דוח בזן Q2

dw

Well-known member
מנהל

בורסה 2008

Well-known member
כרגיל האנליסטים סוג * מקשקשים את עצמם לדעת ללא שורה תחתונה. אני מבטיח לכם שהם יעלו את מחיר היעד אחרי שבזן תעלה.
75M$ זאת תחזית לפי מרווחי הפולימרים וללא גידורים. בסדר, נניח לצורך השמרנות.
ה-EBITDA של מגזר הזיקוק ברבעון השני היה 5M$ בלבד, אך צריך להוסיף לזה תקלה בשווי 31M$, נכון לסביבת רבעון שני, EBITDA של מרווח הזיקוק היה 36M$.
אנחנו כבר ב-111M$ לפי החישוב הזה. ברבעון השני היו עוד 3M$ ממגזרים אחרים, נניח אותו דבר, אנחנו כבר ב-114M$.
האם הזינוג במרווח הזיקוק+הגידול המשמעותי בפעילות המשק שווים רק 6M$ ל-EBTIDA?
לדעתי 120M$ זה עוד מספר שמרני, אך גם אם נניח אותו, זה קצב של 480M$ שנתי לחברה עם שווי שוק של 786M$.
אגב, לפי המרווח בחודש האחרון, הרבעון הרביעי הולך להיות עוד הרבה יותר חזק.
שכל אחד יעשה את שיקוליו.

מחזיק ולא ממליץ

yel5

Well-known member
להזכירך, בעקבות הדוח הטוב ב Q2, הוא נתן שורה תחתונה למניה - מחיר יעד של 110.
עם סבלנות נגיע למחיר היעד. נקווה שתוך חודשים בודדים. מחזיק אגחי פטרו.

נערך לאחרונה ב:

בורסה 2008

Well-known member
מצטער שאני לא עוקב אחר המלצות האנליסטים. אני באמת מנסה לקרוא את הסקירות שלהם כשהן יוצאות ולקחת מהן איזשהו ערך, אבל הם פשוט מאכזבים כל פעם מחדש.

yel5

Well-known member
אני גם לא עוקב. פשוט בעקבות האנליזה היום חיפשתי אנליזות אחרונות כדי לבדוק מחיר יעד שהמליצו. בקיצר, למרות מחיר השפל של המניה אפשר לשאוב עידוד שבזן בסה"כ מצליחה, ושהכלכלה תנצח את השוק.

dw

Well-known member
מנהל
זה הולך קשה ולאט אבל סוף סוף מתחילים לראות קידומת חדשה - 8X.
אולי טכנאים יצטרפו בהמשך?

בורסה 2008

Well-known member
בזן מתחילה אולי להתעורר, עם מהלך של 20%+ לאחרונה. מבחינתי זה עדיין לא מתחיל לדגדג את המהלך הראשוני אפילו שהייתי מצפה ממנה.
משהו לשים לב אליו- בניגוד לפעם שעברה, הפעם העליה לא באה עם תנודתיות מטורפת. זה אמנם מרגיש בריא יותר, אבל זה פוגע בשווי של אגח פטרו 1, שכיאה לאופציה, תנודתיות של נכס הבסיס תתן לו עוד שווי לכל מצב נתון(לפי מודל בלק אנד שולס).
בכל מקרה, כשנתקרב ל-100 אני משער שנתחיל לראות את המינוף של האגח בפעולה והקפיצות שם יהיו אגרסיביות בהרבה.

מחזיק בזן/פטרו1 ולא ממליץ

בורסה 2008

Well-known member
מרווח הזיקוק שובר שיאים ונמצא בטווח הגבוה ביותר שהיה בו בשנים האחרונות: https://www.neste.com/investors/market-data/refining-margins

אלה לא מספרים שנשארים לאורך זמן בדרך כלל, אבל כל יום שעובר במרווחים כאלה זאת ברכה לבזן, וכל יום כזה שבזן לא עפה למעלה העיוות בה לדעתי רק הולך וגדל.
הגדלתי לאחרונה גם בבזן וגם פטרוכימיים, ואני לא פוסל שאגדיל עוד בימים הקרובים. העיוות שם לטעמי רק הולך וגדל עם הזמן.

מחזיק ולא ממליץ. סיכונים רבים בתחום.

yel5

Well-known member
כדאי מידי פעם להציץ בביצועים של מניית בזן.
מתחילת ספטמבר מניית בזן עלתה ב 19%. גם אגחי פטרו עלו יפה.
אולי העליות פחות יפות ממה שציפינו. עדיין הכיוון הוא חיובי.
מחזיק אגחי פטרו.

בורסה 2008

Well-known member
אם אתה בוחר בדיוק את נקודת הפתיחה אתה יכול לייפות את המציאות, אבל האמת היא שבזן לא נתנה שום תשואה(כולל שום דיבידנד) מאז שיא הפאניקה של משבר הקורונה, שכלל סגרים ארוכים שלא היה ידוע מתי ייגמרו, מרווחי זיקוק בטריטוריה שלילית ומכירות סוף עונה רוחביות בכל השוק.
אז אין איך לייפות את השנה וחצי האחרונות בבזן המניה.

yel5

Well-known member
הסתכלות אחת על תשואת ניע היא כמה הוא עשה בין 2 נקודות זמן או מהו קו מגמת טווח ארוך.
הסתכלות שניה היא כמה תשואה הניב לך ניע בתיק. רכשתי את פטרו 1 החל ממרץ 20 (תחילת הקורונה) ועד לפני חודשיים. שער קניה ממוצע 9.3 מול נוכחי 11.84, כלומר תשואה של 27%. תשואה יפה ולא חלומית. בדלקב (אגחים ומניה) הרווחנו תלת ספרתי.
בתגובה לדבריך, אני לא מייפה את המציאות ולא צריך לייפות אותה כי היא יפה גם ככה. בזן כן נתנה תשואה יחסית נמוכה, ופטרו1 היא ההשתקפות. אני כן שותף לדיעה שהכפלת מחיר בזן בשנתיים הקרובות היא תרחיש ריאלי, ואחזקותיי מעידות שאני גם מצפה לו.

בורסה 2008

Well-known member
דעתי האישית- הגענו לנקודה בה יחס הסיכון/סיכוי בין בזן לפטרו1 נוטה לכיוון פטרו1. על ה-27% האחרונים שבזן עלתה, פטרו1 עלתה רק 17%.
אמנם נקודת המפנה הנאיבית בפטרו1 היא באיזור ה-130, אבל לדעתי הצנועה, אם בזן תתקרב ל-100 אנחנו נראה פתאום עליות לא פורפורציונליות בפטרו1 כשערך האופציה שבה יתפח עוד ועוד מעבר למינוף המובנה.
אני גם צופה שירידה חדה של בזן לא תרסק את פטרו1 באותו יחס כמו הפרש התשואה החיובית(ורחוק מכך), ולכן זאת מסקנתי.
אני אישית הטיתי פוזיציה מבזן לפטרו1 ואמשיך לעשות כך אם היחס ימשיך/יגדל לכיוון זה.

מחזיק בשתיהן ולא ממליץ דבר. זו דעתי האישית בלבד.

dw

Well-known member
מנהל
יש עכשיו אסיפת זום של אגחי פטרוכימיים. מנסים לקדם מתווה הסדר.

dw

Well-known member
מנהל
נו נו, מי היה מאמין.
בזן מתחילה להריח קידומת 9X :)

בורסה 2008

Well-known member
מי היה מאמין?
לפי השרשור הזה, נראה לי שהשאלה המתאימה יותר היא "מי היה מאמין שלא".....
תמחור חסר כל כך בולט, שמבחינתי אם הסביבה תישאר יציבה זו רק ההתחלה בבזן.

yel5

Well-known member
לפי תורת המספרים, בקידומת הבאה כבר נהיה בתלת ספרתי.

בורסה 2008

Well-known member
דוח בזן ייצא ביום שני הבא ולאחריו שיחת משקיעים: https://maya.tase.co.il/reports/details/1409107

השוק לדעתי כבר מתחיל לתמחר את הדוח בעליה האחרונה.
לדעתי:
דוח מאכזב- ירידה משמעותית ב-EBITDA מהרבעון הקודם.
דוח טוב- EBITDA באיזור הרבעון הקודם(123M$)
דוח מצויין- עליה משמעותית ב-EBITDA מהרבעון הקודם.

אני אישית לא רואה מצב של ירידה משמעותית או אפילו לא משמעותית מהדוח הקודם.
פעילות המשק כולל ענף התעופה רק הולכת וגדלה, יש את התקלה בשווי 31M$ מהרבעון שעבר שזה פלוס התחלתי לרבעון הזה, ומרווחי הזיקוק עלו משמעותית.
תהיה ירידה במגזר הפולימרים שבאמת נתן רבעון מטורף ברבעון השני, וראיתי אנליסטים מעריכים EBITDA של 75M$ ממגזר הפולימרים ללא גידורים. זו ירידה של 40M$, אך כמעט כולה מתקזזת עם התקלה של הרבעון הקודם.
ברבעון הקודם, ללא התקלה ניצולת המתקנים של בזן היתה 82%, ובזמן הוצאת הדוח החברה דיווחה על ניצולת של 91% עם צפי לניצולת גבוהה יותר ברבעון השלישי מהשני. באופן גס- אם 78%(בהתחשב בתקלה) נתנו מכירות של 1,565M$, אז אם ניקח ניצולת של 87% למשל, זאת תוספת של 180M$ בערך למכירות, ו-14M$ ל-EBITDA אם ניקח לפי שיעור EBITDA של רבעון קודם. זה ללא עליית מרווחי הזיקוק.

יהיה מעניין לראות ולשמוע את הצפי של החברה לרבעונים הבאים- אני מצפה להמשך השיפור בביצועים עקב המשך עליית מרווח הזיקוק ופעילות המשק גם ברבעון הרביעי.
עוד יהיה מעניין לראות אם מגמת ההתייעלות בבזן נמשכת(שיעורי הרווח), וכמובן כמובן, נשמח לשמוע ציוץ לגבי דיבידנד/רכישה עצמית.

יהיה מעניין,
מחזיק פטרו/בזן ולא ממליץ

נערך לאחרונה ב:

בורסה 2008

Well-known member
אגב, כמו שאמרתי, אני המשכתי להעביר משקל מבזן לפטרוכימיים 1. אני ממש רואה את פטרו 1 כמו קפיץ שמחכה להשתחרר וייתן תשואה עודפת משמעותית על בזן אם תהיה המשכיות לעליית בזן. בצד השני, אני לא רואה את אותו מינוף פועל נגד פטרו1 באותה העוצמה במקרה של ירידה בבזן.

לא המלצה

נערך לאחרונה ב:
למעלה