דופק לב נמוך תועלת מול חסרונות

Gor777

New member
דופק לב נמוך תועלת מול חסרונות

כמעט כל רוכב תחרותי שאני מכיר (אין הרבה כאלה לצערי) תמיד מנסה לחזק את שרירי הלב שלו ובכך להוריד את דופק המנוחה שלו, דבר שעוזר בהחלט בכל הקשור לרכיבה ספורטיבית ומאומצת. אבל..... דופק לב נמוך גם מזיק (נראה לי?). כיוון שהגוף לא יכול להתמודד כל כך ביעילות להפתעות
כיוון שהגוף יותר "אדיש" ואביא דוגמא שרובכם בטח מכירים. ג'ורג' בוש הבן כידוע הוא אתלט (גם בגילו המופלג) ובצעירותו היה מתאמן ברצינות, תודות לכך דופק המנוחה שלו יחסית נמוך. פעם שהוא אכל שוורמה אצל איציק הוא בלע בטעות זית (אל תדאגו איציק כבר לא מוכר שוורמה בארץ אלא בקובה) ונחנק מזה, בן אדם רגיל פשוט היה משתעל ונגמר הסיפור אך כיוון שהלב אצלו עובד יותר לאט (הגוף הגיב באדישות) הוא כמעט נחנק למוות! וכל זה בגלל שזה בא לו בהפתעה
. אני לא יכול לאמת את כתבי אז מישהו יכול לאמת תיאורייה זו? ועם זה נכון לאיזו רמת הפתעה זה יכול להזיק? לדוגמא פנייה בסינגל מהיר. יום טוב גוריון (ממהר לבית ספר)

אוסף שטויות שכזה לא קראתי המון זמן!

אז ככה. דמיין את הלב למשאבה שדוחפת דם . אותו דם אמור להוביל חמצן מהריאות למוח ולשאר תאי הגוף. אוקיי? עד כאן הכל ברור? בסדר, אצל אדם עם כושר גופני גבוהה הלב חזק-וזאת אומרת שהלב דוחף בפחות "פעימות"(דפיקות לב) את הדם(אותו דם עם חמצן) למערכות הגוף.. זאת אומרת שהמשאבה(הלב) מסוגלת לדחוף יותר דם במספר כיווצים נמוך יחסית כי בכל כיווץ של הלב -כמות גדולה יותר של דם זורמת דרכו. אוקי? ובמקרה זה יש לנו דופק נמוך כי המערכת עובדת ביעילות ודוחפת יותר דם בפחות פעימות. אצל אנשים שלא בכושר-ישנה גם דרישה לשלוח דם במערכת הדם ע"י הלב-רק מה ש"המשאבה " שלהם לא עובדת כ"כ ביעילות כי הם לא בכושר-לכן הלב שלהם צריך להתאמץ יותר והוא מתכווץ יותר פעמים -והרי לך כיווץ-דופק....שהוא גבוה הערה-אני מדבר אך ורק על אנשים בריאים לחלוטין... דופק נמוך הוא מחלה אצל אנשים חולים. אנשים אלה יסבלו מבעיות בלב ובמערכת הדם שבגללן יש לחץ דם נמוך... אדם חולה לא עונה על הקריטריונים שהסברתי למעלה. יש אנשים שלוקחים כדורים להגברת לחץ הדם. כמו שיש כאלה שלוקחים כדורים להפחתת לחץ דם-אך זה סיפור אחר לגמרי.

Gor777

New member
אולי לא הסברתי את עצמי נכון..

כשבן-אדם מופתע (בתנאים מאוד מסוימים) מספר פעימות הלב לדקה מעט. לבן אדם "רגיל" שהדופק שלו בזמן המעשה נגיד 80 פעימות לדקה יופתע והדופק שלו ירד נגיד ל-60 פעימות לדקה לא משהו שישפיע עליו כל כך. אבל נגיד לאתלט שהדופק שלו בשעת המעשה הוא 40 פעימות לדקה והוא יופתע, הדופק שלו ירד נגיד ל-20 פעימות לדקה וכתוצאה מכך האתלט יכול לקבל התקף לב. עכשיו מובן?? וכמובן האם זה נכון? שבת שלום מר מדבר שטויות גוריון

והיו מעירים אותו בלילה כדי ......

שיהלך למספר דקות זה היה בהוראה של רופא הקבוצה שאמר שהלב שלו יכול לרדת למספר פעימות בדקה המהווה סכנת חיים אמיתית יאיר

סיפור מעולה...זה מזכיר לי חבר שלי

מהקיבוץ. תמיד שהייתי חוזר מהריצה הוא היה כבר מחכה לי עם הבירה הקרה ליד החדרים ותמיד היה מקבל את פניי בדברי החוכמה הבאים: "אתה יודע ,יאיר, לכל איש יש בנק פעימות לב אותו הוא מקבל כשהוא נולד. כשמתקלה חשבון פעימות הלב הוא מפסיק לעבוד. אתה יודע כמה פעימות בזבזת בשעה האחרונה?. לא חרם על האישה? היא צעירה , ככה להפוך אותה לאלמנה?" בבהתחלה הייתי מנסה להסביר לו שבזכות אותם 10 או 20 ק"מ ריצה הלב שלי עובד יותר לאט במנוחה ולכן חישוב ממוצע יגלה לו כי אני מקלה פחות מאותו בנק דימיני . אך ברבות הימים החלטתי שפשוט אשתה את הבירה בהנאה צרופה ואתן לו לומר את אשר על ליבו. בפעם האחרונה שנפגשנו הוא היה גדול ממני בהרבה.... נולדנו ממש ביחד ופתאום הוא כל כך גדול. אבל על ההומור הוא שמר ואת הבירה שלי הוא הביא יאיר

למעלה