דוח בזן Q1- תוצאות

soudry

Member
ע"פ ibi "במהלך הרבעון השני עלו המרווחים לרמות הקרובות ל 40 דולר והיקף הפיקדונות צפוי להיות כפול מזה שדווח ויביא לעליה בחוב הפיננסי ולהפסד ברבעון".
מחיר היעד לבזן הועלה ל 177.
בכל מיקרה הקטנתי את חשיפתי לחברה באופן מהותי.

בורסה 2008

Well-known member
כמו תמיד, רק לובלין מסקר את בזן. יש קישור לסקירה?
זה שהמרווחים הגיעו ל-40 זה יפה. השאלה היא מה היה הממוצע. היקף הפקדונות והפסדי השיערוך הם פיקציה כל עוד לבזן אין קשיי נזילות.
בהצלחה רבה שיהיה סודרי 🙏

soudry

Member
כמו תמיד, רק לובלין מסקר את בזן. יש קישור לסקירה?
זה שהמרווחים הגיעו ל-40 זה יפה. השאלה היא מה היה הממוצע. היקף הפקדונות והפסדי השיערוך הם פיקציה כל עוד לבזן אין קשיי נזילות.
בהצלחה רבה שיהיה סודרי 🙏
גם אלה פריד מסקרת את בזן עם מחיר יעד דומה - 166

tby1

Active member
"והיקף הפיקדונות צפוי להיות כפול מזה שדווח"

בלתי סביר לחלוטין אלא אם אני מפספס משהו מהותי.

החישוב שלי מראה גידול של כ- 1/3 לסביבות 200-220 מיליון דולר אל מול 150 ברבעון הראשון - ולכן צפוי רווח.

היה ראוי שבז"ן תוציא הודעה לבורסה בעניין עם תום הרבעון. כנראה 50-100 מיליון הפסד משיערוכים נראה להם לא מהותי.

נערך לאחרונה ב:

בורסה 2008

Well-known member
אם אני זוכר נכון, כבר כשהוציאו את דוח רבעון ראשון ציינו שהפקדונות עומדים נכון לאותו יום על 220. מאז המרווחים שברו עוד שיאים אז כנראה קיבלו עוד קריאה, למרות שעם הזמן הביטחונות גם אמורים לרדת באופן טבעי לכל מרווח נתון.
הבעיה היא באמת שלך תדע עם בזן איזה הפתעות הם ישלפו לך הפעם.

בורסה 2008

Well-known member
הסתכלתי שוב, מצויין בדוח שבמועד אישור הדוח הפקדונות היו 225M$ והמרווחים עוד עלו מאז בחדות, כך שזה לא מופרך.
מה שלא ברור לי, הוא איך קשור היקף הפקדונות למעבר להפסד ברבעון. ההפסד יושפע מהשיערוך בסוף הרבעון, שהאמת שנעשה כנראה במרווחים דיי גבוהים. האם זה יביא להפסד? לי זה לא מסתדר האמת.

tby1

Active member
מהנתונים שאני רואה המרווח על דיזל בסוף רבעון I דומה לזה של סוף רבעון II. מה שעלה זה המרווח על הבנזין אך זה רק רבע מהתפוקה של דיזל + בנזין.

במועד פרסום דוח רבעון I, המרווחים עמדו על +/- על המרווח בתום רבעון II ולא "עלו בחדות מאז" ולכן הנחות שלי לגבי ההפסד מנגזרים

איך קשור היקף הפקדונות למעבר להפסד ברבעון? משקף את הגידול בהתחייבויות = הפסד על נגזרים = הפסד לדוח רווח והפסד

בורסה 2008

Well-known member
מרווח הסולר דומה, אך עדיין עלה בכ-3$. פעם היינו עושים מזה סיפור :).
מרווח הבנזין עלה בחדות מאד, כ-24$ דולר. אנחנו גם לא יודעים כמה עלו המרווחים על המוצרים האחרים.
מה שאנחנו יודעים זה שבמועד הוצאת הדוח הפיקדונות עמדו על 225. אני גם מניח שזה לא כמו אצל ברוקר שהביטחונות ואיתן הפקדונות מתעדכנים באופן רציף, כך שאני לא בטוח שרמת הפיקדונות תייצג בדיוק את רמת השיערוך, אבל בתאוריה אתה צודק.

בורסה 2008

Well-known member
אגב TBY,
המרווח עליו נעשה השיערוך היה לפי החישוב שלי באיזור ה-12-14 בלבד, יכול להיות בגלל קונטנגו חריף בעקום. אולי ככל שעובר הזמן וגם מתקרבים לסוף השנה, הקונטנגו משפיע פחות ופחות ולכן מרווח השיערוך קרוב יותר למרווח בפועל.

bazan1

New member
פורסם. צפי להפסד חשבונאי משערוך 165 מ' שיקוזז כנגד הרווחים שיוצגו. בהנחת מרווח זיקוק זהה עד סוף שנה, כמובן שלא תהיה השפעה בהמשך השנה משערוכים נוספים.

soudry

Member
15% מהתפוקה ב 2023 מגודרת....לא זניח בכלל. סותר הערכות קודמות!
אין ספק..."מתנה" שלא מפסיקה לתת....

aka77

New member
אני מאוד מקווה שהפעם גידרו במחיר שקרוב לקצה העליון, אהה רגע זו הנהלת בזן...

בורסה 2008

Well-known member
נתוני צריכה תזקיקים פשוט מעולים במאי.
סה"כ תזקיקים 887 אלפי טון, סולר 333, בנזון 308, דס"ל 98, הכל עליות של אחוזים דו ספרתיים מהחודש שעבר וזה בעצם החודש החזק ביותר מאז משבר הקורונה.
אם יש האטה במשק, אנחנו בטח לא רואים זאת עדיין בצריכה של חודש מאי...

jsphs

Well-known member
קראתי את המצגת,

בעיני כל מה שקורה בבזן ואני כותב כבעל מניות בזן וגם מחזיק באג"ח הפטרוכימים,

הדבר דומה בעיני למצב בכדורגל בו שחקן ששיחק הגנה הרבה זמן ופתאם מוצא את עצמו לבד במרכז המגרש, מצליח לעבור את השוער שיוצא אליו עד מחצית המגרש והוא מול שער רייק - במקום להתקדם אל השער הוא בועט מחצי מגרש מהתרגשות ואובדן עשתונות ולא מנצל את הסיטואציה שנפלה לזכותו.

למה גדרו לפי 8$ בכאלו הקפים? האם יש פרוטוקול בדירקטוריון שיכול לשפוך אור על מה ולמה בעטו מחצי מגרש אל שער רייק ולא המשיכו להתקדם במרחב ובזמן?

לא הייתי כותב מילה אם היו מגדרים 10% לפי 8$, לאחר מכן בעליית מחירים מגדרים עוד 10% לפי 15$ מרווח לחבית. לאחר מכן מגדרים עוד 10% לפי 25$ לחבית ואפילו כותבים שאם המרווח יעלה ל- 35$ הם יגדרו עוד 10% וכך הלאה.

מכל מקום, בזן מדווחת על EBITDA של כמיליארד $ אם מרווח הזקוק ישאר במקומו ב- 2022 שווי שוק היום של כל החברה הוא כ- 4.2B ש"ח. רק לפני כמה ימים כשמחיר המניה התקרב ל- 100אג די ב- EBITDA של שנה אחת לכסות על מחיר החברה כולה.

בהינתן שזה המצב, אני מצפה מדירקטוריון בזן לפרוע את האג"ח וההלוואות הבנקאיות כסדרן מבלי להנפיק אג"ח חדש או להגדיל חוב בנקאי ומצד שני להעמד בשוק ולקנות מניות בזן בכמה מיליוני ש"ח כל יום ולהופכן לרדומות. בדגש על ימי ירידות בבורסה. זאת לצד דיוידנד רבעוני של 100M ש"ח לטובת בעלי מניותיה. אם המצב בשוק הזקוק טוב בעלי מניותיה צריכים להנות מכך.

אם במרווח זקוק חד ספרתי נמוך מחיר מניית בזן היה 190אג. לא מבין למה לא קונים את המניות של עצמם ב- 100, 110, 120, 130, 140, 150אג בבורסה או בבלוקים מול המוסדיים שלא יאה להם אג"ח של אנרגיה "ישנה".

אם תזכרו במה שכתבתי בתקופת הקורונה זמן בו אג"ח ו נסחר בקדומת 7X - כתבתי שהנהלת בזן חייבת לנצל את המצב ולקנות אג"ח שלה בהנחה אדירה וגם לחסל את הריביות לשלם - המלצתי באותה נקודת זמן לקנות בעיקר אג"ח קצר עם קופון גדול כמו סדרות ה,ו,ט. מה עשתה הנהלת בזן בתקופות הקורונה האם ניצלה את הסיטואציה בשווקים על מנת לקנות?

ומה בכל זאת עשתה הנהלת בזן? גידרה ב- 40% ב- 8$ ל- 2022. למה? למה? למה?

כשהיה באפשרותם לקנות מאות מיליונים של אג"ח ה,ז,ט הקצרים עם הקופון הגדול הם לא קנו ועכשיו איך שמרווח הזקוק התחיל לעלות הם בעטו מחצי מגרש מול שער רייק.

בורסה 2008

Well-known member
קראתי את המצגת,

בעיני כל מה שקורה בבזן ואני כותב כבעל מניות בזן וגם מחזיק באג"ח הפטרוכימים,

הדבר דומה בעיני למצב בכדורגל בו שחקן ששיחק הגנה הרבה זמן ופתאם מוצא את עצמו לבד במרכז המגרש, מצליח לעבור את השוער שיוצא אליו עד מחצית המגרש והוא מול שער רייק - במקום להתקדם אל השער הוא בועט מחצי מגרש מהתרגשות ואובדן עשתונות ולא מנצל את הסיטואציה שנפלה לזכותו.

למה גדרו לפי 8$ בכאלו הקפים? האם יש פרוטוקול בדירקטוריון שיכול לשפוך אור על מה ולמה בעטו מחצי מגרש אל שער רייק ולא המשיכו להתקדם במרחב ובזמן?

לא הייתי כותב מילה אם היו מגדרים 10% לפי 8$, לאחר מכן בעליית מחירים מגדרים עוד 10% לפי 15$ מרווח לחבית. לאחר מכן מגדרים עוד 10% לפי 25$ לחבית ואפילו כותבים שאם המרווח יעלה ל- 35$ הם יגדרו עוד 10% וכך הלאה.

מכל מקום, בזן מדווחת על EBITDA של כמיליארד $ אם מרווח הזקוק ישאר במקומו ב- 2022 שווי שוק היום של כל החברה הוא כ- 4.2B ש"ח. רק לפני כמה ימים כשמחיר המניה התקרב ל- 100אג די ב- EBITDA של שנה אחת לכסות על מחיר החברה כולה.

בהינתן שזה המצב, אני מצפה מדירקטוריון בזן לפרוע את האג"ח וההלוואות הבנקאיות כסדרן מבלי להנפיק אג"ח חדש או להגדיל חוב בנקאי ומצד שני להעמד בשוק ולקנות מניות בזן בכמה מיליוני ש"ח כל יום ולהופכן לרדומות. בדגש על ימי ירידות בבורסה. זאת לצד דיוידנד רבעוני של 100M ש"ח לטובת בעלי מניותיה. אם המצב בשוק הזקוק טוב בעלי מניותיה צריכים להנות מכך.

אם במרווח זקוק חד ספרתי נמוך מחיר מניית בזן היה 190אג. לא מבין למה לא קונים את המניות של עצמם ב- 100, 110, 120, 130, 140, 150אג בבורסה או בבלוקים מול המוסדיים שלא יאה להם אג"ח של אנרגיה "ישנה".

אם תזכרו במה שכתבתי בתקופת הקורונה זמן בו אג"ח ו נסחר בקדומת 7X - כתבתי שהנהלת בזן חייבת לנצל את המצב ולקנות אג"ח שלה בהנחה אדירה וגם לחסל את הריביות לשלם - המלצתי באותה נקודת זמן לקנות בעיקר אג"ח קצר עם קופון גדול כמו סדרות ה,ו,ט. מה עשתה הנהלת בזן בתקופות הקורונה האם ניצלה את הסיטואציה בשווקים על מנת לקנות?

ומה בכל זאת עשתה הנהלת בזן? גידרה ב- 40% ב- 8$ ל- 2022. למה? למה? למה?

כשהיה באפשרותם לקנות מאות מיליונים של אג"ח ה,ז,ט הקצרים עם הקופון הגדול הם לא קנו ועכשיו איך שמרווח הזקוק התחיל לעלות הם בעטו מחצי מגרש מול שער רייק.
אני יכול להגיד לך אילו דברים לא יקרו:
1. בזן לא תעשה ebitda של מיליארד דולר- זה הדבר היחיד שלא בוודאות גמורה, אבל הישארות של המרווחים ברמות הנוכחיות עד סוף השנה זה חלום רטוב מאד.
2. לא יחולק דיבידנד רבעוני, בטח לא של 100m ובטח לא כרגע כשבזן עם ביטחונות מופקדים בשמיים.
3. לא יהיה buy back. לזה אין סיבה טובה. פשוט הנהלת בזן כל כך גרועה, שאין סיכוי שהיא תעשה משהו טוב, ובאמת שהיו הזדמנויות טובות לעשות זאת בעבר וגם אני כתבתי על כך פה.

נצטרך להמשיך לסבול את הניהול הכושל עד אשר יותר אחרת, והלוואי שיוכיחו לי שאני טועה.

בורסה 2008

Well-known member
משהו יפה(או לא, תלוי איך מסתכלים על זה) שאני רואה מאז פרוץ מלחמת רוסיה-אוקראינה, הוא שגם כשהנפט מתקן בחדות, מרווחי הזיקוק שומרים על עוצמה יחסית. אתמול הנפט כבר הגיע לפחות מ-10% ממחירו טרום הפלישה, ומרווחי הזיקוק עדיין פי כמה ממרווחי הזיקוק טרום הפלישה.
קשה לי לשים את האצבע בדיוק על כל הסיבות, וגם המנכ"ל נשאל על כך בשיחת הועידה היום, אבל בשונה מהנפט, כאן אין קרטל ואף אחד לא יכול להעלות תפוקה ולהזרים עוד היצע לשוק כך פתאום, ומצד שני, כל תקלה, כל טיפולים תקופתיים וכו' מורידים את ההיצע, והביקוש נראה קשיח כרגע.
זו גם לא תעשייה שיהיו בה השקעות גדולות, כי אין למרווחים האלה שום ערובה והתעשייה הזאת הולכת אל מותה הבלתי נמנע.
בגלל הסיבות האלה אני כן אופטימי שהפעם המחזוריות יכולה להישבר קצת או לפחות להתנהג קצת שונה מבדרך כלל, כי אני לא רואה בניית היצע גדולה שעומדת להגיע לשוק באיזשהי צורה, והביקוש צפוי להיות חזק לפחות בעשור הקרוב וגם מעבר לכך.
תמחור בז"ן לעומת זאת משקף קטסטרופה בטווח זמן הבינוני או חזרה סופר מהירה לממוצע בטווח זמן המיידי.

יש עניין ואין המלצה

ursh

Member
משהו יפה(או לא, תלוי איך מסתכלים על זה) שאני רואה מאז פרוץ מלחמת רוסיה-אוקראינה, הוא שגם כשהנפט מתקן בחדות, מרווחי הזיקוק שומרים על עוצמה יחסית. אתמול הנפט כבר הגיע לפחות מ-10% ממחירו טרום הפלישה, ומרווחי הזיקוק עדיין פי כמה ממרווחי הזיקוק טרום הפלישה.
קשה לי לשים את האצבע בדיוק על כל הסיבות, וגם המנכ"ל נשאל על כך בשיחת הועידה היום, אבל בשונה מהנפט, כאן אין קרטל ואף אחד לא יכול להעלות תפוקה ולהזרים עוד היצע לשוק כך פתאום, ומצד שני, כל תקלה, כל טיפולים תקופתיים וכו' מורידים את ההיצע, והביקוש נראה קשיח כרגע.
זו גם לא תעשייה שיהיו בה השקעות גדולות, כי אין למרווחים האלה שום ערובה והתעשייה הזאת הולכת אל מותה הבלתי נמנע.
בגלל הסיבות האלה אני כן אופטימי שהפעם המחזוריות יכולה להישבר קצת או לפחות להתנהג קצת שונה מבדרך כלל, כי אני לא רואה בניית היצע גדולה שעומדת להגיע לשוק באיזשהי צורה, והביקוש צפוי להיות חזק לפחות בעשור הקרוב וגם מעבר לכך.
תמחור בז"ן לעומת זאת משקף קטסטרופה בטווח זמן הבינוני או חזרה סופר מהירה לממוצע בטווח זמן המיידי.

יש עניין ואין המלצה
איזה שער מנייה ,ישקף לדעתך את ערכה של בזן נכון להיום?

בורסה 2008

Well-known member
קשה לומר. צריך להניח המון הנחות, אבל נתחיל בזה שאני חושב שהיא חייבת להיות גבוהה יותר מהמחיר טרום הקורונה, ואמשיך בזה שאני אישית לא הייתי משחרר ע.נ במחירים של מתחת ל-200 בסיטואציה הנוכחית. זה גמיש מאד כמובן ויכול להשתנות.

אין המלצה

למעלה