דוח דייג, חלק שני.

אוריא

New member
דוח דייג, חלק שני.

ראשית סליחה שאני תופס 2 הודעות. זה נראה לי 2 נושאים שונים וכך גם התגובות שיהיו להודעות. ______________________ לאחר שכבר כולנו התקפלנו מהמרינה, אמרתי שלום לכולם, והייתי כבר באוטו, הפלאפון צילצל. - "אורי?" - "כן" עניתי - "רוצה לצאת לדוג מיאכטה?" - "בטח" עניתי בהתרגשות והדופק כבר התחיל לעלות. - "אנחנו יוצאים מהמרינה בהרצליה עוד רבע שעה" - "אני מחכה לכם כבר פה" עניתי, כשאני כבר מתכנן איך אני משנה את סדר היום השלי. האיש בצד השני לא היה עוזי חיטמן מגשים החלומות. הוא היה איש אחר, יקר אף יותר, שביקש מטעמים מובנים שלא אחשוף אותו. ברבע השעה שנותרה הרצתי טלפונים לאישתי והודעתי ש"אני הולך להגשים חלום" ואחזור רק בערב. היו לי עוד כמה דקות להיזכר באזהרה של אותו איש, שיש כמה אנשים שלא סולחים לו על הסיבוב בסירה כי לא הרגישו טוב. וגם באזהרה שמרגע שיוצאים לים לא חוזרים אלא רק בסוף. "אם לא תרגיש טוב תחזור לחוף בשחיה" הוא אמר. שאני אתן לזה להשפיע עליי? עלינו על הסירה, לקחתי כדור למניעת הקאות, הכרתי את הקפטן, ואת הבעלים של הסירה. המבינים יותר הכינו את החכות לדייג. ויצאנו לדרך. סוף סוף אני רואה את המרינה מהצד השני אני אומר בהתרגשות ומזהה את דייגי הבוס שרק לפני כמה דקות הייתי איתם. על הציוד אני יכול לספר את הדברים הבאים. כל הפתיונות שאנחנו השתמשנו בהם היו רפלות מגנום. בצבע כחול ובצבע כתום. הכחולה שדימתה דג מקרל כיכבה יותר מכולם. אותי זה די הפתיע מכיוון שאני לא מכיר דג כחול. כנראה שהעיקרון הוא המשיכה של הדג לפתיון ע"י הצבעים ולא ע"י הדימיון לדג אמיתי. כל הרפלות היו קשורות עם חוט ברזל של בערך 30 ס"מ ומשם לחוט עבה. החכות הם מקלות סירה קצרים וחזקים מאוד והרולרים הם מהסוג העליון והאופקי (over head) . רולרים גדולים וחזקים כראוי למעמד. לכל חכה היה סטנד, חור בדופן הסירה. התחלנו לשוט מהרצליה לכיוון ת"א הלוך וחזור. כמה חכות במים באורכיי חוט שונים על מנת שיהיו מינימום הסתבכויות. מרגע זה ועד הרגע בו הסירה תעגון בחזרה, עבדכם הנאמן לא הפסיק להקיא. פשוט שברתי את השיא העולמי אתמול. חכה ראשונה מתקפלת. כולם צועקים "דג !", ואני, שהייתי בין הקאה אחת לשניה התכבדתי בהרמת הדג הראשון. פלמידה של מעט פחות מקילו. הדג הכי גדול שהוצאתי. בדיג מהסוג הזה, הסירה לעולם לא מפסיקה לשוט. כדי שהמקלות שעדין אין עליהם דג ימשיכו לעבוד ולסרוק את הים. לכן כאשר יש דג על החכה והדייג מושך את הדג לסירה, הוא מפעיל על הדג כח לא קטן. תפקידו של הקלאץ כאן הוא למנוע את קריעת הדג ולא כמו בדייג מהחוף למנוע את קריעת החוט. ממשיכים לשוט ואני ממשיך להאכיל את הדגים. שובל לא יתואר של נילונים נמצאים בלב ים. במיוחד באיזור שקרוב לרידינג. הנילונים הללו לא רק שמזהמים את הים אלא גם נתפסים לא פעם ברפלות, דבר שמשבית את החכה לדקות ארוכות. אני יודע שאני מתאר זאת כעבודה שהיעילות בה צריכה להיות מקסימלית אבל זה מה שמבדיל ביו חובבנים למקצוענים לא? ממשיכים בטירונות. עוד דגים נתפסים כולם מאותו סוג ובערך באותו גודל, אני מנסה להתיצב, להסתכל על האופק, לנשום עמוק, לא לנשום, לא להקיא, כן להקיא – כלום לא עוזר. אני מאכיל את הדגים big time. כל סיבוב עם הסירה הוא אופרציה שדורשת מחשבה. החוטים במים ובגלל שאתה לא רוצה לסבך את החוטים אחד בשני, הסיבוב צריך להיות רחב כמה שיותר. לא תמיד זה מצליח, ואז שוב יש מקל לא במים רחמנא ליצלן. דיווח פלאפוני מסירה שכנה להתקרב לחוף לעומק של חמשה מטרים. עד עכשיו היינו בערך בעומק 13 מטרים. אנחנו ממושמעים כי אנחנו רוצים דגים. שינוי מסלול ועכשיו שלושה דגים בו זמנית על החכה. שלוש ה"פועלים" עובדים במרץ 2 דגים אובדים ולשמחתי דווקא אני נשאר עם הדג על החכה. הפעם בניגוד לפעמיים הקודמות בהם הוצאתי דגים, התאמצתי. הכתפיים שלי ממש הרגישו את הדג הזה. לאט לאט בתנועות פמפום הבאתי את הדג קרוב מאוד לסירה והופ בהרמה מהירה לתוך הסירה. פלמודה של מעט יותר מקילו. השיא שלי נשבר בשנית, אבל המאמץ לא ממש מובן לי. אולי הזווית של הדג הוא שגרם לי להרגיש אותו יותר. ואולי כמו שאמרו לי הזוית בה ישבתי על דופן הסירה לא היה ממש נוח לעבודה. השעה כבר בערך שלוש. בעלי הסירה שומרים שבת, תודה לאל, וצריכים לחזור עוד לפני כניסת השבת – מה שאומר שחוזרים להוריד אותם ואותי במרינה. אני עוד חשבתי שאני הולך להאכיל דגים עד שש אבל תודה לאל יש שומרי שבת. מה שמוזר הוא שבזמן שהיו דגים והתעסקות - בכלל הרגשתי מצוין. קיבלתי במתנה דג אחד להביא כהוכחה הביתה הודתי מקרב לב למארחים שלי. נסעתי הביתה האדם הכי מאושר בעולם, גם על החוויה וגם על כך שהיא נגמרה. שבוע ראשון בטירונות נגמר. אני מחכה כבר לטלפון הבא.

rondadon

New member
אמרתי לך שתרגיש אחד בסוף?!

אומנם...לא תרחון או אינטיאס...אבל פלמידה! היא הרבה יותר חזקהההה!!! אוףףףףףף..פתאום כולם מתחילים לצאת על סירות חוץ ממני...גם אני רוצההה!!!

אוי כמה שאני ירוק. אוי אוי אוי

מקנאה כמובן. מעכשיו, אתה צריך להוסיף לציוד הדיג שלך חפיסה של כדורי "טראבמין" או "דרממין". הם עושים עבודה מ-ע-ו-ל-ה נגד מחלת ים. היה דיון בעניין לא מזמן. אני לא יודע מה נתנו לך נגד בחילה. אם זה פראמין, זה לא מספיק. הוא עובד נגד בחילה, אבל לא נגד מחלת ים (שהיא מחלה מורכבת הרבה יותר מסתם בחילה). אוי איך אני מקנא. לפחות התנחמתי במחלת הים שלך (חברים חברים, אבל יש גבול)

איזה כיף לי שאף אחד לא מזמין אותי

אחרי מחשבה מאומצת מאוד, הצלחתי לשכנע את עצמי שעדיף ככה. זה עדיף כי אני לא צריך להתאמץ להרים את הדגים הגדולים האלה. זה עדיף כי צריך פחות זמן לבשל/לאפות את הדגים האלה זה עדיף כי אחר כך לעמוד עם בוס עלוב, ולהוציא (אם בכלל) דגיגים של 200-300 גרם לא יבאס אותי. זה עדיף כי... כי... כייייי... דדדדיייייי גם אני רוצה !!!!

ברכות למצטרפים למועדון......

ראשית ברכות
למצטרף החדש (כאילו שאני עם וותק......). כמו שאמרתי,לראות את המזח מצד הים זה שונה מאשר לראות את הים מהמזח.... ועוד תוך כדי תנועת TROLING. לדעתי מדובר בחוויה גרנדיוזנית אם נסנן מהדו"ח שלך את נושא "ההשפרצות"
ותרומתך לסביבה הירוקה(אותך ליוביוב)
.יש כאלו עם קיבה מנירוסטה
אני מניח כי גם אצלך מפלס האדרנלין שבר סקלה (מלבד מיצי הקיבה)וההתרגשות טרם חלפה. זה עולם תוכן עשיר ושונה ללא ספק. מי האמין כי כאשר הראתי לך פלמידה נקייה ומפורקת במקפיא,תתברך גם אתה למחרת בכזו,צריך להודות גם ל"גרמי השמיים" שלך שההשראה מעמידה על ידם גורמת לטלפון מיוחד ומעניין. ולירוקים שביננו -סבלנות,גם תורך יגיע...

חץ הכסף

New member
וואהו,

איז´ו, מרוב התרגשות שכחת לספר לנו כמה דגים תפסתם בסה"כ? אני מבין שלא תגדיד לנו מי זה "גרמי שמיים" שמתקשרים אליך. היתכן שזה קשור לאסטרונאוט שלנו אילן רמון שנמצא בימים אלו בקרבת גרמי שמיים? crap אני לא מאמין, מה הולך כאן? זה נשמע כמו קנוניה נוסח המאפיה הסיציליאנית, גם אני רוצה לדוג פלמידה בזירזור משולחן מתנייע, או בסתם בחכה, או בבוס, או במקל של מטאטא, או מקל של ארטיק לימונרו, לא חשוב איך, חשובה הפלמידה, כיפק היי לפלמידה! אני יוצא בקריאה נרגשת למנהלי הפורום לקחת גם אותי, גם אני רוצה להקיא מיאכטה כמו כולם, מה אני לא מגיע לו? למה אני לא ואתה כן?, תן צ´אנס ותראה ששאני מקיא יותר טוב ממך, בלי הפסקות כמו אצלך!. אני כמו תל אביב-"מקיא ללא הפסקה" וכשאני מקיא לים ללא הפסקה זה יותר טוב מ"ריסוס" של חלת שבת מתוקה ואז תראה איך מאחרינו יזדנב לו תור של אלפי פלמידות וטונות שיתחננו שנז´רז´ר אותן למוות, תנו צאנס למקיא המקצועי, מקיאים חובבנים הביתה!!! אני רואה שאתה כותב כי צריך כושר גופני כדי להוציא את הדגים מהים לסירה, נו טוב, בגלל שאני כמו מרשמלו, אני אקיא ואתה תוציא את הדגים, סגרנו?! ותגיד, מי היו הדייגים הטמבלים האלה שנתנו שיברחו להם שתי פלמידות מהז´רז´רה ! תגיד מי ונשלח להם אנשים רעים בלילה. אל תקחו אותם פעם הבאה בסירה! צריך לקצץ את קצות האצבעות, של כל אצבעות יד ימין שלהם כמו שעושים בצדק במדינת החוק סעודיה לדייגים קליקרים, טמבלים וההאבלים כאלה. וגם מי שבכלל העלה אותם לסירה אשם לא פחות וצריך לקצץ לו את הרפלות, שילמד!. אבל יש משהו שמדאיג אותי במיוחד במה שכתבת. אני מודאג שהייתם יכולים לטבוע חס ושלום בסירה, כתבת ש"לכל חכה היה סטנד, חור בדופן הסירה", חזור שנית! חור בדופן הסירה אתה אומר?! זה לא מסוכן קצת שיש חור בסירה?! לא נכנסו לכם מים והייתם צריכים לעבוד כמו משוגעים עם המשאבה הזו שרואים בסרטים ועם דליים וכוסות בשביל להוציא את המים שנכנסו לכם כל הזמן לסירה דרך החורים האלה שבדופן הסירה?!

רואים שאתה לא מבין בדיג מסירה

לא צריך משאבה לשאוב את המים שנכנסים לסירה. פשוט שמים את הדגים שתופסים על הרצפה, והם שותים את כל המים. אגב, זו הסיבה שמשתמשים בכמה חכות בו זמנית - כדי שיתפסו מספיק דגים לפני שהסירה תטבע. ולכן בכל דיווחי הדיג מהסירה אתה שומע על כמויות מרשימות של דגים. פשוט מי שלא דג מספיק לא זוכה לדווח. דרויניזם בסיסי.

../images/Emo6.gif חחחחח! הרגתם אותי שניכם !! ../images/Emo6.gif

תענוג לקרוא, צחקתי עד הרצפה
.

אוריא

New member
אהההה

גלויה לתוכנית "חלום עליכם" של עוזי חיטמן שלחת? פתק בכותל שמת? הנחת תפילין יום יום באידקות? סגדת לפוסידון? ברכה של הרב (אורי) כדורי קיבלת? בלי כל אלה, חור בסירה באמת יכול להביא לאובדנך. לומר שתפסתי דגים זה לא ממש מדויק. כיבדו אותי בלהביא לסירה 3 דגים. אגב יש למישהו הסבר על עינין הרפלה הכחולה?

obb

New member
לאנשים באזור קריות עכו וחיפה...

אם יש מישהו שמז´רז´ר באזור אז אני יכול אולי לארגן שייט ביאכטה אבל הוא צריך לארגן את הציוד וכו כי זו יאכטה להפלגות וכו.. ולא לדייג במיוחד לרון דדון.אני יודע שאתה מעוניין אז אם אצליח לארגן שייט אז אני הודיע בפורום ואם נשוט לכיוון נהריה וצפונה אז נוכל לאסוף אותך מהנמל(אם יתאים לך כמובן) מהנמל בעכו אם אתה מעוניין תגיד

rondadon

New member
מעוניייןןןןןן????? אנייייייי????

בטחחחחחחחחחחחחחחחחחחח!!!!!!!!!!!!!!! אבל, כמובן שאני ירצה לדעת עם מי אני יוצא והכל קודם...אני באמת מקווה שלא תיפגעו או משהו...אבל..במצב של היום...קודם כל בטיחות... בקשר לציוד זה לא בעיה...אני יביא את הציוד שלי... רולר גדול עם 200 מטר חוט 0.50 ומקל 3 מטר לז´ירז´ור עם איזה 3 רפלות וגם ז´רז´רות ונוצות... אוףףףף...אני רק מקווה שזה באמת יצא לפועל... [למרות שאני לא יודע אם יש לי מחלת ים או לא...אבל...פשוט תזהירו אותי יום לפני...ואני לא יאכל לפני...ככה שלא יהיה מה להוציא
]

אוריא

New member
דיר באלק!!!!

דיר באלק, תלמד מנסיון של אחרים קח כדור ועזוב אותך משטויות. ועוד משהו קח את הכדור בזמן חצי שעה שעה לפני השייט.

rondadon

New member
בעיה קטנה...

צחוק צחוק...אני לבלוע כדורים לא יודע... כשאני צריך אקמול אני מרסק אותו במים...כן כן...זה אני....מגעיל....אבל... ככה...שלבלוע כדור לא בא בחשבון...אבל...אולי את הכדור הקטנטן [באמת קטן...] של הכאבי בטן ובחילות אני ינסה לבלוע [הוא ממש קטנטן...אז...ננסה...] אבל אם הכדור של המחלת ים גדול...אז...אני פשוט יקח את הכדור הזה ולא יאכל איזה 5 שעות לפני [מיני-יום כיפור...]

בת ים

New member
מומלץ לאכול לפני שייט

בעיקר דברים קלים כמו קרקרים, לחם ותפוחים. לא מומלץ, מוצרי חלב!!! הסיבה שכדאי לאכול, היא פשוט מפני ש"יותר עדיף" להקיא תוכן מאשר מיצי קיבה ריקה, שזה כואב ומעורר עוד יותר בחילה. קחו עיצה: תתיחסו לבחילה כמו נזלת קלה-לא נעים לא נורא-והכל יראה כבר אחרת

חץ הכסף

New member
בדיוק כך בתים

גם אני מתייחס לבחילה כמו אל נזלת קלה, כל זמן שהבחילה היא לא שלי...

obb

New member
אם ככה אז אני יודיע שאני ייצא...

ברשר להקאות אז אם אני לא מרגיש טוב על יאכטה אני פשוט נשכב על הסיפון ומסתכל לשמיים וזה עובר... ואנחנו אולי נוכל לאסוף אותך מהנמל בעכו (היינו כבר כמה פעמים שם... אני יודיע שיהיה אפשרי [ אז ביבי

paluta

New member
פתרון לבעייה ../images/Emo101.gif

לכולם קיים בכל בית מרקחת חומר בשם IPECAC בבקבוקון המיועד בעיקר לגרום להקאות במידה ומישהוא בלע חומר מסוכן עולי סיפונים רבים בעולם משתמשים בתרופה הומאופתית המופקת מצמח זה כטיפול מונע למחלת הים לשביעות רצונם הרבה - בארץ הטיפול ההומאופתי שרוי במחלוקת (כמו כל דבר) אבל אני מכיר כמה שמשתמשים בטיפול זה בהצלחה אחד היתאונות הבולטים של שימוש בחומר זה לגרימת הקאות הוא בכך שההקאה מבוקרת ומבחינת מערכת הגוף החומר אינו פוגע בתיפקות העצבים בניגוד לחומרים אחרים היתרון בחומר זה המופק מצמח שגדל בברזיל ובדרום אמריקה ושמו הוא Ipecacuanha הוא בכך שבמינון קטן (דילול בסדר גודל של פי 50 ) מהווה פתרון אדיר ואני מדגיש אדיר ובדוק להתגברות על מחלת הים מי שנוטל במשך כל יומיים למשך כשבוע מינון מדולל זה כמעט ולא חש בתופעות לואי אבל וזה האבל הגדול כשהוא עולה על ספינה מיטלטלת גופו עומד בשינויים ואין הקאות ויש גם איזון טוב יותר בעניין שיווי המשקל. בשום פנים ואופן אל תעשו שימוש ללא התיעצות עם רופא - אני לא מוכן לקחת אחריות זו רק המלצה לצורך ידיעה

gazit1

New member
אשמח להצטרף לדיג מסירה

כל יוזמה לצאת לדיג מסירה תתקבל בברכה. עד היום יצאתי מאשדוד, למרות שאני גר בצפון. יכול גם לאסוף ברכבי מספר מעונינים.

למעלה