דו''ח ראשון

zoeid

New member
דו''ח ראשון

שלום לחברי הפורום,
אני אוחזת ברשיון כבר כמעט 3 וחצי חודשים ורק בשבוע האחרון קיבלתי את הרשיון הפלסטיק, כך שאני באמת חדשה דנדשה על הכביש. היום קיבלתי את הדו''ח הראשון שלי, כאשר פניתי ימינה לתוך נתיב שהוא נתיב לתחבורה ציבורית בלבד, והוא הנתיב היחידי על כביש זה שלא לוקח לכיוון הנגדי. לא היה לי מספיק זמן לקלוט את זה כי ישר המשטרה עטה עליי בדרישת ''רשיונות בבקשה'' לא הייתה לי ברירה אלא לקבל את הגלולה המרה שעלי לשלם 250 ש''ח, אני ועוד שישה נהגים שקיבלו את אותו הדו''ח כמו שלי וכולנו היינו שותפים לבאסה. בדו''ח כתוב שלא צייטתי לתמרור 35, מיהרתי הביתה לגלות מהו התמרור ולפי ספר הנהיגה שיש לי, התמרור כבר לא קיים. איזה מין תמרור זה? אני רוצה לדעת היכן טעיתי ואיך פספסתי. אני מבינה שעלי לקבל את הדו''ח ואת העונש אבל אני חוששת מזה שזו טעות כל-כך קטנה שיכולה לקרות לי שוב ושוב ושוב מכיוון שלפי זיכרוני לא הייתה לי דרך מספיק ברורה לדעת לאן נכנסתי. בעצם מה שאני מבקשת, הוא רק לדעת מהו תמרור 35 שאצלי מופיע כתמרור שלא קיים כבר, ואיך ניתן לדעת שמגיעים לנתיב של תחבורה ציבורית בלבד (לפני פנייה , בטח שלא כשאתה כבר על הנתיב עצמו) תודות לעונים.
 

NewUser4

New member
תמרור ב-35

אומר: הנסיעה בכביש מותרת לרכבת קלה, לאוטובוס, למונית ולרכב המסיע לפחות מספר הנוסעים לרבות הנהג הנקוב בתמרור. צוינו אחד או יותר מסוגי הרכב בתמרור, יחולו הוראות התמרור על פי המצויין בו. התמרור הוא תמרור מרובע בעל רקע כחול ועליו ציור של הרכבים הרלוונטיים. לפעמים יש ציון של שעות בהן התמרור תקף (די נפוץ). לוח התמרורים שאצלך בבית אינו לוח התמרורים הרשמי, כך שהמספור שם אינו המספור הרשמי של מספר התחבורה. התמרור המדובר הינו תמרור ב-35, השוטר לא טעה.
 

פרטנר

New member
המטרה היא לאפשר לרכב

המוביל מספר נוסעים (4+ ) להשתמש בנתיב בנת"צ ובכך לעודד הסעת מספר נוסעים ברכב אחד = הקטנת מספר הרכבים על הכביש.
 

MrJacKasS

New member
נכון ..

קיימת התופעה (המוזרה, יש לציין) שפנייה ימינה מותרת אך ורק מנתיב תחבורה ציבורית. מה הסיבה? ואם אני רוצה גם לפנות ימינה?
 

be_roo

New member
היא לא פנתה מ-נתיב תח"צ. היא פנתה

ל-נתיב תח"צ. ולשאלתך, כאשר הנתיב הימני מיועד לתח"צ, וגם לפניה ימינה לכל הרכבים, לקראת הפניה מסומניל על הכביש שני חצים, ישר בצהוב שמיועד לתח"צ, וימינה בלבן שמיועד לכולם.
 
למעלה