דומיינים בעברית - התייעצות

kobimor2

New member
דומיינים בעברית - התייעצות

ערב טוב לכל 'הפאנל', מעוניין לשמוע קצת בהרחבה על נושא הדומיינים בעברית. רכשתי כמה דומיינים ביינהם מותגים מסחרים - 'לצפייה ישירה' שבגוגל חיפשו אותו החודש מעל ל-3 מיליון אנשים, קפה טורקי, קפה שחור, בלו, משקאות אנרגיה, משקה אנרגיה, הלוטו ועוד כעת אין כל מי מידע בדבר הדומיינים מלבד איזה כתבה אחת בגלובס שאומרת שהשקעה בדומיינים בעברית זאת השקעה לטווח ארוך, שדומיינים בעברית משפיעים היטב על הקידום באינטרנט ובכלל על מותגים . לא מזמן שמעתי שטוטו רכשו ב- 500 אלף שח את הדומיין winner.co.il אז מי שבאמת יודע ובאמת מכיר את התחום קצת יותר מקרוב ממני אני אשמח לשמוע ואני חושב שלא רק אני, הרי בסופו של דבר דומיינים אלה נרכשו למטרת מכירה ובהרבה כך קיוויתיי:]

hatkyinc

New member
ערך לדומיין

דומיינים כהשקעה זה לא דבר פשוט, אם תקנה למשל את "עלית" יש סיכוי גבוהה שבמקום לקנות ממך, ישלחו עליך את עורכי הדין. בגדול יש עסקאות על דומיינים ויש עסקאות גדולות, חלקם ביוזמת הקונה וחלקת ביוזמת מוכר. (אני חושב שיותר ביוזמת קונה ויש לו מבחר גדול...) כמו פיסת נדל"ן דומיין אפשר לפתח ולפעמים בעלות זעומה, כשיש עליהם משהו הם שווים פי כמה, גם אם הקונה יעביר בולדוזר על השטח. דברים שמעלים ערך לדומיין זה (לא לפי סדר כלשהו): מיקומים וותק גולשים הכנסות ... בבלוג הזה אתה יכול לקרוא דברים מעניינים על מסחר והשבחת דומיינים, תחפש את ה POST שהוא קנה ושיבח דומיינים של starcraft2: http://seocracy.com/

kobimor2

New member
אפרופו חוקיות

ביין הדומיינים שרכשתי ואני חושש לחוקיותיהם 'הלוטו' , 'טוטו-ווינר' וחברה פרטית אחת בשם - 'בלו' שאחר כך גיליתי שיש כזה משקה אנרגיה האם הם חוקיות? האם חוקי לררכוש דומיין דירה-דירה בעוד שקיים דומיין בשם 'דירה' אזי יש מקום לתביעת זכויות יוצרים? מצטער על השאלות, אבל זה תחום שאין לי מושג בו . תודה לעוזרים והמשך יום נעים

hatkyinc

New member
זה לא פורום שם עו"ד

זה לא פורום שם עו"ד, ואני לא אחד מהם, לכן אתה מוזמן להתייעץ עם אחד. רוב התוכן הוא ממה שאני קורה פה ושם, בעיקר בחו"ל... בערבון מוגבל! חברה בע"מ השם שלה אוטומטית הוא שם חוקי שמור. מותג צריך להירשם כדי לקבל הגנה. בשם כמו "עלית" שהוא חסר משמעות לדעתי, יהיה לך בעיה להכחיש שעשית את זה רק בגלל המותג שלהם - שזו כן הפרה של זכויות. כשיש משמעות לשם, כמו במקרה של apple, יהיה לך קל יותר להגן, אבל צריך להיות חכם, אם תעלה אתר של מוצרי מחשב זאת תהיה הפרה, אם תעלה אתר של חקלאים סביר שאתה בסדר. נ.ב. אם תנסה "אפל", זה יהיה כנראה כבר כמו "עלית" ולא תפוח. אגב כל נושא התביעות הוא סיבה נוספת לעלות אתרים על הדומיינים, גם אם אינם מושקעים במיוחד.(אבל אם מחשבה קצת). מישהו שמחזקי בדומיין לבד בלי אתר, ועוד בכמות כאלה, עלול להיחשב כ domain squatter, אני לא חושב שיש לזה משמעות חוקית עצמאית, אבל זה מאוד משפיע על התפיסה שלך ושל הפעולות שאתה עושה ולכן הכוונה ובין אם מנקודה חוקי (אני חושב שכן ולא בטוח) ובין אם מנקודה פסיכולוגית של הצדדי וראות בית המשפט אתה נראה כמיני נוכל (צריך מילה יותר עדינה). חוץ מזה, אם תגיע לתביעות זה לא תמיד שאלה של האם אתה צודק, השאלה אם אתה מוכן להשקיע 10,000 - 30,000 שקל בתור התחלה כדי להגן על הדומיין? יש לזה כמובן יתרונות פרסום, זה פותח חלון לעסקה, ואפשר להפוך גם את העניין ליתרון. שוב תשובות מקצועייות לגבי החוק אצל עו"ד מורשה מתמחה בזוכויות יוצרים ואינטרנט.

adgr

New member
יש יוצאים מהכלל http://www.nissan.com/

ישראלי בשם ניסן עוזי שרכש את הדומיין של חברת המכוניות ניסאן. נלחמו בו , תבעו , ועירערו .... ובלאגן שלם של הוצאות מליוני דולרים. ---הוא נשאר עם הדומיין בבעלותו. כמדומני יש לו חברת תיקשורת בשם ניסן, ערכו של הדומיין עולה מיום ליום. כמו יין. http://www.nissan.com http://www.digest.com/ הדומיין הזה שווה מיליוני דולר.

adgr

New member
אנקדוטה - פורבס, הלכו המיליונים.

דומיין פורבס הישראלי היה שייך למישהי נחמדה שהייתה כאן בפורומים של תפוז בעבר. הדומיין לא נרכש על ידה לצורך מסחרי - אלא מציין את שמה. לפי הבנתי - היא שכחה לחדש אותו. קורה. הם מייד קנו אותו. מגזין כלכלי מהידועים בעולם. הדומיין שווה לא מעט....דולרים. חבל. גברת פורבס : מקווה שאני מדייק בעובדות, ואיתך הסליחה אם טעיתי.

hatkyinc

New member
תרוץ מצויין

היה לו תרוץ מצויין ויש לו אתר על שם החברה שלו שזה מחזק את ה case שלו. אבל הסיכום זה שהוא שלים הרבה לעו"ד בשביל לשמור את הדומיין ועדיין ולא בהכרח הרוויח ממנו עדיין. והוא עדיין חוזה המשך מאבק לפי האתר שלו... "The court ordered NMC to pay $58,000 as cost under rule 68, this is less then 2% of what the cost was to defend this case." זה יפה שיש שם את כל הסיפור...

פנחסון

New member
ובכן -

עורך דין, אבל הדברים הבאים שלי נאמרים מתוך תחושה בלבד, לא כייעוץ משפטי ולא לאחר בדיקה: הלוטו, טוטו-ווינר - לא ממליץ להשתמש, נשמע כמו סיכון לתביעה. בלו - תלוי בשימוש, יכול להיות שיהיה בסדר, צריך להתייעץ עם עורך דין. דירה-דירה - כעיקרון דירה זו מילה תיאורית, כך שיכול לעבור. שוב, צריך להתייעץ עם עורך דין. אגב - לא זכויות יוצרים כי אם הפרת סימן מסחר.

efectהפרפר

New member
זה ממש תלוי

כולם יודעים מה זה טוטו וינר אבל לא כולם יודעים מה זה בלו בהקשר של משקה אנרגיה ואשר לקשר את זה להרבה דברים אחרים. בבית המשפט לא יהיו לך הרבה הגנות כדי להוכיח שימוש הוגן לאור הפגיעה שאתה יוצר בזכויות הקניין - בזכויות היוצרים ובסימן המסחרי - אתה צריך להוכיח שאתה לא פוגע בשוק שלהם,לא פוגע להם במוניטין, שהשימוש שלך בטוטו היא כמשחק שבו צריך לנחש 7 מ-40 כמו שמכירים את משחק הבינגו ולא בהקשר של מפעל הפיס [יהיה קשה עם טוטו וינר] - וז יהיה לך גם בעיה אחרת כי החוק מצריך אישור מיוחד להימורים והגרלות

efectהפרפר

New member
ואשר=ואפשר

אם הפרוטה אינה נמצאת בכיסך כדי לשלם עבור הוצאות משפטיות ופיצויים בהתאם, אל תיכנס לזה כי אני מניחה שאתה לא כל כך זהיר

adgr

New member
גם ג. יפית ממליצה על מוצרים

- אתה קונה אותם ?

עוד ידברו על זה הרבה

על הדומיינים בעברית עוד ידברו הרבה. לגבי החוקיות שבקניית שמות מסחריים כבר היו פסקי דין שאנשים נאלצו להעביר את הדומיין לבעליו החוקי. לגבי הערך שלהם. אני כבר יודע על מקרה שדומיין מבוקש שנקנה ביום ראשון קיבל הצעות מגופים עסקיים למכירה. מדובר על כמה אלפים. אני מציע לכל מי שרכש דומיין ישראלי להחזיק בו בחצי שנה הקרובה ולראות לאן הרוח נושבת. לדעתי במידה ויוכח שיש השפעה ישירה על מיקום האתר עם דומיין עברי. המחירים שלהם יעלו מאוד. כמובן שיש לך דומיין אטרקטיבי תעלה עליו אתר תשקיע קצת בקידום אלה פעולות שיעלו את הערך של הדומיין עוד יותר. בהצלחה

עדו על הדומיינים בעברית

חלק מהרשמים המורשים רשמו על שמם דומיינים אטרקטיביים. זאת התשובה של איגוד האינטרנט הישראלי: האם הרשמים רשאים לרשום שמות מתחם לעצמם? # פתיחת מרחב שמות חדש, בעולם וגם אצלנו, יוצרת, ברגע הפתיחה, לחץ ראשוני על תהליך הרישום, שבו אנשים מנסים להשיג לעצמם שמות שאותם הם תופשים כאטרקטיביים. כדי להתמודד עם לחץ זה, יצרו הרשמים, שוב כמקובל בכל העולם, רשימות המתנה. הרשמים מחויבים, עפ"י הסכם ההסמכה מול האיגוד, לנהל תהליכים אלה בשוויון מלא וללא אפליה. האיגוד, מצידו, ביקר שוב את מערכותיו, כדי לוודא שסדר כניסת הבקשות נשמר בדיוק ושעת הפתיחה לרישום נאכפת גם היא באופן מדויק. ימים ספורים לאחר פתיחת הרישום עלו טענות ביחס לשמות מתחם ספורים שנרשמו על שם הרשמים או על שם מנהליהם. האיגוד פתח מיד בבדיקה שהעלתה שאכן קיימים מספר מקרים כאלה, והם עומדים לכאורה בניגוד מפורש להסכם ההסמכה, שבו קבע האיגוד איסור חמור על פעולה כזו. גם במקרה זה, האיגוד פועל באופן החלטי וחד משמעי בעניין, וכבר הודיע לרשמים שבהם מדובר על ההפרה ועל הצעדים שעומדים להינקט. לצפייה בפניית האיגוד לרשמים בעניין רישום שמות מתחם לעצמם האיגוד הקפיד מתמיד ויקפיד גם בהמשך על הערך המרכזי בניהול מרשם שמות המתחם – שירות לכלל הציבור, באופן שוויוני ונטול אפליה. כאשר נדרשת פעולת אכיפה, האיגוד נקט בעבר וינקוט בעתיד בכל הפעולות הנדרשות כדי לשמור על ערכים אלה, בנחישות.

למעלה