דוח קצר ועדכון חשוב בעניין השקמים

udiway

New member
דוח קצר ועדכון חשוב בעניין השקמים

נתחיל מהסוף: אולי כבר עידכנו כאן, אבל - 6 בבוקר היום, אני מגיע לחוף השיקמים. מחכה לי שער סגור ושומר שמודיע שהכניסה בתשלום. 50 ש"ח. מעכשיו גם זה סגור. (אולי רק בשבת, אולי רק בקייץ -אבל היום היה שומר והיתה דרישה לתשלום. נסעתי משם. שימותו כל החוסמים והחונקים. אגב, בחינם לתושבי טבריה. יום חמישי בלילה - נסיונות כושלים להתמודד עם הים במכמורת. כלום עם כלום. יום שישי - מהצהריים ועד הערב, התמודדות עם סחף אדיר וגלים חזקים בנוה ים, צמוד לבסיס חיל הים (כניסה דרך עתלית). פעם ראשונה שלי שם. מפרץ מדהים, נוף מרשים - וסרגוסים בלי סוף. גמברי טרי ניקנה בדרך בפרדיס. הרבה זמן לא ראיתי אותם ככה, עם צבעים חיים וטריים.חשבנו אני והחבר שאיתי פשוט לעזוב הכל ולטגן את הגמברי במקום הסרגוסים... אכילות בלי סוף, המון ריגים במים הסוערים, דג אחד שנתלה מול העיניים על חוט שנמתח מסלע לסלע ולא היה לנו אומץ לרדת ולהביא (בסוף נעלם עם הגלים המסכן), וטרחון- שבא ועלה בכבוד לשקית (20 ס"מ, מת תוך חצי דקה). כמו תמיד - עיקר הסרגוסים נתפסו על קרס 8 שהולעט בחתיכות מכובדות וגדולות של גמברי טרי. בקלמארי לא נגעו. ואז, הבוקר - רצו ממני 50 ש"ח בחוף השיקמים. בפינה נידחת חלופית איבדתי דג גדול שנפל לי דווקא על החכה עם החוט החלש יותר. משך ומשך, הקלאצ' צרח - והחוט הלך. לא היו תנועות לצדדים, עשה רושם של שפמנון גדול. כמה מושטים על קפיץ, כמה מרדפים עקרים על ניקל קטן - וחזרתי הביתה עייף משלושה ימים של דייג ברחבי ישראל. אגב, בנוה ים, תוך מאבק עיקש בסחף ובאצות, נשברה לי החכה החזקה והאהובה שמלווה אותי שנתיים. עומס של אצות, חוט 50, קלאצ' סגור למדי - וסדק לכל אורך החלק התחתון של המקל. הים נתן - הים לקח. שבוע טוב.

אוריא

New member
סחטיין אודי

תודה על העידכון וסחטיין על הטיול. אפשר לשמוע פרטים על השבר בחכה?

למעלה