דג טלפיה

רוניללה

New member
דג טלפיה

בעוד כמה שעות, אני הולכת להתעלל בו...אבל לפני כן, האם יש לכם מתכון מנצח? חשבתי לדחוף אותו בנייר כסף עם לימון, שום ועשבי תיבול רק אין לי מושג אם זה מתאים...ולא ממש רוצה להרוס את ארוחת שישי לסועדים. תודה!

John the Savage

New member
בעברית קוראים אותו אמנון

כך שכל מתכון שאת מכירה לדג אמנון יעבוד גם עליו גם כשקוראים לו בשמו באנגלית. וכן, זה בהחלט כולל את המתכון המוכר עם לימון, שום ועשבי תיבול.

chutzpa

New member
יצא לי להכינו בשני אופנים

האחד מטוגן כמו שניצל (קמח-ביצה-פירורי לחם), השני- בסגנון המרוקאי לפי המתכון של ניקי ב. שניהם מוצלחים.

מיסיס G

New member
'ושלאמא של תפוז ... בקיצר -

עזבי אותך מניקי ב. לי יש את המתכונים הכי טובים גם לחריימה וגם לדג מרוקאי . יש לי אפילו חותמת טיב מרונית . חריימה זה ההוא עם הרוטב - חצי שעה מקסימום . מרוקאי זה ההוא שאין לו הרבה רוטב , הוא יוצא פריך כזה - צריך להיות על האש לפחות שעתיים וחצי .

רוניללה

New member
אז את מתכוונת לתת לי?

או שאני צריכה להתחנף?

לא הבנת איך זה עובד?

קודם האחים המסוכסכים צריכים לבשל את הדג, אחרי זה תוכלי לקבל את התפריט.

מיסיס G

New member
תחליטי איזה את רוצה , ותעשי לי טלפון .

Mה קורה לך בזמן האחרון עם ההערות צומי האלה ?

רוניללה

New member
נו שוין,

שמעתי שאם משתדלים להיות נחמדים אז מקבלים את מה שרוצים...
אל דאגה בקרוב זה יעבור לי...

forglemmigej

New member
אפשר גם סגנון אינדיאני

לפזר מלח ים על התבנית ולשים את הדג עליו לכ40 דקות.

saritoosh22

New member
את לא קצת מתבלבלת?

זה עוטפים את הדג במלח גס ואופים 40 דקות (מעולם לא ניסיתי).

forglemmigej

New member
זה בדיוק כמו עם העוף

מפזרים את המלח והמיצים של העוף נשמרים במלח וחוזרים בחזרה זה מעין אוסמוזה. כיון שבשר הדג יותר עדין משל עוף זה לוקח פחות זמן לאפות. זה מאד טעים.

Ronit FL

New member
לא. יש גרסה ששמים מלח גס

מסביב לעוף, או בארבע פינות התבנית וזהו לתנור. מנסיון (מלפני אלפיים שנה) זה יוצא טעים לאללה.

יש גם את העוף במלח

שמושיבים על פחית בירה או על מתקן. שבתחתית שלו מפזרים בנדיבות מלח בישול. ואל תוך העור משפשפים עמוקות תערובות תיבול. ופשוט צולים בתנור ככה בלי לעטוף ובלי כלום. יוצא פריך מבחוץ ונימוח מבפנים. אפשר אפילו להשאיר קצת בירה בפחית בשביל האדים .. יוצא יאמי

למעלה