דורון אופק - דיברנו על LVM במפגש

ezaton

New member
דורון אופק - דיברנו על LVM במפגש

ודיברנו על פעולה מאוד מסוכנת שנעשתה בחברה שבשמה אני לא אנקוב. תהיתי אם אתה יכול להוציא פרטים מדוייקים יותר בקשר ל contractor, ומה הוא עשה ל- VG. מסקרן אותי לשם הדיון התיאורטי, ולשם הבנה עמוקה יותר של LVM כמות שהוא. אם אתה יכול לתאר טוב יותר מה בדיוק קרה (כלומר, זה דורש לשאול, אני מניח), הייתי רוצה לדעת. עכשיו, במחשבה מאוחרת, כאשר אתה מריץ vgscan, אתה לא משנה את ה- layout של ה- VG עצמו (כלומר, לא נוגע ב- PVs), אלא רק משנה את ה- VG Descriptor, במקרה קיצוני. כלומר, שמירת גיבוי של ה- VG Descriptor (ההתחלה של ה- VG), בצד, לשיחזור בחירום, ומשחק (כאן אנחנו לא יודעים בדיוק מה הוא עשה) עם ה- VG Descriptor החדש לא צריך לשנות דבר ל- data על המערכת, ובטח לא לשנות מיפוי LVs בתוך ה- VG. כמובן, אם אתה לא מריץ פקודות שמשנות את ה- LV (אבל זה בשליטתך בשלב הזה). כך שנראה לי שמה שהקבלן עשה הרבה פחות מסוכן מכפי שזה נראה. אני מסכים שמשחק עם LVM עלול להיות מאוד מסוכן למידע, אבל בטוח שהבנה מעמיקה של הנושא יכולה לתת לך כלים לשחזור (וכולנו יודעים כמה זה חשוב לפעמים) שאחרת אין לך. בכל אופן, אם זה אפשרי, ממתין לפירוט קצת יותר מעמיק.

למעלה