דוויד לינץ', מה דעתכם עליו כיוצר?

sweetnoa17

New member
דוויד לינץ', מה דעתכם עליו כיוצר?

אהבתי אותו ב"חולית" וכמובן ב"טווין פיקס".. מה דעתכם?

hativa1

New member
אני חושב ש"חולית"

הוא סרט מדהים מכל הבחינות, סרט שנתן רף גבוה מאוד לסרטי מדע בדיוני בשנות השמונים, והתעלה על הרבה סרטי מדע בדיוני אחרים כדוגמת הנוסע השמיני, וסטאר וורס.

וגם כמובן "סיפור פשוט"

שהוא סרט חריג אמנם בפילמוגרפייה שלו, אבל אחד הטובים.

Srain

New member
ממש אבל מ-מ-ש לא יותר מהנוסע השמיני

ואם כבר, למרות שאני אוהב את חולית - לדעתי הוא לא יותר טוב גם מסטאר-וורס. חולית עם כל הייחודיות שלו, סובל מהרבה כשלים ובעיות. לא פלא שלינץ' מעולם לא היה שלם איתו.

חולית

בעיקר מביך, ולאחר שקראתי את חולית וילדי חולית, הוא הפך למביך בעיניי אפילו יותר,אחד הגרועים של לינץ'. איך אפשר להשוותו לalien שהוא סרט מדהים,יצירת מופת,חזון אנכרוניסטי שהועבר כמעט בשלמות למסך,ומעבר לכך,רידלי סקוט ייסד ז'אנר חדש, אימה בחלל ועשה זאת בהצלחה מרובה.

hativa1

New member
רידלי סקוט אכן יצר ז'אנר

הוא יצר את האימה בכלל, הוא המציא דפוס מהפכני בסרטי האימה, והוא הדפוס של צוות סגור שהולך לאבדון אחד אחרי השני, דפוס שחזר על עצמו בעשרות סרטים אחר כך. אני לא אתווכח עם דעתכם על חולית, אבל אנסה להגיע לפשרה ואומר שויזואלית, ומבחינת תפאורות, זוויות מצלמה, ואומנותיות בהקשר הזה, חולית עולה על הנוסע השמיני וסטאר וורס. חולית הוא סרט הרבה יותר אומנותי.

נראה לי שזאת הבעיה

סרט אמנותי, אבל משעמם תופת. בינינו, חולית זה פשוט לא ספר שאמורים לעשות לו עיבוד קולנועי. הוא פילוסופי מדי ויש בו יותר מונולוגים פנימיים. כמובן שזה לא הפריע ללינץ' והוא פשוט השתמש במונולוגים הפנימיים, מה שגורם לכך שבחצי מהסרט יש אנשים שעומדים קפואים במקום ומסתכלים לכיוון לא ברור בזמן ששומעים אותם מדברים בקול מונוטוני ולחשני בוויס אובר.

hativa1

New member
משעמם? בכלל בכלל לא.

הסרט בכלל לא משעמם, ורק לדייויד לינץ' יש מספיק אומץ בשביל לעשות את המעשה הזה, של וויס אובר, ולדעתי- זה עובד.

ובכן

הוא משעמם כמו שהספר משעמם.
וזה ממעריץ חולית מטורף לשעבר. שונא את לינץ', בכל אופן. יותר מדי אמנותי לטעמי.

zoetrope

New member
מי

שיצר את פורמט האימה שאתה מדבר עליו, היה וויליאם קאסל, אגב. והנוסע השמיני נכתב באמת ע"י שניים ממעריציו. חולית רחוק מלהיות מהפכני ברמות של הנוסע השמיני. וגם סטאר וורס נותן לו תחרות לא רעה. החזון המטורף של גיגר שיצר תת-ז'אנר שלם, האינסטינקטים הארכיטקטונים של לוקאס והכישרון של ILM שיצרו עולם מרהיב שאין שני לו... חולית הוא פספוס רציני שהיה יכול להיות מדהים. אפילו לינץ' לא אהב אותו. הוא ניסה לערוך אותו מחדש לטלוויזיה, וגם אז לא היה מרוצה. דויטש צודק. זה ספר מאתגר, למרות שלדעתי אפשר לעבד אותו לוואחד אפוס עם הנראטיב הנכון. תכל'ס, היו שם כמה דברים טובים. כמה שוטים מדהימים והמוזיקה של טוטו עדיין מהווה לי השראה. אבל רואים שלינץ' לא יושב על הסיפור הזה בנוח, או על הז'אנר, האמת.

hativa1

New member
אני חושב שזה הסרט המדע- בדיוני

האומנותי ביותר שנעשה. אפילו יותר מ"ברזיל".

Hubert Hubert

New member
מה זה הסרט ה"אומנותי" ביותר שנעשה?

צר לי, אבל אין משמעות למשפט הזה. מישהו חכם פעם אמר שכשאומרים על משהו שהוא אמנות, בעצם מתכוונים לזה שאין להם מושג מה פשר הדבר שהם רואים, אבל נראה כאילו יש משמעות מאחורי זה.

zoetrope

New member
אין כזה דבר

מה זה "הכי אמנותי"? אין כזה ערך לגיטימי. למה "המזח" זה לא הסרט הכי אמנותי? למה לא "אקירה"? מה גורם לך להגדיר כך?

TheWrongGuy

New member
ראיתי את חולית,

ראש-מחק וכביש אבוד. חולית הוא פשוט סרט בעייתי. האם הוא טוב? הוא טוב, אומנותית בעיקר, אבל אי אפשר שלא להרגיש שהוא תקוע בצורה מסוימת, וגם נפתר בצורה מהירה מדי ולא מוסברת. זה נראה כאילו פתאום יש מלחמה, הטובים מנצחים, והסרט נגמר. נכון, גם בספר המלחמה עצמה מקבלת מעט מקום, אבל עדיין, זה נראה כאילו חתכו כמה קטעים בסיום. וזה גם נכון, לא? שמעתי שיש גרסא ארוכה יותר, ושהגרסא שיצאה לעולם היא גרסא שמפיקים/אולפנים פשוט חתכו חלקים כדי שזה לא יצא ארוך מדי. ראש-מחק היה הזוי מדי. זה נראה כמו וידאו-ארט ממש ארוך. אולי סתם לא הבנתי אותו, ואני דווקא אוהב סרטים קשים להבנה, אבל לא התלהבתי יותר מדי. כביש אבוד סרט נהדר. כבר אמרתי פה פעם שזה הסרט היחידי שהפחיד אותי (בתור אדם בוגר בכל אופן) - לא ישנתי אחר-כך שבוע. אין לי כח לפרט למה, אבל הסרט פשוט מעולה. לי, זה, בצירוף עם הרושם החיובי בשורת הסיכום של חולית, הספיקו כדי לתאר את לינץ' כיוצר מעניין, אבל נחכה שאחותי תחזיר את הדיוידי של לב פראי ואז נחליט סופית.

hativa1

New member
הפוך!

האולפנים *הוסיפו* קטעים שדייויד לינץ' בחר להוריד, ולכן הוא הסיר את שמו מהכתוביות עם הגרסא הזו. עכשיו הוא נמצא במגעים להפקת דיוידי עם גרסת במאי ערוכה מחדש. שווה לחכות.

Elle Driver

New member
"קטיפה כחולה"

מישהו שם פעם לב שזה בעצם האב טיפוס של "עקרות בית נואשות"?

למעלה