דחוף מאוד- בבקשה

liri g

New member
דחוף מאוד- בבקשה

חתולת רחוב שאני מאכילה, חולה או נפגע ממכונית. ראיתי אותה לפני שעתיים בערך רועדת, מזילה ריר ויורקת על כל מי שמנסה להתקרב אליה אפילו עלי, ניסינו מאוד לתפוס אותה אך ללא הצלחה. קיבלתי טלפונים של שלושה לוכדים. אחד לא זמין, השני יכול להגיע רק בעוד שעתיים ואני לא יודעת אם היא תשרוד עד אז, והשלישי לא מוכן להגיע ללכוד אבל לא מוכן להגיד לי אפילו סדר גדול של מחיר עד יום ראשון. אני זקוקה בבקשה לעזרה דחופה. אני גרה בר"ג קרוב לקניון איילון. כל עצה תתקבל בברכה. תודה.

לא חזרה אלי עדיין, אני חזרתי עכשיו מהמרפאה

עם מקרה קשה משלי וחשבתי שאולי במקרה מדובר באותה חתולה כי המיקום דומה (אזור קניון איילון) והתאור של החתולה גם, אתמול בערב ראיתי חתולה שלפעמים אוכלת אצלי כשמהפה שלה נוזל ריר ודם והוא חצי פתוח, היום הצלחתי לתפוס אותה והבאתי אותה למרפאה שם יטפלו בה, אז עכשיו אני שקטה, מקווה שהיא תהיה בסדר ולא מדובר במחלה כרונית שמצריכה טיפול מתמשך :(

noaita

New member
מה האבחנה אצלה?

התיאור דומה לזה של חתול בפינת ההאכלה שלי. כבר לכדתי אותו פעם ולקחתי לווטרינר שמצא כיב בפה ונראה היה שזה הסתדר אחרי טיפול אנטיביוטי. עכשיו הוא שוב התחיל להזיל ריר שנראה לי קצת דמי והבנתי שייתכן שהבעייה לעתים קרובות היא עם שיניים שצריך לעקור. כמובן שאנסה ללכוד אותו שוב אבל בינתיים אני שואלת מתוך סקרנות לגבי המצב אצלך.

אני אדע מחר

השארתי אותה שם כשהוא נתן לה זריקת טשטוש כדי לבדוק את הפה, אני לא מסוגלת להשאר כשבודקים אותם, גם ככה נקרע לי הלב על האומללות שלה והפחד הנוראי שהיה לה בעיניים :( קשה לדעת לגבי החתולה שאצלך, יש כל מיני גורמים לכיבים ובעיות בפה... שרק יהיו בריאים!!!

החזרתי אותה אחה"צ ואין לי מושג מה שלומה :(

הוצאתי אותה מהכלוב והיא ישר רצה להסתתר ויש כאן מדורה של ל"ג בעומר שמסרב להגמר והרבה אנשים והמולה אז עד עכשיו היא עוד לא יצאה ואין לי מושג מה קורה איתה, אני מאמינה שבלילה היא תצא כשיהיה שקט ותאכל מהצלחות שאני מקווה שעוד יהיו מלאות. הוא אמר שעקר לה 2 שיניים וחוץ מזה הכל בסדר אז אני מקווה שזה אכן כך ובזה יסתכם הענין. בהצלחה עם החתולה שאצלך!!

liri g

New member
עדכון

היי, תודה על הדאגה. חכינו ללוכד. הוא הגיע- היה מאוד קשה לתפוס אותה, הוא כמעט התייאש אבל בסוף הצלחנו. לקחנו אותה למרפאה בת"א בכיכר רבין שפתוחה בשבת. היא הייתה מיובשת לחלוטין עם טמפרטורה של כ- 33 מעלות. עשו לה ספירת דם, צילום, עירוי ועוד כמה. הכבד שלה מוגדל מאוד ויש לה התחלה של צהבת. עכשיו חזרנו משם, היא כמובן נשארה לאשפוז. עד כה שילמנו בערך 850 ש"ח. נראה מה יהיה מצבה מחר בבוקר. אני בכל מקרה אתקשר עוד כמה שעות לראות מה מצבה בנתיים. הוטרינרית אמרה שיכול להיות שזה משהו שהתחיל בכבד, או טפיל דם שגרם לה לא לרצות לאכול וזה הוביל לכבד שומני ולהגדלתו. נקווה שהיא תהיה בסדר. שוב תודה על האכפתיות.

החלמה מהירה

כסף זה כלום לעומת סבל של יצור חי וחסר אונים. זה בקטנה הכל בסוף חוזר העיקר שתבריא וומהרררר

liri g

New member
תודה על איחולי ההחלמה

אנחנו עושים כל מה שאפשר. היה לי קשה מאוד לישון בלילה. החוויה של הלכידה האלימה לחתולה העדינה הזו הייתה מאוד קשה לי. כל הדרך היא הייתה נראת כאילו כבר אין בה רוח חיים. אילולי בית החזה שלה שזז קצת והראה לי שהיא נושמת- הייתי בטוחה שהיא כבר מתה. אבל לא הייתה ברירה אחרת. אם היינו מוותרים היא הייתה נשארת היום כל הלילה שם, עם טמפרטורת גוף מאוד נמוכה בלילה קריר וגשום שהיה. בכל זאת מאוד קשה לי. בלילה התקשרתי לשאול מה שלומה ואמרו לי שהיא עדיין לא התאוששה מהטשטוש בגלל שהכבד שלה מפרק אותו מאוד לאט. אני מקווה שעכשיו במצב יותר טוב. אני מכחה לטלפון מהם. אם לא ייתקשרו בשעה הקרובה- אני אתקשר אליהם.

liri g

New member
אין מה לעשות

המערכות שלה כבר לא מתפקדות. יש לה צהבת חמורה, הכבד מאוד גדול, הכליות כבר לא מתפקדות, יש לה טפילם בדם, אנמיה. אין מה לעשות. רק המתת חסד.. זהו.

enat06

New member
יש אפשרות לחוות דעת שניה

או שכבר מאוחר מדי? בכל אופן
על המאמץ והאכפתיות!..

אוי ../images/Emo14.gif

מסכנונת, זה לא נשמע טוב
נשמע כמו מצב של אין ברירה, כל הכבוד לכם שעשיתם עבורה את המקסימום שיכולתם לעשות, רוב האנשים לא רואים את החתולים ברחוב ובטח לא כשהם סובלים.

liri g

New member
לא הייתה ברירה

הווטרינרית אמרה היא אף פעם לא תהיה בריאה לא משנה כמה טיפולים היא תקבל. קברנו אותה אתמול בחזרה בחצר שלה.... אני גמורה. יש לי מבחן באוניברסיטה היום. אין לי כוחות. מתגעגעת לנשמה המדהימה הזו... מיטמיט שלי....

ניקי237

New member
גם לי היה בדיוק חתול כזה שלא שרד

היה לי חתול בחצר שמאוד אהבתי, גם עכשיו שכותבת עליו מתאפקת לא לבכות היה מאוד מיוחד שעוד לא הכרתי כמוהו כשהופיע בחצר שמתי לב שהוא לא יכול לאכול דברים מוצקים ולפני שלכדו אותו לסירוס ביקשתי שיראו מה יש לו בפה קיבל כדורים ואמרו שיש לו כיבים בפה, אחרי חודש שבו אכל רק אוכל רטוב לפתע הפסיק לאכול ניסיתי ללכוד אותו ללא הצלחה, גם לא עם כלוב לכידה כי לא התעניין באוכל הצלחתי לבסוף ללכוד אותו אבל אחרי שבוע, לא תיארתי לעצמי ששבוע ימים ללא אוכל הוא לא ישרוד כשהגיע לויטרינר היה כבר עם כבד מוגדל, צהבת מתקדמת ולמחרת הוא נפטר לו הייתי יודעת כמה זה קריטי לחתול להיות ללא אוכל.... אפילו פה ושם הצלחתי לשים עליו אוכל רטוב או שמנת כדי שילקק את עצמו שיהיה לו משהו בגוף שגם לא עזר אפילו שלא אכל הוא היה הולך אחרי עם זנב מורם, מדי פעם קופץ על צרצר בדשא כאילו אין לו כלום ובבת אחת התמוטט שאפילו לקחתי אותו מהעורף ושמתי אותו בכלוב :(((

enat06

New member
../images/Emo201.gif

כואב הלב... שיהיה לך בהצלחה במבחן!..

yaelofer

New member
../images/Emo16.gif לזכרה. ../images/Emo201.gif

מיקרים כמו שתיארת באמת בעייתים, ועם טמפרטורת גוף נמוכה כמו שלה הסיכוי לשרוד כמעט אפסי. במיקרים של חתולים פרטיים שלי אני מנסה למרות הסטטיסטיקות כן להילחם ולהאבק על חיי החתול (אולי הוא יהיה באחוז הכמעט אפסי שכן שורד- ומקסימום אם למרות הטיפול אני רואה התדרדרות אני מאשרת לוטרינר להרדים). בחתולי רחוב ובמיוחד לכאלו שלא אוכלים אצלי, במצבים כאלה אני מרדימה ישר. (כלכלית אין לי אפשרות לשלם הון עתק על חתול שאני לא מכירה ושסיכויין לשרוד אפסיים, מוסרית - כמובן שיש לי בעיה רצינית עם זה שויתרתי בקלות על חיים של חתול בלי לנסות אפילו.)

liri g

New member
תודה לך...

חווית הלכידה שלה הייתה כל כך אלימה... זה כל כך כואב לי שאלו הרגעים האחרונים שלה בטריטוריה שלה... ממילא היא הרגישה כך כך רע, ואני רק החמרתי הכל... לפעמים אני חושבת אולי היא לא סתם לא נתנה לנו להתקרב אליה, אולי היא ידעה יותר ממני מה הכי טוב בשבילה- למות בטבעיות בטריטוריה שלה... במקום זה היא נלחמה איתי ביום האחרון שלה. את החיים שלה היא גמרה בכלוב קר ומנוכר- עם אנשים שהיא לא מכירה כשתקועה לה מחט בווריד. הרי לא הייתה לא שום דרך לדעת שניסינו לעזור לה... היא חשבה שאני באה להזיק לה. אני- שהיא כל כך אהבה וסמכה עלי... היה לי כל כך קשה לעשות את המבחן היום... איך אפשר להתרכז?! ולחזור הביתה, לראות את החברים החתוליים שלה- מבלי שהיא תרוץ אחרי בהתלהבות וביללות החלשות שהיו לה... היא לא הייתה סתם אחת מהחתולים. היא הייתה החתולה שהכי אהבתי.... הרבה מהשכנים אהבו אותה במיוחד. אחד השכנים שלנו היה מאכיל אותה כל בוקר. הכלב שלו נפטר לפני חודשיים והיה לו רק את מיטמיט... עכשיו גם אותה אין לו. היא כל כך חסרה...

למעלה