דג משועמם

מור~!

New member
דג משועמם

יש לנו דג, שלפי הוראות המוכר צריך לחיות באקווריום לא גדול במיוחד וללא דגים נוספים, כי הוא יאכל אותם אז שמנו אותו באקווריום והוא יושב לו בסלון שמנו לו אבנים כחולות ומאכילים אותו פעם בשלושה ימים (גם הוראה של המוכר...) בשבוע הראשון זה היה מאוד נחמד וגם כל מי שנכנס לבית אמר לו שלום ושיחק איתו קצת-כמה שאפשר לשחק עם דגים אבל עכשיו השיגרת יום שלו די משעממת, לדעתי לא קורה כלום באקווריום שלו והוא גם לא זז ממש, כאילו הוא בדיכאון כששמים לו קצת אוכל הוא ישר קופץ לאכול כי סופסוף יש לו משהו לעשות, אבל מעבר לזה, היום שלו די אפור :-\ א. זה נורמלי? ב. איך אפשר לשעשע אותו אם אסור להוסיף לו עוד דג חבר? תודה בשמי ובשם אברהם

בדרך כלל אסור להשים

דגים כאלה מאותו מין אבל אתה יכול להוסיף את המין השני נראה לי.. הכי טוב תלך לברר בחנות שוב..

שאלה טובה

אני לא יודעת עד כמה יש לדגים אינטראקציה חברתית, אבל כדאי לברר לגבי האפשרות של הכנסת דג נוסף, או החלפת אקווריום (אולי לשאול וטרינר או מוכר בחנות אחרת, כדי לקבל חוותדעת נוספת).

okok4

New member
אין לך סיבה לרחם עליו

דג מאבד את הזיכרון מאוד מהר (בין 9 ל 30 שניות, תלוי במחקר), כך שבמלא הוא לא זוכר שהוא לבד.

מור~!

New member
באמת? ((:) מגניב!!!

תודה לכולם :) האמת שחשבתי לשים לו דג מפלסטיק וככה אין שום סיכון... אני אלך לחפש בקשר לאקווריום - אמא אומרת שהוא עלה בין 40 ל50 שקל

המוכר שאמר לך את זה אדיוט

ראיתי בחנות שבאמת מחזיקים אותם בכוסות קטנות, אבל זו פשוט התעללות. הבעייה היחידה היא לא לשים דג קרב תאילנדי זכר עם גד קרב זכר נוסף. זה הכל. אפשר לשים אותם באקווריום עם דגים אחרים - לא יקרה כלום. והלוואי ויסגרו אותך בתוך כלוב של 5X5 לשארית חייך, נראה מה תגידי.

מור~!

New member
תירגע

עשיתי מה שאמרו לי ובשביל זה באתי לשאול פה אם זה הגיוני והוא לא בכלוב, הוא באקווריום

dz108

New member
דג קרב.

אין לשים איתו שום דג אחר באקווריום הקטן, גם לא נקבה. אפשר לשים אותו באקוריום גדול, עם דגים אחרים, אבל זה לא מוסיף לו חיים. יש בתפוז פורום "דגים" - די מפותח, אפשר לשאול גם שם.

איזה שטויות.

אסור לשים אותו עם נקבה. נו, באמת. איך אתה חושב שבאים דגי קרב קטנים לעולם? החסידה משריצה אותם?

dz108

New member
שטויות?

נו טוב, הנה עוד מומחה. לך לפורום "דגים", תגיד ש-dz108 שאל אותך, ותחזור תגיד לי אם דודי המנהל אמר שאני יודע מה אני מקשקש. נקבת קרב מותר לשים רק אם הזכר מוכן לקבל אותה ע"י בניית קן בועות מיוחד - וגם אז צריך להוציא אותה אחרי ההשרצה שכן הזכר מגן על הקטנים, אחרת - הוא פשוט יהרוג אותה (או היא אותו).

miss_t

New member
../images/Emo19.gif גם לאחותי יש דג קרב

וכן, שגרת היום שלו משעממת למדיי. בשביל לשעשע אותו את יכולה להציב מראה מולו לחמש עשר דקות (לא יותר), הוא פורס את סנפיריו כאילו הוא עומד לקראת מלחמה. מחזה יפה למדיי. ד"א- ממה שאני הבנתי- דגי קרב לא זזים הרבה בגלל שהם חוסכים חמצן... להכניס דג מפסלטיק לא נשמע רעיון טוב- הוא ינסה להלחם נגדו לשווא.... את יכולה להוסיף עציץ מים מפלסטיק או משהו בסגנון (כמובן אם יש מקום באקוריום) בהצלחה

למעלה