דו"חון לקחים מרינה עכו היום 18:30-20:30

m e n d o z a

New member
דו"חון לקחים מרינה עכו היום 18:30-20:30

מגיע למרינה קצת לפני השקיעה, מתחיל ז'ירז'ורים- אין תגובה מצד הים. שני ילדים עם שנורקלים ורובה חורשים לי את המרינה מבחוץ אבל גם הם הסתפקו בסרגוסון קטן. נהיה קצת חשוך ומגיע מז'רז'ר נוסף [בעל לוק של אשף ז'ירז'ור אך מתגלה כחובבן] פתאום אני רואה שמולו 10 מטר להקות של דגים מרחפות באויר בצורה מסודרת - ואני אומר לעצמי: "אגוזים למי שאין שיניים הא???" אחרי שראיתי שהבחור לא מבין מה זה אומר דגים מרחפים, רצתי אליו במהירות והתחלתי לז'רז'ר עם דמוי טייגר 7 ס"מ של רפאלה.. סטופ אקשן: זה הזמן להזכיר לקוראים הנכבדים שהרולר שלי בתקופת שיקום מפציעה קשה מאוד, ולפעמים הרולר מסתובב לצד השני [יעני משחרר חוט... כאילו הידית הקטנה במצב off וכדי לבטל את התקלה הזו צריך להפעיל התנגדות תוך כדי ניסיון לסובב את הידית ואז האנטי רוורס הזה נתפס וחוזר לתפקד כראוי]. האקשן ממשיך: אני זורק ל15 - 20 מטרים את הדמוי ומתחיל לעבוד עם גילגול די איטי עם הרבה הצלפות קצרות ועדינות [ לשלוח הבזקים כתומים לכל הכיוונים] פתאום בעדינות [כמו שאמרתי האנטי רוורס הזה דפוק והרולר מסתובב לשני הכיוונים כרגע] יש חטיפה של הדמוי עם שחייה מהירה הצידה! אבל המצב זהה לדייג עם קלאצ' פתוח עד הסוף הדג דורש חוט ומקבל כמה שבא לו!! אני מנסה לתפעל את הרולר בלאי הזה........ ונותר עם דמוי ללא דג............... *תזכורת: תפיסה שנייה ביומיים האחרונים שאין דג בסוף.......................!! עד מתיייי............ מסקנות שבוע חקר-המרינה בעכו: * בין השעות שבע וחצי בערב עד שמונה וחצי פלוס מינוס בערב המרינה בעכו היא מקום דייג מעולה בניגוד לשאר השעות ביממה. ** ימי שבת לא כדאי אפילו לחשוב על דייג במרינה בעכו, מיליונים של אופנועי ים ששטים במהירות גבוהה מהמותר [בודאות], מתפרעים, מתהפכים ומתקרבים למרינה [10 מטר!!!] , אלפי בוסניקים! ומיליארדים של ילדודס שרצים בין הרגליים... *** הדייג פורה מחוץ למרינה, בתוך המרינה די משעמם... **** להחליף רולר ואת זה לשלוח לתיקון. לילה טוב חבר'ה!

מנדוזה ...אם כבר אזור עכו אז לא

יזיק בכלל אם תעשה " טיול מסביב לחומות של עכו " אפשר להתחיל מהמגדלור וצפונה...אבל רק בים שקט
תברר עם המקומיים איך אפשר לעקוף את הבריכה ולהגיע לריפים או הכניסה לריפים בסוף הטיילת ואז לכיוון דרום הפתעות לא חסרות שם בהצלחה בבאות

m e n d o z a

New member
תודה מאמון! צלחתי את כל ריפי עכו לאורכם ול...

ולרוחבם... הבעיה היא, שאף אחד לא טרח להזכיר לי שעושים את זה רק בים שקט.............. היו כמה פעמים שגרמו לי להזיע מפחד [כמה גלים ענקיים שתפסו אותי לא מוכן].... מאמון אני חייב לנצל את זה שאתה פה עכשיו לשאלה: אמרו לי דייגים מקומיים שם שהתקיפות שאני זוכה להן במרינה הן של פלמידות [פה השאלה מתפצלת לשתיים קטנות] 1. איזה דמוי כדאי לי להשתמש? אני משתמש ברפאלה טייגר קטן, אבל נראה לי שיש שם פוטנציאל עצום!! להרבה יותר מתקיפה או שתיים...... לדעתי הדמוי הזה כן מפתה אותם אבל הם עושים "טובה" שהם נוגעים בו, ושיש דמוי אחר שיכול לעניין אותם הרבה הרבה הרבה יותר, אולי איזה דמוי בורי או משהו כזה... ודבר ששמתי לב: דמויי Floating לא מעניינים אותם- רק דמויי suspend מושכים את תשומת לב הדגים האלו. אז מניסיונך- איזה כדאי לי להשתמש כדי לזכות בכמות תקיפות מירבית. 2. איך מזהים שאלו פלמידות?? תודה רבה רבה מראש על הסבלנות וחלוקת הידע! מנדוזה

מנדוזה דוח יפה כנס..

בפעם האחרונה שהייתי בים היו שם כמה מז'רז'רים שניסו להוציא פלמידות מהראש של המרינה , והם השמתמשו רק ברגלו עם בומבט ואמרו שזה הכי טוב לפלמידות... אבל נשאיר את השאלה הזאת למבינים

פלמידות יכולות לחתוך חוט בקלות

לכן עשה אחד מ 2 האפשרויות שלהלן : 1. עבוד עם דמוי גדול יותר ע"מ ששיני הפלמידות לא יגיעו לדמוי, בדיוק כמו לגומברים. 2. שים חוט פלדה [ לא עבה מידי ] משהו כמו 25-30 LB כדי שלא ישפיע על תנועת הדמוי. ידוע שכל משפחת הטוניות נתפסים טוב על רגלו. אבל פלמידות שיתפסו לך, ע"פ רוב יחתכו את הריג.

m e n d o z a

New member
אההה גוווועלד! אם אני מאבד דמוי בגלל דג

אני קופץ אחריוווו ! אין לי אפשרות לספוג איבודי דמויים עכשיו! אבל רגע יד"ל, עדיף לא להשתמש עם חוט פלדה כשהמצב לא מחייב [גומברים, פלמידות] הוא נראה יותר במים ופוגע אפילו בקצת בתנועת הדמוי- אז איך אני אדע שאלו הם פלמידות ושאני חייב להשתמש בחוט פלדה?

שפלמידות באטרף הם תוקפות הכל

שים ניקל, זרזר מהר, הסיכוי שיקרע לך החוט קטן. פלמידה בדר"כ תוקפת למעלה במים עליונים, ואם אתה קרוב מספיק תוכל לזהות זאת. גם מתלהקת בניגוד לגומברים.

למעלה