דו"ח מ"מפקח הכנסות"

מצב
הנושא נעול.

maor2311

New member
דו"ח מ"מפקח הכנסות"

דו"ח מ"מפקח הכנסות"
שלום..
באחד מביקוריי בבאר שבע בשבוע שעבר נסעתי בקו שירות של מטרודן ולצערי אבד לי כרטיס הנסיעה ועלה בודק כרטיסים לאוטובוס אשר נתן לי דו"ח של 100 ש"ח וטען שעליי לשלם זאת במשרדיהם תוך 30 יום ממתן הדוח..
כמה שאלות :
1. האם לבודק כרטיסים יש סמכויות של מתן דו"חות לנוסעים ? ( בתחתית הדו"ח רשום שמו ובתפקיד הוא כתב :" מפקח הכנסות " ?! ) הבנתי שלבודקי הכרטיסים ברכבת הקלה אין סמכויות למתן דו"חות והמערערים במשפט זוכים והדו"ח מבוטל..
2. מה עשוי לקרות במידה והדו"ח לא משולם תוך 30 יום ?

תודה לתשובותיכם

mister K

New member
זה לא "בודק כרטיסים" ולא "מפקח הכנסות". זה פקח של החברה.

דו"ח מ"מפקח הכנסות"
שלום..
באחד מביקוריי בבאר שבע בשבוע שעבר נסעתי בקו שירות של מטרודן ולצערי אבד לי כרטיס הנסיעה ועלה בודק כרטיסים לאוטובוס אשר נתן לי דו"ח של 100 ש"ח וטען שעליי לשלם זאת במשרדיהם תוך 30 יום ממתן הדוח..
כמה שאלות :
1. האם לבודק כרטיסים יש סמכויות של מתן דו"חות לנוסעים ? ( בתחתית הדו"ח רשום שמו ובתפקיד הוא כתב :" מפקח הכנסות " ?! ) הבנתי שלבודקי הכרטיסים ברכבת הקלה אין סמכויות למתן דו"חות והמערערים במשפט זוכים והדו"ח מבוטל..

תודה לתשובותיכם
וכן, יש לו הסמכות המלאה והחוקית לתת דו"חות לנוסעים שנתפסים ללא כרטיס נסיעה.
גם לפקחים (ולא "בודקי כרטיסים") ברכבת הקלה בירושלים יש את הסמכות המלאה לתת דו"חות. אנשים שערערו וזכו הם כאלה שהדו"חות שנרשמו להם לא היו חוקיים, כמו למשל דו"ח על אי תיקוף חופשי חודשי (בחודשים הראשונים של פעילות הרכבת הקלה הייתה שם התעמרות בלתי מתקבלת בנוסעים). אבל למי שנתפס ללא כרטיס בתוקף, הדו"ח הוא חוקי.
מה יקרה אם לא תשלם? כפל קנס ולאחר מכן הוצאה לפועל, כמו בכל פעולת עונשין אחרת.

maor2311

New member
תודה על התגובה

וכן, יש לו הסמכות המלאה והחוקית לתת דו"חות לנוסעים שנתפסים ללא כרטיס נסיעה.
גם לפקחים (ולא "בודקי כרטיסים") ברכבת הקלה בירושלים יש את הסמכות המלאה לתת דו"חות. אנשים שערערו וזכו הם כאלה שהדו"חות שנרשמו להם לא היו חוקיים, כמו למשל דו"ח על אי תיקוף חופשי חודשי (בחודשים הראשונים של פעילות הרכבת הקלה הייתה שם התעמרות בלתי מתקבלת בנוסעים). אבל למי שנתפס ללא כרטיס בתוקף, הדו"ח הוא חוקי.
מה יקרה אם לא תשלם? כפל קנס ולאחר מכן הוצאה לפועל, כמו בכל פעולת עונשין אחרת.
תודה על התגובה
היום נסעתי עם מטרופולין בקו בין עירוני , שאלתי את הפקח שלהם אם לא היה לי כרטיס מה היה קורה והוא אמר שפשוט הייתי משלם שוב את דמי הנסיעה.
מדוע במטרודן נתנו דו"ח ? עפ"י מה נקבע הסכום 100 ש"ח ?? והאם בכל חברה דרך "ענישה " שונה ??
התקשרתי למוקד של מטרודן ולא הייתה תשובה ברורה מפיהם.

Ofekalef1

New member
זה תשובה שגויה.

תודה על התגובה
היום נסעתי עם מטרופולין בקו בין עירוני , שאלתי את הפקח שלהם אם לא היה לי כרטיס מה היה קורה והוא אמר שפשוט הייתי משלם שוב את דמי הנסיעה.
מדוע במטרודן נתנו דו"ח ? עפ"י מה נקבע הסכום 100 ש"ח ?? והאם בכל חברה דרך "ענישה " שונה ??
זה תשובה שגויה.
http://www.metrodan.com/he/metrodan/content/3206/אי-תשלום-עבור-נסיעה-באוטובוס.html
&nbsp
אולי הפקח אמר את זה מנחמדות.

mister K

New member
גם לפקח במטרופולין יש סמכות לתת דו"ח

תודה על התגובה
אם אני לא טועה, במטרופולין ובמטרודן מדובר באותם הפקחים שכפופים ישירות להנהלת קבוצת תור בוס.
הסכום נקבע לפי תעריף של משרד התחבורה שמאציל את סמכויותיו לפקחי החברות המפעילות.

roei2407

New member
בעבר היה כך.

אם אני לא טועה, במטרופולין ובמטרודן מדובר באותם הפקחים שכפופים ישירות להנהלת קבוצת תור בוס.
הסכום נקבע לפי תעריף של משרד התחבורה שמאציל את סמכויותיו לפקחי החברות המפעילות.
בעבר היה כך.
היום כל חברה מעסיקה מבקרים משל עצמה.

roei2407

New member
משתמע מדבריך כי מדובר במבקר חדש

תודה על התגובה
משתמע מדבריך כי מדובר במבקר חדש
בכדי לתת דו"חות לנוסעים על המבקר לעבור הכשרה והסמכה של משרד התחבורה ועו"ד , ולשאת תג המסמיך אותו לנתית דוחות.
לא כל מבקר רשאי לתת דוחות, אלא רק אלו שעברו הכשרה זו.
יתר המבקרים שלא עברו הכשרה זו רשאים לדרוש השלמת תעריף נסיעה \ כפל תעריף.

olli3

New member
מנהל
אולי כי מטרודן מקבלת את הכסף ואילו מטרופולין לא מקבלת את

תודה על התגובה
הכסף והוא עובר למשרד התחבורה.
&nbsp
המכרז של מטרודן הוא מכרז ישן בו המפעיל הוא זה שמקבל את הכסף מהנוסעים - אלו רווחיו. לעומת זאת, במכרזים חדשים, הכסף שהנוסע משלם עבור הנסיעה עובר למשרד התחבורה.

roei2407

New member
נכון רק לגבי דמי נסיעה.

הכסף והוא עובר למשרד התחבורה.
&nbsp
המכרז של מטרודן הוא מכרז ישן בו המפעיל הוא זה שמקבל את הכסף מהנוסעים - אלו רווחיו. לעומת זאת, במכרזים חדשים, הכסף שהנוסע משלם עבור הנסיעה עובר למשרד התחבורה.
נכון רק לגבי דמי נסיעה.
דו"חות לנוסעים זוהי החלטת משרד התחבורה והמפקח על התעבורה.
האכיפה נכנסה לתוקף החל מינואר האחרון במטרודן ובמטרופולין. לשם נתינת דוחות עברו המבקרים הכשרה מטעם משרד התחבורה.
עד אז היו המבקרים גובים כפל תעריף במקרה ונתפס נוסע ללא כרטיס..
כיום ברגע שהנוסע שנתפס משלם את הדו"ח הכסף עובר למשרד התחבורה.
אם הנוסע רוצה לערער על הדו"ח הוא רשאי לעשות זאת מול המפקח על התעבורה.
לכן מה שכתבת לגבי הדוחות לא נכון.
במקרה שפורט כאן הגיוני שהפקח לא עבר את ההכשרה הזו ולכן עדיין פועל לפי הנוהל הישן.

roei2407

New member
בהחלט מפקח הכנסות

דו"ח מ"מפקח הכנסות"
שלום..
כמה שאלות :

תודה לתשובותיכם
בהחלט מפקח הכנסות
זו מהות תפקידו... לפקח על הכנסות החברה ( שכל הנוסעים משלמים ובעלי כרטיס תואם לנסיעה ושהנהגים מקבלים את התשלום מהנוסע, מחזירים עודף נכון ומנפקים קבלה (כרטיס) תואם לפי אמצעי התשלום עבור כל נוסע ונוסע ובכך הקופה שלהם במצב מאוזן , ובמידה ולא, והם מעלו בתפקידם לטפל בהם ( דו משמעי , אם הנהג מעל - יטופל מול ההנהלה של החברה ואם הנוסע נמצא ללא כרטיס יש לקנוס אותו. )

maor2311

New member
תודה על ההסבר!!!!8

בהחלט מפקח הכנסות
זו מהות תפקידו... לפקח על הכנסות החברה ( שכל הנוסעים משלמים ובעלי כרטיס תואם לנסיעה ושהנהגים מקבלים את התשלום מהנוסע, מחזירים עודף נכון ומנפקים קבלה (כרטיס) תואם לפי אמצעי התשלום עבור כל נוסע ונוסע ובכך הקופה שלהם במצב מאוזן , ובמידה ולא, והם מעלו בתפקידם לטפל בהם ( דו משמעי , אם הנהג מעל - יטופל מול ההנהלה של החברה ואם הנוסע נמצא ללא כרטיס יש לקנוס אותו. )
תודה על ההסבר!!!!8

מצב
הנושא נעול.
למעלה