דוווקא יש סיקור לאוסף - הנה!

גיאשש

New member
דוווקא יש סיקור לאוסף - הנה!

טל פרי, בתרבות מעריב, היום, יום שישי. זה הטור הפותח, עם תמונה של השלוש: ספייס גירלז שוקולד מנטה מסטיק - שלישיית היוקרה של הפופ המקומי ומחלוצות הגירז פאוור בישראל - זוכה לדיסק אוסף ראשון. תזכורת מדהימה לימים בהם ירדנה ארזי העדיפה את לאה לופטין על דוביק גילהר אחרי שמשינה הואילו סוף סוף להתאחד, נותרו שלוש בנות שוקולד מנטה מסטיק כהרכב העל הכמעט יחיד שעדיין לא ניצל לצרכיו את גל הנוסטלגיה ששוטף את השוק המקומי. חבל, כי השילוב של ירדנה ארזי, לאה לופטין ורותי הולצמן הוליד רפרטואר מפואר של להיטי פופ סבנטיז שרק השתבח עם השנים, מה גם שמעמדן של השלוש כאובייקט חיקוי בכל מסיבת דראג שמכבדת את עצמה עשוילהפוך איחוד בימתי כזה לאירוע שבו יהיה מעניין להביט בקהל באותה תשומת לב ששמורה בדרך כלל לבמה. עכשיו מנסה חברת "הד ארצי" להסיר קצת אבק מהמיתוס של שלישיית הבנות הראשונה בישראל ומוציאה דיסק אוסף כפול ובו 40 מלהיטי ההרכב. מה נאמר? אברהם דשא פשנל המפיק, מתי כספי המנהל המוסיקלי וצדי צרפתי הבמאי ידעו מה הם עושים. לא רק ההרמוניות הקוליות היו ללא דופי, שירי ההרכב היו נגועים באותה מילת קסמים שכל כך חסרה כיום במוסיקה המקומית: הומור. מרפרטואר המקור בולטים במיוחד "אמור שלום", "זה טוב זה טוב", "נוח", "אבראקדברא" ו"היתה לי אהבה". מתחום הביצועים לשירי ארץ ישראל הישנה והטובה ראויים במיוחד "שלג על עירי" ו "הוי ארצי מולדתי". גם המיקס המחודש של נערי רפול ל "זה טוב זה טוב" שהוקלט במיוחד לאוסף, לא קוטל קנים. כידוע, לפחות בשלב זה מסרבות השלוש לעשות את הצעד המתבקש ולחזור סוף סוף יחד לבמה. אולי בגלל שירדנה הפכה לאשת חדשות רצינית. עד שזה יקרה, האוסף הכפול הוא מתנת חג ראויה בהחלט לאוהבי הנוסטלגיה בכלל ולמלכות דראג בפרט.

גיאשש

New member
../images/Emo9.gifוהגיגי אנקדוטות על הביקורת...

אז ככה. קודם כל, הביקורת מאד מפרגנת לשלישיה, מתייחסת אליהן כהרכב על (מה שכמובן נכון) ומציבה אותן במקום אחד עם 'משינה' - שזה בהחלט מכובד לכל הדעות. דבר שני, ניתן מקום לשתי קהילות חשובות ומשמעותיות בעולמנו - הבנות/נשים, וכוח הנשים (ששוקולד מנטה מסטיק, במתיקות ובעוצמה הקולית שלהן בהחלט מייצגות אותו) ושנית - לגייז. אם מה שכתוב הוא נכון, אפשר לסמוך על כ 70% מהאוכלוסיה שיקנו את הדיסק (50% נשים ו 10% גייז - תמיד הייתי חזק במספרים...) ואחרון חביב - בהקשר לדראג - למי שלא ראה את הביצוע של בנות פסיה ז"ל ל'אמור שלום' לא ראה שמחה בימיו!!! עוד כמה ביקורות כאלו, והדיסק ייחטף מהחנויות. דרך אגב, מיום רביעי (שקניתי את האוסף) אני שם אותו בפול ווליום באוטו - כמו 'ערס לייט' ממוצע, ויש תגובות! לפחות 15 עצרו אותי ברמזור או בפקק ושאלו איזה דיסק זה ואיפה אפשר לקנות, וכלה אחת בפוטנציה אפילו הבטיחה שאת הרמיקס ל'זה טוב' היא תשים אחרי החופה!

למעלה