דברים ששמתי לב אליהם בניידים

PorFavor1

New member
דברים ששמתי לב אליהם בניידים

אני זוכר שפעם רשמתי על זה כאן לפני כמה שנים, ואז מישהו אמר לי "עזוב, ניידים זה לא בשבילך".
זה רק שיש לי כבר נייד. כבר כמעט 8 שנים.
הייתי רוצה מאוד לקנות נייד חדש, עם מעבד i3 לפחות אבל... יש בעיות...
אני לא מוצא נייד שייראה לי נוח.
הכי נוח לי זה הנייד שכבר יש לי, זה רק שהוא חלש.
אבל התרגלתי שכך מחשב נייד צריך להיות, כמו הנייד שלי.
הנייד שלי זה אייסר ישן מסוג אספייר 3630.
המקלדת- ללא מקלדת נומרית.
משטח העכבר של הנייד- גדול ורחב וממוקם בדיוק באמצע.
האגזוז בצד ימין. כך גם לחצן הכיבוי.
כונן הדיסקים, בצד שמאל. כך אני מחזיק את המגירה שלו בעזרת יש שמאל, ותוחב את הדיסק אל הציר המרכזי בעזרת יד ימין.
המסך- המסך נפתח על גבי צירים הנמצאים על החלק התחתון של המחשב, כך שהמסך נפתח, הוא מעט מורם מעלה, בכל זווית אפשרית.

עכשיו- הניידים החדשים- אופרה אחרת....
הדבר שמפריע לי יותר מכל, זה שמשטח העכבר נמצא בדר"כ מעט שמאלה ולא ממש באמצע הרוחב של המחשב.
קראתי ברשת שזה מפריע גם לאחרים מפני שזה "שובר" את המפרק של שורש כף היד. שורש כף היד חייב להיות במן פוזיציה שבורה ( לא ישרה ).
מה באמת עומד מאחורי העניין הזה של הזזת מיקום משטח העכבר שמאלה? לא יודע... זה לא ארגונומי בכלל, אלא בדיוק להיפך.

יתר הדברים- מפריעים לי בקטן. פשוט התרגלתי ככה שהמחשב נמצא בצד ימין של השולחן ופולט אוויר חם ימינה.

אני זוכר שלפני 10 שנים ויותר- תכננו את הניידים יותר בקפידה.
האגזוז היה בדר"כ מופנה אחורה באחת הפינות של המחשב.
משטח העכבר תמיד היה מרכזי.
לחצן הכיבוי תמיד היה ימני או במרכז.
הצירים של המסך- תמיד היו חלק ממבנה הבסיס של הנייד. זה היה הרבה יותר הגיוני. כעת יש מן ייצולים שמחוברים אל המסך, ואילו הצירים נסתרים בחלק התחתי של הנייד. זה לא הגיוני...
בדר"כ לא הייתה מקלדת נומרית. בנייד שלי אין מקלדת נומרית, וזה יותר נוח ככה. כי כך כל מקש זוכה ליותר מקום.

הרמקולים- אצלי נמצאים בקדמת המחשב. כך שאפילו אם אני סוגר את המכסה, הרמקולים ממשיכים לנגן ללא הפרעה.

איך זה שרק אני שם לב לדברים האלה?
החומרה, זה גם דבר חשוב, אבל נוחות זה משהו הרבה יותר חשוב.

כבר חשבתי אולי לקנות מיני PC, ולחבר לו כל מיני חיבורים, אבל אין למשל משטח עכבר כמו בנייד שיתחבר למחשב כזה.
והאוזניות, זה גם יכול להיות בעיה לא קטנה, מפני שכעת אני רגיל לחיבור של אוזניות בקדמת הנייד שלי.
אם אני אקנה מיני PC, אני איאלץ לחבר את האוזניות אל החלק האחורי של המארז של מיני PC, ואז גם יהיה לי חוט די קצר. אז אני אצטרך אולי חוט מאריך או אוזניות אלחוטיות.
מה שמחזיר אותי אל מחשב נייד....

Y. Welis

New member
גם לי זה מפריע, ובעיקר השינוי במיקומי המקשים

במקלדת. אצל כל חברה יש סידור שונה (של החיצים, פייג' אפ ודאון, הום ו-אנד ועוד), ולעיתים השינוי מופיע בין דגם לדגם (או שאצל אפל למשל אין DEL).

אומר לך מה הסוד - מתרגלים. אם אתה צריך לעבוד איתו כל יום, אחרי חודש זה כבר לא יפריע כמעט.

לחילופין, אפשר לחבר מקלדת ועכבר חיצוניים.

PorFavor1

New member
איכות בנייה- נושא אחר

אין לי שום בעיה לאמר שאיכות הבנייה של המחשב שלי ( למשל ) היא די נמוכה.
איכות הבנייה והגימור של המחשבים כיום- גבוהה יותר מזו הישנה.
המחשבים החדישים גם קלים יותר.

מסך מבריק או מט- זה אולי עניין של טעם.
יתכן שיש מי שיאמר שנוח לו יותר שכונן הדיסקים נמצא דווקא בצד ימין ( במקום שמאל ).

אין לי בעיה לאמר למשל- שכיום אין הכרח ( למשל ) בכונן דיסקים.

ארגונומיה- זה עניין קבוע.
הרגל למיקום של מקשים ע"ג המקלדת, עניין קבוע.
מיקום משטח העקיבה ( משטח העכבר ), עניין קבוע.

אני רק אומר- שתכנון הניידים מבחינה ארגונומית, התקלקל. נעשה פחות נוח. ואין עם מי לדבר...
זה כאילו שהם תוכננו לאנשים שמאליים.
כאילו שיש מן קונסנזוס בנושא הזה ( ניידים בגודל 15.6 ), קונסנזוס שתופס לגבי כל היצרנים ( למעט אפל ).

בעל10

New member
אולי לא שמתי לב

כי אני שמאלי בעוונתי.
אולי הגיע הזמן שגם הימניים יסבלו - אני בעד הפיכת פותחני הקופסאות, הפיכת מיקום הכפתור בשעון מחוגיםת הפיכת צד הכפתורים בחולצה...
סתם...
אבל לעניין ההמלצה שלי על THINKPAD - מדובר באחת הסדרות שעברה הכי פחות שינויים בזמן האחרון והמראה והעיצוב מאוד דומים למה שהיה לפני 6-7 שנים.
חדש:
http://content.hwigroup.net/images/products/xl/151461/lenovo_thinkpad_e530_nzq9vmh.jpg
http://www.os2voice.org/VNL/past_issues/VNL0703H/TPT40.jpg

Y. Welis

New member
יש בזה משהו. אצלי למשל הנייד הראשון שהיה

לפני 13 שנה - של חברה עלומה בשם SPICA, היה הנוח ביותר להקלדה. כתבתי עליו ספרים (ליטראלי). לא הרגשתי את המעבר מהמקלדת הרגילה של הדסקטופ.

מאז לא מצאתי נייד עם מקלדת דומה, ועל כן אני נשאר עם התחושה המנקרת (מניח שזה אופייני) שעד שלא אמצא נייד עם מקלדת זהה, לא אגיע למנוחה ולנחלה.

Wolfinix

New member
לדעתי הזיזו את המשטח שמאלה מכיוון שביטלו את

המקשים הנומרים הימנים, מה שהשאיר רק את החיצים עצמם, מה שגרם בפעולות מסוימות (ובאפליקציות מסוימות) לקושי בשליטה בשניהם (במשטח העכבר ובמקשי התזוזה) בו-זמנית בגלל סמיכות שלהם.

בצורה הזו ניתן להתרגל לעבוד עם שניהם ביחד מבלי להתנגש, זו גם הגישה עם מקשי AWSD מבחינת תזוזה , יד שמאל שולטת בהם בזמן שימין שולטת בעכבר עצמו.

מה שהם לא לקחו בחשבון (או שכן ופשוט התעלמו) הוא שרוב האנשים לא נוטים להרגיל את היד החלשה שלהם לממשק "הפוך" כדי להשיג ביצועים טובים יותר, כלומר בן אדם ימני בד"כ יעבוד על המשטח ועל החצים עם יד ימין, היד החזקה - ברוטציה (ולהפך לשמאלי) כי לכך הוא רגיל, מעטים ירגילו את היד החלשה שמאל/ימין לשליטה עצמאית במשטח העכבר (מתוך הרגל שהיד הדומיננטית שולטת בעכבר).

כך שלמעשה החשיבה שלהם היתה נכונה אבל היישום לא כל כך...או יותר נכון אנחנו המשתמשים לא כל כך זרמנו עם הצפיות שלהם

אבל באמת כמו שהציעו לך כאן קודמי נראה שיש לך יותר חשש/חוסר חשק להתמודד עם שינוי בממשק, וכמה שזה לא נוח חודש-חודשיים של חוסר נוחות שווים ביצועים טובים יותר ויכולות נרחבות יותר מבחינת חומרת המחשב לא? ככלות הכל מחשב שכבר בקושי "סוחב" יותר מהווה נטל מאשר עזר...

למעלה