דוד מחמם יותר מדי ?

חן 1111

Active member
דוד מחמם יותר מדי ?

היום הדוד עבד על חשמל הרבה זמן, והמים בברז נראו לי ממש חמים מדי. מדדתי בברז בערך 85 מעלות. האם הכי סביר שזה התרמוסטט או שיכולה להיות סיבה אחרת? האם מחמם מהיר יכול לגרום לזה?
ובאותה הזדמנות, על איזו טמפרטורה צריך לכוון את התרמוסטט?

shlang

New member
50-55 מעלות, מעבר לזה משתחרר אבנית למים

כנראה הטרמוסטט תקול או לא מכוון, ניתן להחליף טרמוסטט בדוד מבלי לרוקן את הדוד

נשמע באמת כמוב משהו מהכייון התרמוסטט

אם במידה והתרמוסטט פגום אז הסיכוי שהדוד יכול להתפוצץ שואף ל 100%
כי המים מתחממים ללא הפסקה זה סכנה חד משמעית לפיצוץ חבית הדוד ואף של הצנרות

shlang

New member
לסובב אותו מספר פעמים לכוון שיוציא מים,הברז

ניתן לסיבוב רק בכיוון אחד

חן 1111

Active member
תעלומה: החלפתי תרמוסטט ועדיין מחמם יותר מדי

ההסבר שעולה בדעתי הוא שיש הצטברות אבנית שמבודדת ולכן התרמוסטט לא מרגיש את הטמפרטורה האמיתית.
מישהו יכול לחשוב על הסבר אחר?

שם את התרמוסטט על מינימום
חבר מנורת להט במקביל לגוף חימום, ועקוב אחרי מה שקורה.
&nbsp
ואם אין ברירה, זה הזמן לניקיון פנימי של הדוד.
&nbsp
ועוד, אפשרות אחרת, בדקת חיוט ? יש מצב שהתרמוסטט אינו מחובר בטור לגוף חימום ?

חן 1111

Active member
החיווט בסדר.

והדוד בן 6 או יותר והבעיה הופיעה רק עכשיו, והחלפת התרמוסטט לא עזרה. בגלל זה חשבתי על אבנית.

enigo

New member
אבנית לא יכולה לבודד עד כדי כך לדעתי

עובדה שבקומקום חשמלי, גם אם גוף החימום מכוסה אבנית, הקומקום עדיין מרתיח את המים ולא שורף את גוף החימום או ממיס את הפלסטיק בבסיס. משמע האבנית לא כזו מבודדת.

חן 1111

Active member
דווקא נתקלתי בקומקומים חשמליים

בתופעה שכשיש הרבה אבנית הוא מפסיק לפעול לפני שהמים רותחים בגלל שמופעלת הגנה תרמית בגוף החימום. וניקוי האבנית פותר את זה.

enigo

New member
או.קי, אבל לפי ההגיון הזה, הדוד אמור לחמם פחות, לא יותר

הרי הטרמוסטט חש את טמ' המים - ועליו לא מצטברת אבנית.
אם יש הגנה טרמית על גוף החימום, הוא יחמם פחות, לא יותר. ואם אין הגנה - הוא ישרף.
בקיצור, לא מסתדר לי שזה בגלל הבידוד של האבנית בשום צורה.

חן 1111

Active member
קודם כל, אין לי הסבר אחר....

חוץ מזה, אם תפרק פעם דוד ישן עם מחמם מהיר, תראה שכל השרוול מלא בפירורי אבנית. זה מכסה גם את גוף החימום וגם את התרמוסטט. למעשה פלא שגוף החימום מצליח לחמם במצב הזה, אבל עובדה שהוא מצליח.
צריך לזכור שגוף החימום טבול במים, ואילו התרמוסטט לא במגע ישיר, אלא תקוע בתוך צינור עיוור.

enigo

New member
יצא לי לנקות את השרוול הזה בדוד ישן, וכמות הבוץ+פירורי אבנית

היתה מדהימה.
הקטע המוזר? אחרי שניקיתי את כל הג'יפה, התחושה היא שלוקח לדוד יותר זמן לחמם מים למקלחת... כנראה בגלל שהזרימה בשרוול חופשית, המים שמתחמים יוצאים מהשרוול אל שאר הדוד יותר מהר, והתחושה היא שלוקח יותר זמן לקבל מים חמים.
אולי זה גם מה שקורה אצלך - המים לא זורמים בחופשיות, ולכם מתחממים לטמ' גבוהה יותר. מקבלים פחות מים יותר חמים.
אגב, לפי מה שאמר לי המתקין שהחליף אצלי דוד לפני כמה שנים, היום התקן דורש שביציאה מהדוד יהיה ברז ערבוב אוטומטי, שיערבב מים קרים עם המים החמים כדי שבברז בבית המים לא יהיו חמים יותר מ-55 מעלות. כדי למנוע כוויות. כנראה שאצלך הוא לא מותקן, וכדאי להתקין (ילדים קטנים וכו').

למעלה