דוח וגרירה על חניה בתחנת אוטובוס

enigmatic1

New member
דוח וגרירה על חניה בתחנת אוטובוס

חניתי השבוע במקום שהיה נראה לי מותר - מדובר במקום קרוב לתחנת אוטובוס אבל שהמדרכה שם מסומנת באפור.
ולא סתם, אלא שישנו סימון אדום-צהוב ליד התחנה, והוא נגמר בשלב כלשהו, כך שכשחניתי חשבתי שמדובר בחניה מותרת.
אני מצרף כאן תמונה של המקום - הרכב שלי לא מופיע כאן (כי הוא נגרר..) - אבל אם תסתכלו על השלט של התחנה, תראו שלפניה יש קטע שצבוע באפור (בין המחסום לספסל בערך) ורק אחר כך יש סימון - אני חניתי באפור שם.

בדוח כתוב שהוא לפי סעיף(ד)(12) - קראתי את הסעיף ומה שכתוב שם הוא שאסור לחנות ב:
"בנתיב שיועד לתחבורה ציבורית ובתחום תחנת אוטובוסים המוגדרת על ידי סימון על פני כביש. ובאין סימון כאמור - בתוך עשרים מטר לפני תמרור "תחנת אוטובוסים" ועשרים מטר אחריו, בשני צדי הדרך; ובלבד שמותר לעצור או להעמיד או להחנות רכב בצד הדרך שממול לסימון על פני הכביש או ממול לתמרור, אם רוחב הכביש באותו מקום הוא שנים-עשר מטר או יותר".

מה שאני מבין הוא שכאשר יש סימון (וכמו שאתם רואים יש כאן) - אזי החניה היא לפי הסימון ולא לפי ה-20 מטר לפני/אחרי?
בכל מקרה זה ממש ממש מטעה. ואני זוכר שראיתי כבר תקדימים לגבי סימון מדרכה מבלבל.

מה אתם חושבים שהסיכוי שלי במשפט? והאם מישהו מכיר תקדים דומה לגבי סימון מדרכה?

shlang

New member
יש מן הצדק בדבריך, הגש ערעור על הדוח

כי נראה לי שיש סתירה בין התמרור להגדרתו, או בקש להשפט
אכן הסעיף אומר ברור - שאסור לחנות בתחום הסימון, ואם אין סימן אז 20 מ' לפני ואחרי תמרור 505, במקרה שלך אכן היה סימון ולדעתי הדוח והגרירה לא היו על פי דין, יש לך אפשרות גם ללכת להשפט

למעלה