דחוף דם מסוג A

• פותח הנושא HI39
  • פורסם בתאריך

HI39

New member
דחוף דם מסוג A

היי, שמי יוחאי מירזאי, אני בן 23 וחליתי לפני חצי שנה במחלת הסרטן(לוקימיה). אני צריך את עזרתכם, בכך שתתרמו בשבילי דם מסוג A- בלבד! לצערי זה מאוד דחוף מפני שזהו סוג דם מאוד נדיר ובימים הקרובים יגמרו לי התורמים.... התרומה תתבצע בבית חולים רמב"ם בו אני מאושפז. אשמח אם תעזרו לי להציל את חיי!!!! אם אתם מתאימים אפשר ליצור קשר עם קרוביי: אסף: 057-7969023 רועי: 054-6486646 [email protected] שרית: 050-9002261 (כל הסידורים לתרומה, יאורגנו ויתואמו ע"י המשפחה) בתודה מראש משפחת מירזאי.

המודעה הספציפית הזו איננה ראלוונטית

עם זאת, ובלי קשר למודעה - אם יש לכם נכונות ויכולת - תמיד רצוי ללכת לתרום דם (מכל סוג) ו/או להיכנס למאגר של מח עצם.

אין לי מושג מי כתב את ההודעה

באופן אישי בתור מחלים מלוקמיה, תוכן המודעה נראה לי קצת משונה, אז ביררתי. יתכן שמישהו קיבל אותה במייל שלו, ובכוונה טובה לעזור פירסם אותה בפורום. לכן רצוי אולי לציין למען הידע כללי, ומבלי להיכנס לשאלת האמינות של המודעה הספציפית הזו, שמנות דם נדרשות בטיפולים לחולי לוקמיה על מנת לתחזק את גופם כשהספירות נמוכות, אולם הם אינן מצילות חיים. לשם כך יש טיפולים כמותרפיים ו/או השתלות מח עצם. אומנם עקב הספירות הנמוכות , חולי לוקמיה נזקקים למנות דם רבות מבנק הדם במשך הטיפולים, ולכן בד"כ נהוג שאותם החולים גם דואגים במידה ויש להם יכולת, בעזרת קרובים וחברים, להכניס לבנק הדם מנות אחרות בתמורה. אולם מנות אלו אינם של סוג דם ספציפי כזה או אחר -נהפוך הוא - כל סוג מתקבל בברכה, שכן המנות מיועדות לטובת כלל הציבור הנזקק להם, ולא לטובת חולה הלוקמיה הספציפי.

כחלחל

New member
יש הודעות שמופצות באינטרנט

לא אחת אני מקבל בקשות לתרומת דם באינטרנט, ובכל פעם שביררתי לפי הטלפונים שנמסרים זה לא זה. ההודעה הספציפית הזו גםן הגיעה אלי בצירוף תמונה של הבחור, כל מספרי הטלפון היו מנותקים או לא פעילים למעט מספר אחד שבו במענה הקולי נאמר "שזה מאוחר מדי" ולא להטריד אותם יותר. כששלתי הודעה על כך לכל המכותבים, קיבלתי בסופו של דבר תגובה מבנק הדם של מדא שהם לא נוהגים להתרים דם בשיטות כאלו וגם הם לא יודעים מהיכן זה נולד. פניה מסודרת למרכז מח העצם של עזר מציון יכולה להכניס כל אחד מאיתנו למאגר הלאומי הקיים בהתנדבות וזאת עד לקבלת חוק בנק DNA ומח עצם שהוגש ע"י מספר ח"כים ממפלגת שינוי ובא להסדיר ולשפר את המצב הקיים. ועד אז בריאות וכוח לכולם

קלאו11

New member
אפשר תמיד לבדוק באתר "לא רלוונטי"

אותי ממש מעצבנים כל האימיילים שחברים שולחים לי להעביר הלאה, ומאז שגיליתי את האתר, אני תמיד חוזרת אל האדם ששלחתי ומפנה אותו לאתר לראות שזה לא רלוונטי. אז עכשיו אני פונה למר hi39 - קודם כל מה אתה כותב הודעה בגוף ראשון כאילו אתה חולה לוקמיה כשזה לא אתה? חוץ מזה תמיד תבדוק באתר "לא רלוונטי" אם מה שאתה מעביר הלאה רלוונטי בכלל. http://info.org.il/irrelevant/

ihovav

New member
למה לכעוס כל כך?

אני מאמינה שהוא קיבל את זה במייל והעביר את ההודעה כתוכנה לכאן מתוך כוונה טובה. נכון שהוא יכל לכתוב שקיבל את זה במייל. נכון שיכל לברר את אמינות ההודעה. והכי נכון - מעצבן לקבל כל כך הרבה הודעות לא רלוונטיות למייל. אבל אני מניחה שהכוונה שלו היתה טובה ולדעתי הכעס מיותר וחבל. הרבה בריאות.

קלאו11

New member
טוב, אני לא כועסת

מיכלי56

New member
כחלחל?

האם עזר מציון מאפשרים לקיחת דם לצורך התאמה גם לא במיסגרת מבצעים מיוחדים (כמו אומרי רזיאל?). אנשים יכולים ללכת ולתת דגימת דם? אשמח לקבל את המידע

מיכלי56

New member
אשמח..

אנשים שואלים אותי כל הזמן איך הם יכולים להגדיל את המאגר מתוך רצון לסייע לאחותי. אשמח לדעת אחת ולתמיד.

את יכולה להתקשר לעזר מציון

למספר 9277777 03 ושם יתאמו איתך את הפרטים הספציפים בנוגע לתרומה.

רציתי להבין משהו

מה הסיבה שאדם שקיבל כימוטרפיה לא יכול לתרום מח עצם, הרי הדם מץנקה ככה שהחומר כבר לא זורם בגוף, אז למה?

אם אפשר...

אם אתה רוצה אפשר אני מוכן לתרום לך מנת דם ע"י תרומה בבי"ח וזה יזכה אותך במנה. הסוג דם שלי אינו נדיר, אך לאבא שלי שגם הוא מוכן לתרום יש סוג דם B, אם זה יעזור נשמח לעזור, כמו כן אני אשלח את ההודעה שלך לפורום "קבוצות תמיכה" אולי יוכלו לעזור לך שם. שיהיה רפואה והצלחה בהמשך המאבק.

כחלחל

New member
תשובות ל"מקורית"

א. אינני איש רפואה. ב. עד כמה שהבנתי מדובר בחולים בסרטן הדם שחייבים תרומת דם טרי באופן שוטף לצורך התפקוד היום יומי שלהם. ג. חלק מהודעות האינטרנט שמדובר עליהם נוגע גם לתרומת מח עצם (ומכאן ההפנייה ל"עזר מציון") ד. לא מדובר ב"זכאות" למנת דם שניתן להסדיר ע"י תרומה על שמו אלא במציאת תורמים מתאימים ה. כפי שתראי בתגובות הקודמות, מדובר בהודעה שיש ספק באמינותה ואין ספק שאיננה רלוונטית כרגע. הרבה בריאות ושלא נזדקק

לי כבר אתמול אמרו שהוא נפטר

(ולא ציינו מתי..). כך שרצוי לקחת את הדברים בערבון מוגבל ...

למעלה