דגימת סרט באיכות גבוהה....איך ?

morenolocoloco

New member
דגימת סרט באיכות גבוהה....איך ?

היי לכולם שאלתי היא איך אני יכול לדגום (בחיבור לכרטיס דגימה) סרט ממצלמת וידאו ולקבל איכות כמה שיותר גבוהה אך בקובץ סביר ? כרגע אני דוגם ללא דחיסה - UN COMPRESSION , אמנם מתקבלת איכות מירבית אבל סרט של שעה וחצי יוצא בסביבות 70 ג'יגה. אנא עזרתכם.... אני דוגם עם ULEAD VIDEO STUDIO 10

oferbar

New member
אתה דוגם ב HDV???

דגימה ב DV לוקחת כ 13 GB לשעה של וידאו, לכן זה נראה מוגזם מה שיצא לך

morenolocoloco

New member
לא....

אני מחבר את המצלמה בכניסות S-VIDEO לכרטיס הדגימה, וכניסות AUDIO לכרטיס הקול בכניסת LINE IN ןעושה CAPTURE בתוכנת ULEAD VIDEO STUDIO, ובוחר UN COMPRESSION האם יש אופציה אחרת לבצע CAPTURE ולקבל איכות גבוהה בגודל קובץ נורמאלי ?

ih10

New member
זה תלוי איזה מצלמה יש לך

מצלמות מיני DV וD8 צריך ללכוד דרך FIREWIRE להשאיר את הוידאו בפורמט DV (כמו שהחומר שמור על הקלטת) כי אין דרך יותר איכותית ללכוד את זה אם יש לך מקור אחר אז זה תלוי במקור עצמו

morenolocoloco

New member
אין לי כרטיס FIREWIRE

אמרתי , יש לי כרטיס לכידה רגיל. אני מחבר את חיבור ה - S-VIDEO אליו ואת חיבוריי ה AUDIO לכניסת LINE IN בכרטיס הקול. ועושה CAPTURE. השאלה אם יש דרך לקבל איכות גבוהה בקובץ נורמאלי ולא 70 ג'יגה ? תודה על העזרה

oferbar

New member
כן יש דרך

אם יש לך מצלמת וידאו DV עדיף לקנות כרטיס FW כפי שהוסבר לך למעלה אם לא, אז אל תדגום Un Compressed כי זה מה שכנראה נותן לך קובץ ענקי

RR AA ZZ

New member
ואתה לא יכול לבחור שם שהוא ידגום ב-

DV? אני לא השתמשתי אף פעם בתוכנה אבל לא ניראה לי שיש סיבה שזה לא יוכל ללכוד את הוידאו כDV למרות שזה מגיע דרך יציאת הוידאו.

ih10

New member
מה זה רגיל? matrox RTX100?

כרטיס TV? אתה לא נתת שום פרט על סוג הכרטיס וסוג המצלמה אז מאוד קשה לעזור לך. אני אישית לא עבדתי אף פעם עם ulead studio, בלכידות דרך כרטיס בתכנות כמו matrox media tools ופרמייר תמיד אפשר לבחור את הקידוד של הקובץ החדש ואז אין בעיה ללכוד לDV. צריך לזכור שאם יש לך מצלמה דיגיטלית זה אומר שהיא עושה המרה לאנלוגי והכרטיס ממיר בחזרה, זה אומר שאתה מאבד איכות. כרטיס FIREWIRE עולה 100 ש"ח ובמקרה כזה הוא תמיד יהיה עדיף כי הוא מעביר את הנתונים באופן דיגיטלי (וגם מאפשר שליטה במצלמה)

למעלה