דוח בזן Q2

בורסה 2008

Well-known member
דוח מעולה לדעתי ומפתיע לטובה!
1. שימו לב- למרות ירידה קלה במרווחי הזיקוק לעומת הרבעון הראשון, הרווח הנקי וה-EBITDA המנוטרל גדלו מ- 55M ו-74M ל-68M ו-123M בהתאמה ובדולרים!
2 עוד שימו לב- כל זה, לאחר הפסד מוערך של 31M$!() בשל התקלה שדווחה בסוף הרבעון הראשון.
3. עיקר הרווחים הגיעו ממגזר הפולימרים שפשוט עף לשמיים ברבעון הזה. אני לא מספיק מבין בתחום כדי להבין אם זה יכול להחזיק מעמד כי להבנתי מחירי המוצרים שם בשיא, אך בינתיים אני מבין משיחת הועידה שהסביבה ממשיכה להיות יציבה במחירים הנוכחיים, אז אפשר לצפות לפחות בטווח הקצר להמשך רווחים אדירים במגזר זה.
4. במגזר הזיקוק, מרווח מנוטרל של בזן 4.6, וללא התקלה 6. מרווחי הזיקוק גבוהים יותר כרגע ממה שהיו בממוצע ברבעון השני, ולכן הצפי הוא לשיפור גם כאן!
ניצולת המתקנים הייתה 78%(כמו ברבעון הראשון), אך בנטרול התקלה, ההנהלה מאמינה שהניצולת הייתה 82%, ועם תחזית לניצולת של 85%+(בשיחת הועידה המנכל ציין שכרגע עומדים על 90%). שיפור חזוי גם מהכיוון הזה.
5. הדוח תזרים מזומנים מפעילות שוטפת נראה מכוער, אך זה רק למראית עין. יש שם שינויים בהון חוזר של 162M$ ברבעון הזה, שבסופו התזרים הוא 1.7M$. ז"א שהתזרים בניקוי השינויים הוא 164M$ לרבעון!
6. נקודה מעניינת ופחות חיובית- ההנהלה ציינה שהיא מעוניינת להגיע ליחס חוב/EBITDA נמוך בהרבה מהנוכחי. בשילוב עם תכנית ההשקעה שפורסמה לא מזמן של 400M$, מהם 200M$ בטווח הקצר, זה מוריד את הסיכוי לדיבידנד או רכישה עצמית בטווח זמן הקרוב. הפעם אפילו לא העלו את זה באסיפה.

לסיכום- חברה עם קצב רווח נקי שנתי של 880M ש"ח(לפי רבעון שני ולדעתי עם צפי לשיפור משמעותי כל עוד הסביבה רק תישאר יציבה) נסחרת ב-2.5B. מכפיל 2.85.
תזרים מפעילות שוטפת בקצב שנתי של 2.1B ש"ח ובזן נסחרת ב-2.5B.
כל זה, ובזן עולה רק 2% היום. אין לי ספק שיש סיבות חיצוניות שמשפיעות על מחיר בזן מעבר לתוצאותיה הכספיות(חרם מוסדיים, המצב בפטרוכימיים....).
מה הפתרון? דיבידנד, או רכישה עצמית. אך כמו שכבר כתבתי, הסיכוי לאחד מהם לא גבוה לדעתי בזמן הקרוב.

מחזיק ולא ממליץ

Reem88

Well-known member
הנק' הבעיתית זה הצפי לעתיד, ההנהלה הולכת לשפוך הרבה כסף על אנרגיה ירוקה בשביל להישאר רלוונטיים.
לכן כנראה שלא יהיה דיבידנדים ולא רכישות עצמאיות, איך אפשר להשפיע פה?

בתור מי שמחזיק באגחים של פטרו יש מה לעשות?

בורסה 2008

Well-known member
הנק' הבעיתית זה הצפי לעתיד, ההנהלה הולכת לשפוך הרבה כסף על אנרגיה ירוקה בשביל להישאר רלוונטיים.
לכן כנראה שלא יהיה דיבידנדים ולא רכישות עצמאיות, איך אפשר להשפיע פה?

בתור מי שמחזיק באגחים של פטרו יש מה לעשות?
לא צריך להגזים- 400M$ שמתוכם 200M$ בטווח זמן הקרוב. תזרים מזומנים מפעילות שוטפת של 164M$ ברבעון הזה בניקוי שינויים בהון חוזר(וזה עם הוצאות של 31M$ על התקלה). רוצים גם להוריד את היחס חוב/EBITDA, אז ניקח הנחה שהתוצאות לא ישתפרו אך גם לא ילכו אחורה- ואפשר גם להשקיע בטרנספורמציה, גם להוריד את החוב וגם להתחיל לקנות קצת בשוק. המחיר כרגע של מניית בזן פשוט לא ברור לי.

בורסה 2008

Well-known member
קצת כתבות:

בורסה 2008

Well-known member
אני חיזקתי בזן. לדעתי לא הולכת לשום מקום בשנים הקרובות ובסבירות גבוהה תוך שנים ספורות כבר מרוויחה את כל השווי שלה.

לא המלצה!

yel5

Well-known member
מחיר המניה נשאר תעלומה.
החברה מפסידה - המניה יורדת.
החברה מרוויחה - המניה יורדת. היא היתה היום בפלוס 5% וחזרה לשער הבסיס.

השאלה שמענינת אותי: האם יתכן שלאורך זמן נתוני הכנסות, רווח והמרווח ילכו וישתפרו והמניה תישאר במקום?
נראה לי שלאורך זמן העוות הזה לא יכול להחזיק והמניה תהיה חייבת לעלות.

נערך לאחרונה ב:

בורסה 2008

Well-known member
תאורטית זה יכול לקרות. איך נלחמים בזה? מחלקים באופן קבוע דיבידנד ומקבעים תשואה. אבל נראה שמישהו שם מחכה שיגיע המשיח קודם.
גם רכישה עצמית משמעותית תעשה את העבודה להערכתי, ופשוט תמוה שלא מבצעים משהו כזה, או לפחות דנים בזה, כשמחיר המניה כל כך מנותק מביצועי החברה.

yel5

Well-known member
חשבתי שפטרוכימיים עם אחזקה של ~ 15% ממניות בזן + נציגיה בדירקטוריון יוכלו להשפיע ולהביא להחלטה של חלוקת דיבידנד.
אני יודע ששנת 20 אבודה לחלוקת דיבידנד עקב התחיבות בזן לבנקים לעמידה בקובננט.
מה לגבי 21?

בורסה 2008

Well-known member
באמת שאני לא יודע להעריך. אני זוכר שתמיד שואלים על עניין הדיבידנד בבזן ותמיד מורחים עם איזו תשובה של "נדון בזה". הפעם אפילו לא שאלו בשיחת הועידה.
אני מאמין שהמשך תוצאות כאלה ואפילו משופרות כבר לא תשאיר ברירה.
מישהו כאן העלה השערה שמנסים "לייבש" את פטרוכימיים כדי לקנות בזול את הסחורה מהם. בדרך כלל אני לא מאמין לכל הקונספירציות האלה, אבל מי יודע, אולי.

בורסה 2008

Well-known member
אפשר לראות גם בגרפים שפורסמו בדוח של מרווחי הזיקוק, שמרווחי הזיקוק כרגע בשיא כלשהו(קורלטיביים למרווח שאני מביא כאן מדי פעם), והממוצע שפורסם בינתיים לרבעון השלישי מושפע מאד מתחילת הרבעון. ז"א שככל שיעלה הזמן והמרווח לא ירד, הממוצע הרבעוני יעלה
כבר כרגע הממוצעים הם 1 לאורל רויטרס(לעומת 0.3 ברבעון שני), 3.1 באורל בלומברג(לעומת 2.3 ברבעון השני), ו-3.8 באזרי(לעומת 3.6 ברבעון השני).

ובזן? על ה-0 היום. לדעתי זו הזיה של השוק. נחיה ונראה...

בורסה 2008

Well-known member
טוב, יש חשש אחד מבוסס שאני מוצא בדוח, וזאת התחלת ירידה במרווח במגזר הפולימרים לעומת הרבעון השני. יש שם ירידה כבר של כ-15%-20%, ואולי קיים חשש שהירידה הזאת תתעצם ותפגע במגזר הפולימרים שהביא את רוב ה-EBITDA ברבעון הזה.
יכול להיות שזה יקרה, אך לדעתי יש כל כך הרבה כיוונים מאזנים מהכיוון השני בבזן, שאני עדיין חולק מאד על מי שמוכר בגלל הנתון הזה.
יש תקלה בשווי של 31M$ שצריכה להתווסף ל-EBITDA, יש עליה במרווח הזיקוק, יש עליה בניצולת של המפעלים, ומעל הכל, גם אם אם שני הכיוונים רק יאזנו אחד את השני, התוצאות העכשוויות לדעתי מייצגות תמחור חסר משמעותי למניה.

שוב, מחזיק ולא ממליץ

yel5

Well-known member
אין מצב לדעתי שעוד רבעון או שניים חיוביים כמו הנוכחי ושהמניה תשאר מתחת לשער 100.
מה גם שכניסת בזן לתחומים חדשים וידידותיים יותר לסביבה תחדש את הלגיטימציה באחזקתה.
תחזיק פטרו1.

soudry

Member
אין ובצדק אמון בתכנית העיסקית של החברה. דיבידנד לא יהיה עד שהחברה לישראל תחשוב אחרת.
לא שאלתי הפעם לגבי חלוקת דיבידנד כדי שלא "ימרחו" אותי שוב...ומתןך כבוד בסיסי לאלוף במיל'.
ולמרות הכל החברה נסחרת במחיר הזוי.
הזוי לא פחות אי נכונות החברה לנצל את המצב ולבצע רכישה חוזרת.
מחזיק לדאבוני במניות בזן ואגח ח' של פטרוכימים.

בורסה 2008

Well-known member
למה לדאבונך? לא צריך להתייסר. אפשר למכור את הפוזיציה אם אין לך שום אמונה בה.
לגבי הדיבידנדים, שוב, אני לא יודע אם יש איזשהו אינטרס סמוי של החברה לישראל לאי החלוקה, אבל יש גם אפשרות לרכישות עצמיות.
הייתה עכשיו שנת קורונה וזה בסדר שהתנהלו בשמרנות. אם נראה עוד רבעון כזה של רווחיות, ללא תזוזה של המניה, אני מאמין שהלחץ יגבר על החברה לבצע איזשהי פעולה. רכישה עצמית זה בסדר גמור מבחינתי כחלופה לדיבידנד.

soudry

Member
אמונה יש...גם אכזבה...וגם תיסכול אבל רק ככה מרוויחים בטווח הארוך!
מעדיף סיטואציה של מוכר נחוש ונתונים כספיים טובים על רוכש טיפש ונתונים כספיים גרועים.
השוק זרוע בעפיפונים פיננסיים שאינם מנת חלקי.
עדיף להרוויח בכל השקעה ובכל רגע נתון....לא הייתי באוניברסיטה בשיעורים שלימדו זאת...חבל..

בורסה 2008

Well-known member
מסכים איתך. לפעמים גם מחכים שנים כדי לעשות בכמה שבועות את התשואה שרצית וזה משתלם. כל עוד הנתונים לא משתנים, צריך ללכת עם זה.

yel5

Well-known member
שם המשחק לדעתי הוא סבלנות ואורך רוח.
בחודשים אוקטובר ונובמבר 2019 מימשתי אגח פטרו 1 בשערים סביב 39 אג'. שלא אזכיר קופונים יפים ושמנמנים בשנים 2017-19.
החל מהתפרצות הקורונה ובמשך שנה בניתי פוזיציה חדשה לסיבוב שני.
התקווה היחידה שלי היא שהאגח ימשיך להיסחר ושלא יחלקו את מניות בזן בין מחזיקי האגח.
בהצלחה למתמידים ולרצים מרחקים ארוכים.

בורסה 2008

Well-known member
אני מקווה מאד שמישהו בבזן עכשיו יושב ורואה את השערים ולפחות מעלה על דעתו מהלך של BUY BACK. השערים שבזן נסחרת בהם הם ממש על סף שערי שיא הפאניקה בקורונה, עם סגרים ממושכים, פעילות מינימלית של המשק ומרווחים שליליים! אנחנו בעולם אחר עכשיו עם רבעונים רצופים של רווחים יפים מאד ומרווחים הולכים ועולים. נדרשת לדעתי פעולה ולו סמלית בלבד.

soudry

Member
הנהלה מנותקת...תכנית אסטרטגית שהשוק אמר את דברו עליה באופן ברור. אי אמון מוחלט בצוות המנהל.... מליון ש"ח ליו"ר פורש....אופציות ליו"ר החדש ולמנכ"ל הנכנס...
מה עוד תעוללו?

yel5

Well-known member
נכון. מעריך שהתשואה הפוטנציאלית מקניה עצמית גבוהה מהתשואה על ההון העצמי. זוהי העיסקה הכי רווחית שבזן יכולה לעשות.
גם אם בזן מוגבלת עקב דרישת הקובננטים מול הבנקים, הצהרה ורכישה סמלית היא איתות חיובי לשוק שההנהלה מאמינה בחברה.

למעלה