דוח בזן Q1- תוצאות

בורסה 2008

Well-known member
ההמלצות האלה לא שוות הרבה. לא צריך לייחס להן יותר מדי חשיבות.
יורדת כי הופתעו מאד מעוצמת הפגיעה מעסקת הגידור, גם ברבעון הזה וגם לרבעונים הבאים. זאת בהחלט מכה לא קטנה בכנף.

tby1

Active member
אני חושב שאתם ממוקדים יותר מדי בגידור שהיה ולא חושבים על הגידור שיהיה ע"י יצירת גידורים חדשים ככל שהגידור הקיים מסתיים ולא רק זאת, הרי בסוף המרווחים ירדו ואז הפסדים של היום יהפכו לרווחים של מחר, בהינתן אותה מדיניות.

אנו גם לא ממש רואים את עקום עלות הגידור כפונקציה של הזמן כך שנסיון לפענח דרך הדוחות הכספיים מה יקרה לעלויות בגין הגידור ברבכון הבא זה לא יותר משעשוע....

אנו בתוך ארוע סופר חריג , יתכן שבקיץ המרווחים יעלו עוד יותר ותאורטית , והאמת שאם אני בהנהלה זה מה שההיתי עושה, בז"ן יכולה ללכת לכיוון של גידור 100% מהתפוקה ברמה זו - מישהו יתלונן אם המרווחים ימשיכו לעלות וגידור זה "יפסיד"? ומה יקרה עם בזן תגדר 150% מהתפוקה - כלומר גידור לתקופות יותר ארוכות?

טובת בעלי המניות היא לייצר רווחים , לא להמר על מרווחים

aka77

New member
זהו שלא בטוח שהם ימשיכו לגדר כי.
א. הם כבר עכשיו חורגים.
ב. לגדר עולה כסף, אם המרווחים ימשיכו לעלות לא בטוח שלבזן יש את הכסף לשים כבטוחה.
ג. ההנהלה סיפרה בשיחת הועידה כי לא תמיד נגלה לה עסקת גידור טובה, זאת אומרת הם צריכים גם למצוא כזו.
וזו הסיבה שהם גידרו באזור 9$, כי הוצעה לה (לשיטתה) עסקה טובה.

אם אני צריך לנחש ב"בורסת הגידורים" אין ככל הנראה עסקאות גידור זולות

בורסה 2008

Well-known member
TBY,

כנראה שלא נכחת או הקשבת בשיחת הועידה. שאלו שם אם החברה ממשיכה לגדר, והם גימגמו משהו ובסוף אמרו שבשביל לגדר צריך צד שני לגידור. מי הפראייר שייתן לך לגדר במרווחים של היום? בעצם אני אגיד לך מי, מי שיציע לך לגדר ב-12$ כשהמרווח 25$. יענו בקוורדיישן בעקומת הגידור.
אין שום אפשרות לגדר במחירים כיום ולכן גם החברה לא עושה זאת, וכל רבעון שעובר מתקבע ההפסד מהגידור וקטן הרווח שיגיע במקרה של ירידת המרווח.
אין איך להגן על העסקה הזאת.
שוב, אם היו מגדרים 20%, ואז בעליה של המרווח עוד 20%, הייתי יותר מבין, אבל בבאת אחת לשנות את המדיניות מ-30% ל-40% ולגדר את הכל נראה לי כמו מעשה שנעשה ללא מחשבה רבה וללא שיקול דעת וקור רוח.

aka77

New member
בנוסף הגיע הזמן שהם יחתמו עם חברת סוחרים שיעשו להם את העסקאות, בתמורה לאחוזים מהרווח.
כי להנהלת בזן אין מושג איך נכנסים לעסקאות כאלה (וכן היא שנים לא פוגעת בעסקאות גידור).

בורסה 2008

Well-known member
אבל "למנכל מלאכי יש עשרות שנים של נסיון ומומחיות בתחום"! אז אם הוא עשה זאת, כנראה שהוא צודק.
בכל מקרה, נראה לי שסקרנו מכל כיוון את עסקת הגידור. נצטרך לחיות איתה ברבעונים הקרובים.

tby1

Active member
עוד חודש, שלשה או תשעה ניתן יהיה לגדר , השוק יתייצב ובסופו של דבר צפוי לחזור לרמות הנורמליות בתהליך של ירידת מחירים. אגב כל זמן שלא ניתן לגדר, החלק המגודר יורד והמחירים כנראה נשארים ברמה סופר גבוהה - אז מה הבעיה?

מהרגע שניתן יהיה לגדר באופן סביר ועד חזרה לנורמליות בז"ן תהיה בצד המרוויח .

אם בזן תצליח לגדר בעתיד מרווח של 15 או 12 למי איכפת מה היה המרווח ב- ספוט בפועל בעת המימוש ? התזרים יהיה מדהים

dw

Well-known member
מנהל
עוד חודש, שלשה או תשעה ניתן יהיה לגדר , השוק יתייצב ובסופו של דבר צפוי לחזור לרמות הנורמליות בתהליך של ירידת מחירים. אגב כל זמן שלא ניתן לגדר, החלק המגודר יורד והמחירים כנראה נשארים ברמה סופר גבוהה - אז מה הבעיה?

מהרגע שניתן יהיה לגדר באופן סביר ועד חזרה לנורמליות בז"ן תהיה בצד המרוויח .

אם בזן תצליח לגדר בעתיד מרווח של 15 או 12 למי איכפת מה היה המרווח ב- ספוט בפועל בעת המימוש ? התזרים יהיה מדהים
מסכים. לא חייבים לגדר בכל מחיר.
אם משיגים גידור בתמחור סביר מה טוב ואם לא? אז לא. מה שכן צריך לזכור שלכל עיסקה יש גם צד שני, ומן הסתם הוא לא מתנדב לתרום לבזן כסף במתנה, לכן סביר שבעיסקת גידור המרווח יהיה נמוך במידה מסוימת מהספוט.

בורסה 2008

Well-known member
שמעו, אם זה לא מפריע לכם שדיי משום מקום בזן כנראה זרקה מעל מיליארד שקל רווח לפח בשנה הקרובה, אז אני שמח בשבילכם.

עוד חודש, שלושה או תשעה יהיה ניתן לגדר. השאלה היא איפה. אם המרווחים יהיו עדיין באותו איזור, אני בטוח שהגידור האפשרי עדיין יהיה נמוך בהרבה מהספוט.
זה שבזן עדיין מרוויחה ותרוויח זה בסדר גמור ואין על זה חולק. זה שהיא זרקה לנו לפח מעל מיליארד שקל בפעולה נמהרת, זאת פשלה של ההנהלה לטעמי.

tby1

Active member
איך מליארד ש"ח ? כל תוספת הגידור הייתה 10% מעבר למדיניות של גידור 30%. מול הרווח האדיר של 60% שאינו מגודר יביא אם המחירים ישארו גבוהים והגידור "מפסיד הון" מדובר בכסף קטן

בורסה 2008

Well-known member
לא הבנתי למה אתה מניח ישר שכל ה-30% צריכים להיות מנוצלים ב-8$?
למה לא לגדר בצורה יותר הדרגתית?
ברבעון הראשון כבר הוכר הפסד של יותר מחצי מיליארד שקל, והאמת היא שכמחזיקי בזן אנחנו צריכים לקוות שההפסד הזה רק יילך ויגדל וגם יגיע להרבה יותר ממיליארד שקל, כי זה אומר שהמרווחים נשארו גבוהים מאד. פשוט חבל על הכסף שנזרק לפח וגם השוק מעניש על זה.

tby1

Active member
אני חושב שאתה שוכח מה היה פה לפני חצי שנה, איזה חוסר וודאות ביחס לווריאנטים של הקורונה , אז לגדר מרווח 8 עפ"י מדיניות זה מהלך אחראי.

לבוא היום ולהגיד שהיה צריך לבצע הכל בדרוג מתעלם לחלוטין ממרכיב הסיכון של ירידה בביקושים ואז הייתה בוכה מדוע לא גידרו את הכל.

מה שאני מנסה לאמר הוא שקרה לנו נס. מרווחי הזיקוק ברמות שהיו דמיוניות בעבר ומכיוון שהיו דימיוניות , מה יש להאשים את ההנהלה שהתנהגה באחריות? אני מעדיף להרוויח פחות מאשר להפסיד.

בורסה 2008

Well-known member
מה אני אגיד לך, שמח בשבילך שאתה מתהלך בהרגשה טובה ביחס לעסקת הגידור הזאת.
לא תצליח לשכנע אותי שהיא נעשתה במקצועיות, ועובדה שהיה גם מישהו חכם שנתן לבזן לגדר כמה שהיא רוצה על 8$.
פתאום היום כולם גאונים גדולים ומספרים לנו כמה הביקוש הולך לעלות בעשור הקרוב מול חוסר של מאות מיליארדים בהשקעות בתחום מה שיביא למרווחים גבוהים. את זה לא ידעתם לפני חודשיים?

tby1

Active member
אני לא יודע מיהם כל אלו שאומרים שהביקושים יעלו ויהיה מחסור. אלו סיפורי פוגי. אתה חושב שזה יהיה המצב בישראל? בסין? בארה"ב ? ברוסיה? במפרציות ובסעודיה?

אם אתה מאמין לתאוריה הזו אז צריך להשקיע 100% מההון העצמי שלך + הלוואות בבזן כי המחירים ישארו גבוהים בשנים הקרובות, שז מה זה "הפסד " הגידור בנוכחי....

בורסה 2008

Well-known member
שוב, כנראה אפילו לא נכחת בשיחת הועידה.
"אלו" שאני מדבר עליהם זאת הנהלת בזן בכבודה ובעצמה שמשום מה אתה יוצא להגנתה בחירוף נפש והיא זאת שהתפארה בנתונים האלה.
אתה עוד מעז לשים את המילה "הפסד" תחת גרשיים. מה אני אגיד לך, נראה שהנהלת בזן שלחה לנו נציג. אני מוחמא.

ובבקשה תחסוך לי המלצות השקעה. אם יש לך רעיונות למסחר, אתה מוזמן ליישם אותם ואם אתה רוצה גם לשתף אותנו.

tby1

Active member
מכיוון שאני לא מגן על ההנהלה, אני אומר לך שהסיפורים על גידולים בביקושים שיביאו למרווחים גבוהים לאורך שנים הם לדעתי סיפורי פוגי.
ה- "הפסד" הוא בגרשיים כי הוא חשבונאי וקשור להפרשי עיתוי , אך מכיוון שבזן מחזיקה את נכס הבסיס זה הפסד זמני שאו שיתהפך כי המחירם ירדו או שיקטין את הרווח הלא נורמלי ממכירה במחירים גבוהים לרווח במחירים סבירים.

רוצה רעיון השקעה - תמכור חברות דשנים. עוד סחורה עם עליית מחירים ואנו בשיא, או קרובים לשיא של מחזוריות שהחלה בירידות מחירים מהשיא של 2007 אם זכורני אינו מטעני . דשנים וזיקוק זה אותו עיקרון - עיבוד חומרי גלם זמינים למוצרים הכרחיים עם שוק עולמי גדול , לעיתים מאוד רחוקות יש אי הלימה בין הביקוש וההיצע וזה נסגר . לעיתים מהר ולעיתים לאט, אך זה נסגר והמחירים יורדים, בדר"כ אפילו יותר מדי כי הייצרנים ממהרים להשקיע בהגדלת אמצעי הייצור ונוצר עודף וחוזר חלילה.

בורסה 2008

Well-known member
האמת היא שלא רק ההנהלה מספרת את הסיפורים האלה על מחסור בהיצע הזיקוק והאמת שזה גם הגיוני כי זאת תעשייה שלא תהיה כאן בעתיד היותר רחוק והשקעות עתק עכשיו כדי לבנות מתקני זיקוק חדשים לא כדאיות. מתפרסמים על כך נתונים בכל העולם וגם הבאתי לדעתי לכאן כמה מקורות שתומכים בזה, אבל נעזוב את זה.

אתה מוזמן לעשות שורט ICL. אני אוותר הפעם. תודה.

tby1

Active member
אשקף לך מה הלוגיקה שאתה מציג:
1. הביקוש לזיקוק נפט ידעך
2. כולם יודעים זאת
3. מכיוון שכך אף אחד לא יבנה מתקנים חדשים.

מצד שני , אתה אומר שהתחזית היא לגידול בביקושים "מספרים לנו כמה הביקוש הולך לעלות בעשור הקרוב מול חוסר של מאות מיליארדים בהשקעות בתחום מה שיביא למרווחים גבוהים"

אם בעשור הקרוב צפוי גידול בביקושים ומחירים גבוהים ורק אח"כ תתחיל ירידה בביקוש, משיא שטרם ראינו ואין לנו מושג באיזה קצב תהיה הירידה אך בטוח שלא יכולה להיות חדה, מדוע שאיזה בית זיקוק במפרץ לא ירחיב / יבנה היום ועוד 3 שנים מתקנים להנות מהמחירים הגבוהים המובטחים לעשורים קדימה כי כל האחרים אדיוטים ולא ירחיבו וכך עשורים קדימה הביקוש יעלה על ההיצע? הרי תקופת ההחזר על מתקן זיקוק כאשר המרווח הוא 15 היא די מהירה

ההגיון היחידי בשווקים משוכללים מרובי שחקנים שלכולם אותו מידע זה שיווי משקל לטווח ארוך בין ביקוש להיצע המושג באמצעות סיגנלים של פערים בין היצע לביקוש ע"י מחירי שוק . אתה מתאר סיטואציה שאומרת "הפעם זה אחרת". זה לא.

בורסה 2008

Well-known member
לא נראה לי שמישהו ייכנס להשקעות עתק בהסתמכות על מרווח 15$, בטח כשאין שום וודאות על תקופת המעבר מתזקיקים מזהמים למוצרים ירוקים.
ואם פתאום תהיה פריצת דלק טכנולוגית שתקצר מאד את המעבר?
אתה בעצמך לפני רגע טענת שגידור ב-8$ זה גידור מעולה. אז פתאום אתה רוצה להסתמך על מרווח ארוך טווח של 15$? אולי תחליט?

אני אוהב שאתה מסיים את הדעה שלך באמירה חד משמעית "זה לא". אני במקרה מכיר אותך ואת הביטחון המופרז שלך, ומפאת כבודך אני אמנע מלספר איך נגמרו חלק מהתחזיות שלך וכמה נהנית להתייחס אליהן(רמז- התעלמת), אז אני מציע שתוסיף מעט צניעות כשאתה כותב את דעתך, ותזכור שכמה שזה נשמע לך הזוי בתור גאון מורם מעם, גם דעתך יכולה להיות שגויה.

אשקף לך מה הלוגיקה שאתה מציג:
1. הביקוש לזיקוק נפט ידעך
2. כולם יודעים זאת
3. מכיוון שכך אף אחד לא יבנה מתקנים חדשים.

מצד שני , אתה אומר שהתחזית היא לגידול בביקושים "מספרים לנו כמה הביקוש הולך לעלות בעשור הקרוב מול חוסר של מאות מיליארדים בהשקעות בתחום מה שיביא למרווחים גבוהים"

אם בעשור הקרוב צפוי גידול בביקושים ומחירים גבוהים ורק אח"כ תתחיל ירידה בביקוש, משיא שטרם ראינו ואין לנו מושג באיזה קצב תהיה הירידה אך בטוח שלא יכולה להיות חדה, מדוע שאיזה בית זיקוק במפרץ לא ירחיב / יבנה היום ועוד 3 שנים מתקנים להנות מהמחירים הגבוהים המובטחים לעשורים קדימה כי כל האחרים אדיוטים ולא ירחיבו וכך עשורים קדימה הביקוש יעלה על ההיצע? הרי תקופת ההחזר על מתקן זיקוק כאשר המרווח הוא 15 היא די מהירה

ההגיון היחידי בשווקים משוכללים מרובי שחקנים שלכולם אותו מידע זה שיווי משקל לטווח ארוך בין ביקוש להיצע המושג באמצעות סיגנלים של פערים בין היצע לביקוש ע"י מחירי שוק . אתה מתאר סיטואציה שאומרת "הפעם זה אחרת". זה לא.
ההחלטה לגדר היא לא בלתי סבירה גם אם בדיעבד אפשר לבקר אותה. אתה מפספס את מה שצורם לנו
1. לא היה גילוי מתאים לנושא מראש מה שמוביל לאכזבה ופגיעה במחיר המניה.
2. המשמעות שגם הרבעון השני יהיה טיפה 'אבוד' ולא יציג את מלוא הפוטנציאל בחברה מה שאומר שצריך לחכות עוד חצי שנה עד שנראה תוצאות טובות שיכולות להשפיע על המניה כמו שאחנו מקווים ובמונחים של בזן זה תקופה ארוכה שבה אפשר לקבל עוד "הפתעות" שיפגעו במניה.
3.לא בטוח שבאופן מלא כל מה שהחברה מפסידה בגידור היא מצליחה להחזיר אחד לאחד בפעילות העיסקית ככה שהנזק הוא גבוה יותר.

אפשר לראות במחיר המניה מה השוק חושב עך זה

למעלה