דוח בזן Q2

yel5

Well-known member
גם לי כואב. אשמח להשבתות בלי נזקים כספיים, אך זה לא מציאותי. מתנחם בכך שההשבתה נמשכה רק 12 ימים. נקווה רק שהרבעון יהיה מספיק רווחי כך שיאפיל על 12m$.

Reem88

Well-known member
נכון להיום איך יותר כדאי להיחשף לבזן?
1. לקנות את מניית בזן
2. לקנות את האגחים של פטרוכימיים? (אם האגחים אז מה הכי כדאי?)

dw

Well-known member
מנהל
נכון להיום איך יותר כדאי להיחשף לבזן?
1. לקנות את מניית בזן
2. לקנות את האגחים של פטרוכימיים? (אם האגחים אז מה הכי כדאי?)
אני מעדיף את בזן, כדי להימנע מכאב הראש שיש בקומה למעלה. מוכן להרוויח פחות בשביל השקט הנפשי הזה.
יש לי גם אגח פטרו, אבל כסף חדש העדפתי להשקיע בנכס הבסיס.

Reem88

Well-known member
למה לא בפטרו ח' או ב' שזה חשיפה מלאה לבזן עם הנחה כלשהיא? איזה בעיות יכולות להיות בקומה למעלה (מזכיר לך שיש בטחונות למחיר הנוכחי)?
פטרו1 זה יותר דומה לאופציה על בזן, אפשר להרוויח הרבה יותר אבל אפשר גם להפסיד (מסכים שקצת יחסית).

dw

Well-known member
מנהל
למה לא בפטרו ח' או ב' שזה חשיפה מלאה לבזן עם הנחה כלשהיא? איזה בעיות יכולות להיות בקומה למעלה (מזכיר לך שיש בטחונות למחיר הנוכחי)?
פטרו1 זה יותר דומה לאופציה על בזן, אפשר להרוויח הרבה יותר אבל אפשר גם להפסיד (מסכים שקצת יחסית).
בטחונות זה נחמד אבל כדי גם לממש אותם צריך שההנהלה תסכים, ובמקרה הזה היא לא ממש מתפעלת מהרעיון שתפטר אותם ותפסיק לשלם להם משכורת :p
התירוץ הוא שאלה מניות שליטה על נכס אסטרטגי וחס וחלילה שרק החברה לישראל החזקה תשלוט בבזן, כפי שעושה בהצלחה מזה שנים רבות, ולא גם פטרוכימיים הזומבי שלא ברור מדוע בכלל ממשיכה להתקיים.

נקווה שבהמשך בזן תתאושש ואז אגחי פטרו יקבלו את כספם. בסופו של דבר נכס בזן לא בורח.

בורסה 2008

Well-known member
YEL- אני אשמח שיהיו פשוט פחות השבתות. זאת כבר פעם שלישית בשלושה רבעונים. לא זכור לי רצף כזה בשנים האחרונות.

REEM- האמת שעד לא מזמן חשבתי שרק דרך בזן, אך לאחרונה בזן סגרה חלק מהפער ולכן אני אישית חשוף גם דרכה וגם דרך פטרו' 1.
פטרו' מתפקדת בפועל כמו אופציה על בזן והקשר ביניהן קצת נפרם לעיתים לאחד הצדדים ואפשר לשחק ביניהן. אם אתה שחקן של טווח ארוך ומאמין בבזן, פטרו 1 תתן לך את אותה חשיפה לבזן בפחות כסף, ולכן אולי עדיפה, אך ישנם סיכונים של הסתבכות בחברה האם(שאני באמת לא יודע לאמוד אותם).

yel5

Well-known member
אני מחזיק רק פטרו1 (סיבוב חדש אחרי סיבוב רווחי). סיבות לאחזקת פטרו1 בלבד:
1. מיסוי. פטרו1 15%, בזן 25%.
2. פטרו1 מהניירות הערך היחידים בבורסה שכל מחירו הנוכחי מובטח (במנית בזן). כלומר, רק אם בזן תצלול נתחיל להפסיד. אבל בזן כבר בשער שפל של כמה שנים והסיכוי להמשך הידרדרות הוא די נמוך. מנקודת השפל הנוכחית הסיכוי גבוה מונים רבים מהסיכון.
3. קיבלתי בעבר קופונים שמנים וגבוהים בהרבה מהדיבדנדים בבזן. לדוגמא, הקופון האחרון ב 30.04.19 היה 3.45 אג' על אגח שמחירו היה ~ 35 אג', כלומר תשואת קופון של ~ 10%.

נערך לאחרונה ב:

yel5

Well-known member
צריך להכיר קצת את שטרי הנאמנות. מה שאתה וביזפורטל לא לוקחים בחשבון הוא שכל יתרות השעבוד של ח כאשר בזן בשער מעל 126 יעבור ברובו הגדול לאגח 1.
אם אתה חושב שאגח ח הוא המועדף, קנה אותו ולא אגח אחר.

Reem88

Well-known member
האם משהו פה לא נכון?
נכון להיום ב' הכי כדאי לפי החישוב שלי.

1633273893248.png

yel5

Well-known member
לדעתי האקסל שצירפת שגוי. אינדיקציה לכך - לא סביר ששווי בטוחות ב+ג גבוה ב 25-30% ממחיר השוק. לא מתכוון לבדוק לעומק.
לפי חישוביי, הבטוחות לע.נ אגח באג': 1 - 10, ב - 28, ג - 30 ו ח - 61.

בורסה 2008

Well-known member
גם לדעתי משהו לא נכון באקסל, אני רק לא בטוח מה זה. אולי זה שלא חילקת ל-ח' ביטחונות נוספים.
אגב, לפי המספרים שלי גם YEL טועה. פטרו 1 נסחר בפרמיה על שווי הביטחונות וזה כמובן על ערך האופציה, למרות שמימוש הביטחונות זה לא משהו פשוט כל כך כמו מימוש אופציה, אבל עדיין השוק נותן לה פרמיה.

לעניין המיסוי, לא התייחסתי כי לא רלוונטי לי, אבל למי שכן רלוונטי זה בהחלט שיקול לא קטן.

270552

Active member
לפי דוח הדירקטוריון סעיף 17 לדוח חצי שנתי 2021 הנתונים לפי שער מנית בזן ל 15/8/21 74.2 הם כדלקמן:
פטרו 1 - ע.נ 583,817,176 שווי בטחונות 58,897,687 דהינו 10.09 אג ל 1 ע.נ אגח מחיר שוק 11.35 אג פער שלילי 12.5%
פטרו ב - ע.נ 211,721,469 שווי בטחונות 73,990,151 דהינו 34.95 אג ל 1 ע.נ אגח. מחיר שוק 31.12 אג פער חיובי 11.0%
פטרו ג - ע.נ 105,458,591 שווי בטחונות 33,156,196 דהינו 31.44 אג ל 1 ע.נ אגח. מחיר שוק 31.0 אג פער חיובי 1.4%
פטרו ח - ע.נ 331,900,003 שווי בטחונות 201,656,698 דהינו 60.76 אג ל 1 ע.נ אגח. מחיר שוק 55.36 אג פער חיובי 8.9%

Reem88

Well-known member
כלומר בנקודת הזמן הנוכחית אג"ח ב' הכי כדאי עם ההנחה הכי גדולה :)
אגח 1 עם קנס :-(

בורסה 2008

Well-known member
לא מחשבים את הכדאיות ככה REEM. לפטרו 1 יש מינוף גדול בהרבה מפטרו ב' וצריך לשלם על זה. אם בזן תתקרב ו/או תעלה מעל השער בו אג"ח ח' מובטחת לגמרי, אתה תראה תשואה בפטרו 1 של פי כמה מפטרו ב'. תעשה את השיקולים שלך אבל תבין את היתרונות והחסרונות.

270552

Active member
לא מחשבים את הכדאיות ככה REEM. לפטרו 1 יש מינוף גדול בהרבה מפטרו ב' וצריך לשלם על זה. אם בזן תתקרב ו/או תעלה מעל השער בו אג"ח ח' מובטחת לגמרי, אתה תראה תשואה בפטרו 1 של פי כמה מפטרו ב'. תעשה את השיקולים שלך אבל תבין את היתרונות והחסרונות.
כדי שאגח ח תגיע לפארי המניה של בזן צריכה להגיע ל 130 ומי שוקל לקנות היום נראה לי שיסתפק ברווחים על ב או ח.

בורסה 2008

Well-known member
זה חישוב נאיבי ואופציה לא מתנהגת ככה. כמו שכבר עכשיו פטרו' 1 מקבלת פרמיה על השווי הנאיבי, הפרמיה הזאת תלך ותגדל ככל שתתקרב לכיסוי אג"ח ח'. מה גם שגם ללא זה פטרו' 1 ממונפת קצת יותר מפטרו' ב'.
אני חוזר ואומר, אפשר להגיע למסקנות שונות, אבל תדעו את החומר לפחות.
התזוזות לטווח קצר קצת יותר אקראיות, אך אני יכול להבטיח לך שבאופן גס, לכל עליה של 15%-20% מפה, פטרו' 1 תעשה תשואה עודפת על פטרו' ב', וככל שהעליה תהיה גדולה יותר, לא רק התשואה באופן אבסולוטי תהיה גבוהה יותר, אלא גם המכפיל בין התשואות יהיה גבוה יותר. אם אתם לא מבינים את זה, אתם מקבלים החלטות על סמך נתונים לא נכונים וחבל.

בורסה 2008

Well-known member
ועזבו את ההסבר שלי אם אתם מתקשים להבין. לכו לגרף השוואתי בין בזן ושתי האגרות, תראו איפה האגרות היו למשל כשבזן הייתה בפעם האחרונה ב-96(רמז- אג"ח ב' נתן תשואה עודפת על בזן, אג"ח 1 נתן תשואה עודפת על שניהם) ולכו תראו איפה הן היו כשבזן הייתה בשער 180(רמז-שם אג"ח ב' אפילו לא נתנה תשואה עודפת על בזן, ואג"ח 1 נתנה בערך פי 2.5 תשואה משתיהן).

Reem88

Well-known member
פטרו ח' או ב' זה חשיפה מלאה, ממש כמו השקעה בבזן עצמה (עם הנחה כלשהיא).

בורסה 2008

Well-known member
זה לא מדוייק REEM. כמו שנכתב לך, זאת לא אופציה רגילה שאתה יכול לממש בקלות. יש כאן בעיה עם הביטחונות.

בכל מקרה, מרווח הזיקוק ממשיך לעלות ובזן ממשיכה לדשדש. אני חיזקתי בימים האחרונים את הפוזיציה בבזן/פטרוכימיים.

למעלה