוך המעט הידוע לי: 1. אחד הדברים המינימלים שמצפים מנוטריון הוא לשמור על סודיות. 2. לדווח למי? לבנק הזרע בארץ לא חייבים לדווח (אם כי הם שמחים שמדווחים). בחו"ל - לא יודעת. 3. לא הייתי בוחרת תורם מבנק לפני שהייתי מבררת היטב היטב את מדיניות החשיפה שלו. ב. בת"ז אין סימן למוצא המבחנה.
 

דבורי

New member
כמה תשובות

1. למה שהמסמך יסתובב? את מביאה את המסמך, חותמת, הנוטריון מוסיף את החתימה שלו ואת לוקחת את הדף והולכת. אין שום סיבה שלנוטריון ישאר העתק. 2. אין חובה לדווח, אבל אם את רוצה שלילד יהיו זכויות בגיל 18 את צריכה לדווח כדי שהם יתנו למי לתת את הזכויות. כדאי גם לדרוש מהבנק אישור. 3. התורם אינו יכול ליצור קשר עם הילד, אין לו את הפרטים שלך והוא אינו יודע בכלל על הלידה. 4. אין שום סימן בת"ז לכך שהילד מתרומה. אם את תגדלי אותו לבד, כנראה שהמשבצת של שם האב תהיה ריקה ויתכן שאנשים ינחשו, אבל אף אחד לא יוכל לדעת בבטחון.
 

shira71

New member
לדבורי

דיברתי עם הנוטוריון בטלפון והוא אמר שהעתק אחד צריך להישאר אצלו
 

דבורי

New member
דברי גם עם נוטריון אחר

אף פעם לא שמעתי על זה. לבנק בארה"ב השתמשתי בידיד שיש לו תעודת נוטריון אמריקאית. אני זוכרת שהלכתי פעם לנוטריון בענייני קנית או מכירת דירה ולא זוכרת עניין כזה.
 

l i l o 1

New member
את צודקת נוטריון מחוייב להשאיר אצלו

עותק (עבדתי אצל נוטריון ואני יודעת מניסיון) אבל העותק נכנס לארכיון האישורים שהוא מוציא ויש כאלה מאות בשנה זה לא שהמסמך מסתובב אצלו - אחרי שבוע הוא בכלל שוכח על מה חתם :)
 
לגבי בנק הזרע

לגבי תרומה מבבנק הזרע זהו דבר חסוי ביותר את לעולם לא תדעי מי האבא וגם האבא אף פעם לא ידע למי תרם. ישנם ארצות ששם האבות כן יודעים. בארץ הענין סגור וחסוי.. בשום מקום לא כתוב שהילד מתרומה לא בתעודת זהות ולא בשום נייר ואת גם לא צריכה לחתום על כלום. יש דברים שצריכים לקחת בחשבון שהילד יגדל וירצה להתחתן רצוי מאוד של יתחתן עם אחותו .. יכול אפילו להיות שחלק מהילדים שלנו הם אחים (כמה שזה נשמע מוזר).
 

דבורי

New member
היא כתבה בפרוש שמדובר בחו"ל

עד כמה שידוע לי, בכל הארצות או הבנקים בהם מונהג "תורם פתוח" הכוונה היא שהצאצאים יוכלו לקבל את פרטי התורם לאחר גיל 18. התורם מצידו אינו יכול לברר את הפרטים בשום שלב.
 
צריך לבדוק כל ארץ

ראיתי בערוץ 8 לא מזמן סרט על ילדים מתרומת זרע לא זוכרת באיזה ארץ ששם התיק פתוח והאבא מוכן שיצרו עמו קשר אבל לא מוכן לקחת שום מחוייבות. ויש לאמהות אפשרות לדעת גם על אחים לילדיהם שנוצרו מאותו זרע וליצור קשר. לכן צריך לבדוק כל ארץ לגופה בכל ארץ חוקים אחרים ויש ארצות שהנושא הרבה יותר מפותח מאצלנו.
 
למעלה