דוחות דלק קבוצה

בורסה 2008

Well-known member
אני חושב שכדאי לחכות לחקיקה סופית ופרטים סופיים לפני שמסיקים מסקנות. מדד הגז והנפט בבריטניה בכלל לא הושפע לרעה מההודעה, וצריך לזכור שיש שונות מאד גדולה בין החברות וההשפעה עליהן. אני חושב שאיתקה דווקא נמצאת במקום טוב יחסית כי יש לה לא מעט הוצאות פיתוח לשנים הקרובות שבעזרתן היא יכולה לתכנן את המס.
נקודה נוספת היא שיש סיכוי שזה יצור הזדמנויות בחברות שהמס מאד יפגע בהן ואיתקה תוכל להמשיך עם הרכישות ההזדמנותיות שלה.
צריך גם להבין אם המס כולל רווחים חד פעמיים(קשה לי להאמין), והאם הוא מתחשב בגידור. לפי מה שהבנתי, המס יחושב לפני הוצאות מימון ויקטין את חבות המס למיסים רגילים, מה שגם יגרום לאיתקה לנצל את מגן המס הרגיל שלה לאורך תקופה ארוכה יותר.
אני לא הייתי נותן לשוק הישראלי להכתיב לי מה ההשפעה על איתקה, אלא בוחן את הדברים בעצמי.

Reem88

Well-known member
היה גם דיבור להנפיק את ניו-מד בלונדון אם אני זוכר נכון, האמנם?

Reem88

Well-known member
אז גם את ההנפקה של ניו-מד צריך לשקול מחדש עם המס הזה :-(

משקיע88

Well-known member
לא, לניו-מד אין שום קשר למיסוי בבריטניה, זאת דלק קידוחים לשעבר והיא מושקעת בלוויתן ובאפרודיטה שבקפריסין.

Reem88

Well-known member
אם היא תיסחר שם זה לא ישפיע?
מה לגבי רווחים שיהיו אם ינזילו גז במצרים וימכרו במערב אירופה כולל בריטניה? (זה מנוע צמיחה שמדברים עליו).

משקיע88

Well-known member
ההשפעה המידית משיפור העסקים תהיה על ניו-מד. היא נסחרת 7% מתחת לשיא השנתי ו 40% מעל תחילת השנה, כך שהשוק הבחין בסיכויים. דלק קבוצה נסחרת כ 90% מעל מחירה בתחילת השנה, מה שמבטא גם את ההצלחה באיתקה. אולי אני טועה, אבל נראה לי שההתלהבות סביב הנפקת דלק תפחת בשל המס החדש.

בורסה 2008

Well-known member
דלק קבוצה השילה משוויה בערך 1B ש"ח מאז ההודעה על המס בבריטניה.

השווי הזה נחתך רק מאיתקה כי ניו מד דווקא עלתה בזמן הזה.
עכשיו- זה לא שנחתך מיליארד ש"ח משווי של 5B$ של איתקה. איתקה מתומחרת עכשיו בדלק על פחות מ-1.5B$, או עם הנחת חברת אחזקות של 20%- 2.3B$.
אני לא רואה איך זה לא תמחור חסר לאיתקה, ולא משנה כמה מחמירות ההנחות שאקח לגבי המס החדש.

אני מחזיק

משקיע88

Well-known member
גילוי נאות: אחרי הטלת המס ביום חמישי מכרתי כ 60% מהחזקתי בדלק קבוצה. מסיבות פסיכולוגיות אני ממשיך להחזיק כמות שמייצגת את הרווח מתחילת השנה.
אני ממתין להמשך התפתחויות בנושא ההנפקות. אין כאן שום המלצה, ועצם ההחזקה מעידה על כך שאינני פוסל תרחישים חיוביים אך הנסיבות פחות מעניינות בעיני.

בורסה 2008

Well-known member
גילוי נאות: אחרי הטלת המס ביום חמישי מכרתי כ 60% מהחזקתי בדלק קבוצה. מסיבות פסיכולוגיות אני ממשיך להחזיק כמות שמייצגת את הרווח מתחילת השנה.
אני ממתין להמשך התפתחויות בנושא ההנפקות. אין כאן שום המלצה, ועצם ההחזקה מעידה על כך שאינני פוסל תרחישים חיוביים אך הנסיבות פחות מעניינות בעיני.
בדיוק באתי לשאול האם לאור דעתך מכרת את אחזקתך.

בסדר גמור. דעתך היא זכותך. אני חושב אחרת, אך בהחלט יתכן שייקח להערכותיי זמן עד שיבואו לידי ביטוי בשוק גם אם אהיה צודק.

למעלה