דחוף עזרה בתמהיל משכנתא

svetam

New member
דחוף עזרה בתמהיל משכנתא

אני ובעלי לקראת לקיחת משכנתא, דירה ראשונה מקבלן, ע"ס 600,000 ש"ח . כיום משכורת נטו עומדת על 9,500 ש"ח. התמהיל שהוצע לנו הוא של 263,000 פריים ל-25 שנה, ריבית משתנה כל 5 שנים - 239,000 ש"ח ל-20 שנה, ריבית משתנה כל 5 שנים ל-20 שנה 23,000 ש"ח ומסלול ריבית צמודה ל-19 שנים על סכום של 72,000 ש"ח. אין לנו צפי להגדלה משמעותית בהכנסה נטו, בנוסף צפויה הצטרפות של תינוק בתקופה הקרובה. מצד אחד חשוב לנו לשמור על יציבות בהחזר החודיש (עד 3,000 ש"ח ) ומצד שני כן להפחית את הקרן. לי המסלול הזה נראה לא יציב בכלל, כשההחזר החודשי צפוי להשתנות תוך 5 שנים ועם כל עליה של מדד והפריים. מה עושים? כמה לקחת בקבועה צמודת מדד לכל תקופת המשכנתא? כמה בפריים?

ab1729

New member
אמממ

1. קודם כל, כשמתחייבים על 600K עדיף להימנע מ"דחוף" ו"לחץ". אם תעשו החלטות כאלה בחופזה, זה יכול לעלות לכם מאוד ביוקר. 2. משכנתא של 600K תתן החזר התחלתי של כ3200 ש"ח (ללא ביטוח) ומייצג של 4000 ש"ח. בפריסה ל25 שנה אפשר להוריד כ300-400 ש"ח מהמספרים הללו. בכל מקרה, משכנתא של 600K לא תחזיר 3000 ש"ח לאורך זמן! האם אתם יכולים לעמודג בהתחייבות כזו? מה תעשו כשיהיה גם תינוק, ותהיה עליה ניכרת בהוצאות? 3. את אכן צודקת בניתוח ש"לי המסלול הזה נראה לא יציב בכלל" - לאו דווקא בגלל המדד (עליה מתונה של כ2-2.5% בשנה), אלא בגלל עליה ניכרת בריבית הפריים ובריבית המשתנה, אשר יכולות להזניק את ההחזר החודשי ב10-20% ברגע. 4. באופן כללי, הייתי ממליץ שלא לעבור 50% מהתמהיל א. במסלולים משתנים (כדי למנוע זינוק חד בהחזר החודשי) ב. במסלולים צמודים (כדי להבטיח את הקטנת הקרן) 5. תמהיל לדוגמא, המקיים את ה"דרישות" של 4 הוא: 230K פריים 50K משתנה כל 5 שנים 170K קבועה צמודה 150K קבועה לא צמודה בקבועות - לא לעבור 20 שנה. במשתנות (פריים והמשתנה כל 5) - ל25 6. בתקופה בה עומד להיוולד תינוק ואינכם בטוחים מהו ההחזר החודשי בו תוכלו לעמוד, הייתי מאוד ממליץ שלא להיכנס היום לעיסקה. במיוחד לאור ההכנסה המוגבלת וההתחייבות הכבדה גם ללא תינוק.

דעתי

1. מסכים עם AB שהדחיפות היא בעייתית ומסוכנת. 2. ההחזר המייצג של 600 א' ל-20 שנה הינו כ-4200 ש"ח לחודש (כולל ביטוח) ול-25 שנה כ-3800 ש"ח לחודש. מה שבטוח זה שזה לעולם לא יגיע להחזר יציב של 3000 שקל. זה אולי יהיה קרוב להחזר ההתחלתי אבל תניחי שתוך 5 שנים תגיעו לרמות שציינתי, ואם זה נראה לכם גדול מדי (אפרופו עוד תינוק בדרך) בהחלט הייתי שוקל ברצינות למכור את הדירה ולמצוא משהו צנוע יותר. 3. התמהיל הזה הוא ממש קטסטרופה. כולו במסלולים משתנים. במקומכם: 25% קבועה לא צמודה ל-20 שנה, 25% קבועה צמודה ל-20 שנה, 40% פריים ל-30 שנה ו-10% צמודה משתנה כל 5 שנים ל-25-30 שנה. 4. תניחי ריבית מייצגת כולל מדד של כ-5.5% בכל המסלולים

סבטה בוקר טוב ! סליחה-קודמי לדעתי טועים בגדול

לדעתי לא לוקחים חוב של מיליון שח ומעלה( ריביות + הצמדות+ קרן ) עם משכורת של 9500 שח...!!! הדיון בתמהיל משול לדיון על הצבע שתשימו בחדר של הילד בווילה בקיסריה שכרגע כנראה לא תרכשו...!! די עם הטירוף =אתם צועדים בבטחה לתהום בשביל 4 קירות ( אם אין כספים משמעותיים שלא אמרתם ...!!!) סליחה ומחילה אבל בנתונים הללו אני ממליץ לסגת ועם אין אפשרות קחו הכל בפריים ותמכרו בהקדם ....! בהצלחה !

../images/Emo82.gif אתם לא בתמהיל

זו משכנתא ענקית להכנסתכם לא תוכלו לשרוד איתה ועם ילדים . מה עושים? לא לוקחים, מבטלים עיסקה ומתכננים משהו שפוי לחייכם. שום תמהיל לא יענה לך על יציבות רוגע ושלווה במשפחה.

למעלה