דברים שמרגיזים אותי...

דברים שמרגיזים אותי...

כתבה קטנה שכתב חיים גורי בטורים האישיים בעיתון מלפני שבוע...פשוט לא יוצאת לי מהראש... תגידו מה שאתם חושבים... אבל לדעתי ריסוס של יבול חקלאי, ועוד חיטה (=לחם) של אוכלוסיה שממש אבל ממש מתחת לקו העוני הוא פסול, ונוסף לכל הרוע הזה זה קרקה ללא הודעה מראש... עם חומר ממש ממש ממש רעיל (roundup למי שמכיר) , נניח לרגע שאני מסכים עם מנהל מקרקעי ישראל על "פלישה, השתלטות על אדמות וכו') האם מישהו חכם חשב אולי לקנוס או אפילו להחרים חלק ניכר4 מהיבול? למה להרעיל את האדמה, את היבול שימות ואת האנשים... האם השתלטות על אדמה דינה מוות או מחלות קשות? אני באמת לא איזה יפה-נפש, וחיפשתי חומר על הנושא, על השתלטות בדואים על אדמות, על החומר הרעיל ועל הריסוס עצמו וגיליתי הרבה דברים עצובים... תחפשו בעצמכם בגוגל- בדואים+ריסוס או מה שתרצו... משהו שאני מצאתי: אלפי דונמים חקלאיים בדווים הושמדו בנגב -------------------------------------- מאת צחר רותם ועתי"ם, הארץ 2003.04.03 מטוסים ששלח מינהל מקרקעי ישראל ריססו את השטח, שלטענת המינהל שייכים למדינה; הבדווים: השטחים שלנו. מינהל מקרקעי ישראל השמיד אתמול (רביעי) גידולי חיטה ושעורה של בדווים על 5,500 דונם בנגב, בטענה שהבדווים השתלטו על אדמות המינהל. מנגד טוענים הבדווים כי האדמות שרוססו שייכות להם. מטוסים ששלח המנהל ריססו מהאוויר את השדות ב"ראונדפ" - חומר הקוטל גידולים אך לא פוגע בבבני אדם ובחיות. במבצע הושמדו גידולים באזור רהט, בין לקייה לעומר וממזרח ליישוב הבדואי חורה, מהם כ2,500- דונם בשטחי אש. הריסוס החל בשעה 08:00 ונמשך כשעה. גבריאל ויסמן, מנהל מחוז הדרום במנהל מקרקעי ישראל אמר, "עשינו מה שמוגדר בחוק 'מעשה בעלים' כדי לשמור על החזקה שלנו בקרקעות". לדבריו, במשך כמה שנים החכיר המינהל את האדמות לחקלאים בדווים, אך באחרונה גירשו אותם מהאדמות בדווים אחרים, השתלטו על הקרקעות וזרעו בהן חיטה ושעורה. שייח' ג'אבר אבו כף, המייצג בני שבט שכ1,500- דונם משדותיו הושמדו במבצע, אמר כי הקרקע מוחזקת בידי בעליה החוקיים - בני שבטו. בתחילת מארס רוססו מהאוויר אלפי דונמים של קרקע חקלאית השייכת לבדווים באזור עבדת. * * * ממעריב: http://images.maariv.co.il/cache/cachearchive/15022002/ART249095.html יש דברים שבלי קשר לזיקה פוליטית, אלא כמחנכים להומניטריות ולאזרחות טובה אנו צריכים לעשות ואתם יודעים מה... לפחות... להרגיש.... עוד משהו: מתוך אתר שאני לא ממש אוהב, אבל לפחות הטקסט בעד עשייה: " אין כסף לעניים אבל יש כסף לרסס חיטה של בדאווים(לכל הגזענים הקטנים-מדוהר באזרחיי המדינה שגם נהרגים במלחמות). הודעה: +++++++++++++++++++ סיור ועצרת מחאה נגד המשך ריסוס שדות בנגב ביום רביעי, ה - 23.4 (חג שני של פסח), יהיה סיור וביקור הזדהות ומחאה עם שבט אל-טורי שעל יד רהט ולהבים. ב 2/4 הממשלה שוב ריססה והרסה שדות בנגב. הפעם בשדות של אל-טורי על יד רהט ולהבים, וגם בעוד מקומות. מטוסים נשלחו וריססו מהאויר בכדי להרוס את יבול החיטה שגדלה על אדמות שיש עליהן מחלוקת של חזקה ובעלות. אנו רואים פעולה זו באופן חמור ביותר. גם הפעם רוססו ילדים. השמדת יבולים ערב קציר של אוכלוסיה עניה המתפרנסת מחקלאות תוביל לרעב. פעולה זו מטעם המדינה מהווה הצהרה בוטה כלפי הבדואים, ומסר ברור כי אזרחותם במדינה אינה שיוויונית ואינה רצויה. בסיור זה נמחה כנגד הרעבת האוכלוסיה הבדואית, וכנגד הנסיונות לערער ולהרוס את אורך חייהם ואת כפריהם. התוכנית: 9:30 - יציאה מאורגנת מתל אביב וירושליים. (לפרטים: יעקוב מנור 733276 050) 11:00 - התאספות רכבים בצומת רהט-להבים - מחכים בצומת לכיוון רהט. 11:15 - הגעה למאהלים של אל-טורי, (על יד צומת להבים) פגישה ראשונית. 11:45 - חלוקה לצוותים של פעילים ומקומיים. יהיו פעולות מחאה ודיונים לליבון אפשרויות להמשך פעילות בכדי להביא לעצירת ריסוס השדות ובריונות ממשלתית. 13:00 - אפיית פיתות על ידי נשות המקום. כיבוד קל. 13:30 - התכנסות מחדש לשמוע על ההצעות שעלו בדיונים בקבוצות הקטנות, קבלת החלטות להמשך פעולה. 14:30 - יציאה הביתה. לקשר - יעלה לבנת 005 487 067" תחשבו על זה... ותזכרו שהבדואים הם גם אזרחי מדינת ישראל.. אריק

א ל ו ש ה

New member
באמת עצוב....

אנשים לא נראה לי מבינים מה הם עושים. אוקי, אז הם לא היו בסדר (לא יודעת אם כן או לא.. לא יודעת מספיק), אבל למה להרעיל? אותם, את החיות, את האדמה, אם יש מאגרי מים באיזור (אולי אני מדברת שטויות ואין מים באיזור בכלל, אבל אפילו באופן תיאורטי....) זה מזהם אותם...... יש דרכים הרבה יותר חכמות לטפל בנושא. אבל במדינתנו האהובה אוהבים ללכת עם הראש בקיר, שזה אחלה! סבבה! רק שלא ישאר פה הרבה בקצב הזה.....

hadasbaril

New member
ויש אזרחים ויש אזרחים (סוג

הרי לא היו עודים את זה לתוסי חוות בודדים. פשוט ריססו ילדים,מים ושדות ללא הבחנה. אותי זה ממש מעצבן. דיברנו עם בדואי בשגב שלום(ליד באר שבע). הוא אמר שאין לו בעיה עם ישראל רק שתשף אותו בקבלת החלטות, שתתחשב בצרכים שלו (אפילו ארכיטקטים).

מ ו ר ע ל

New member
מדינת ישראל - טמטום מתמשך...!

אין לי יותר מדי מה להגיד זה סיפור שחוזר על עצמו כבר זה מממש ממש מעצבן אותי! בלי לעצור רגע ולחשוב בלי להודיע בלי כלום פשוט לשלוח מטוסים שירססו וישמידו את היבול אחרי עבודה קשה, פשוט להרוס לבנאדם בכזאת צורה! זה ממש בזיון ולא צריך בכלל להסתכל אם הוא בדואי או יהודי או ערבי הוא אזרח המדינה...! פשוט בזיון! צריך ללכת לרסס לשרון את הקרקעות עם מטוס פרטי נראה מה ייקרה אז.

MatanTyler

New member
מה אכפת לפוליטיקאים...?

גם ככה בדואים לא בוחרים... והרעיון על הריסוס של השדות של שרון נשמע מעולה (יש לו שדות בכלל? זאת לא רק חווה?) אז למישהו יש מטוס?

א ל ו ש ה

New member
לי יש!

סתם... לא... אבל יש לי מנחת ליד הבית........ בכל מקרה, כדאי שהפוליטיקאים המפגרים האלו יפסיקו לבזבז לכולנו ת'כסף ולהרוג אנשים עם ההחלטות הדביליות שלהם.

מ ו ר ע ל

New member
יש לו חווה!

ולדעתי יש לו בה חוץ מכבשים גם שדות... והוא נמצא בדיוק באזור הזה של החיטה והבדואים...! טוב בערך... ואגב עוד עובדה שלא ידעתם על חוות השקמים הרוב המוחלט של העובדים שם הם עובדים זרים. תחשבו על זה...

אקשן...

אני בטוח שמאוד קוסם לכולנו לחשבו על פעולות מחאה שכאלו, לרסס, ולמחות בכלל, אבל יש לי שתי השגות: 1. אנחנו לא באמת נעה עם זה כלום... 2. אני נגד מהפיכה אלימה, זו לא הדרך לדעתי (למרות שזה נשמע מגניב...) משהו שאסף (צ'רטקוף) ואני חשבנו, זה ללכת לשם קבוצה ולעזור להם לעבד מחדש את הקרקע... במקביל כמובן לעבודת יחסי ציבור... אז עכשיו אנחנו מנסים לברר את העניין מבחינת החוק, למי מותר, למי אסור, ואיך לעזאזל אישרו את העניין בכנסת? איך נראה לכם?

kedeman

New member
אני מרשה לעצמי לדבר על זה

רק כי אני יודע לחלוטין שלא אני ולא אף אחד אחר לא הולך לעשות את זה (גם כי אין לנו את האמצעים...)

אשף

New member
ריססו כי זאת הדרך הכי זולה...

איך ישמידו את יבולים ? כבר שנים שהבדואים משטלטים על אדמות בנגב, אין שום חדש, גם אין חדש בעובדה שהם שולטים בכל הפרוטקשן והגניבות בנגב... הם לא כ"כ תמימים.... הסיבה היא בראש ובראשונה מדינת ישראל, וגם לבדואים יש אשמה מאד גדולה בעניין אז שלא יתחסדו.

א ל ו ש ה

New member
בוא תגזים עוד קצת!!!!!

לפי מיטב זכרוני אין עונש מוות בישראל, וגם אנסים ורוצחים יוצאים מהכלא, מקבלים חופשות, מקבלים עזרה בשיקום ועוד מיליון ואחד דברים!!!! אז אנשים שהשתלטו על אדמות????? מה קרה פתאום?????? אף אחד לא מתחסד, אבל אם לרוצח יש זכויות, אז גם להם צריכות להיות. גם אם הם בעצם פושעים!!!

אשף

New member
איזה עונש מוות ?

איזה זכויות ? הם לא הרעילו אף אחד, רק את היבולים. מה תעשי ? תבקשי מהם יפה ?

א ל ו ש ה

New member
לא רחוק מזה...

אם אתה מרעיל את היבולים, אתה עלול לגרום לרעב, או לכך שהם יאכלו אוכל מורעל. אני לא חושבת שזה צודק. שימו אותם בכלא אם צריך, אבל למה לגרום להם ולילדים שלהם- ולאדמה (!) נזק כזה???

אשף

New member
את מי תשימי בכלא ? אי אפשר לתפוש

אותם. מה תשימי שוטרים במשמרות כדי לראות מי כל פעם זורע ? עוד מעט תגידי לי שכשאני עוצר גנבים ומחרים מהם רכוש גנוב אני יוצר עוני ? לא גורמים להם שום סבל, היבולים האלה לא אוכל בשבילם, אלא כסף ואוכל לצאן ובקר. ראונדפ זה ריסוס לעלים רחבים, אני מתאר לעצמי שהם גידלו בקיה לעיזים או פרות, אף בן אדם לא אוכל את היבולים. לאדמה לא נגרם נזק כ"כ קשה, אני מניח שנגרם נזק יותר חמור לסביבה הטבעית של המקום אם מגדלים בו גידולים מסחריים. בשביל להאכיל את הילדים שלהם יש ביטוח לאומי ולשכת הרווחה. לא להשתלט על אדמות.

עובדות

הריסוס האחרון לפי העיתון והרדיו, היה של חיטה... ובכתבה בעיתון היה כתוב גם על אנשים שנפגעו כי לא הודיעו מראש על הריסוס, וראונ-אפ - הרעל הוא מאוד מאוד רעיל וכבר הוכח לא פעם שהוא סיבה לפגמים מולדים, ולבעיות בריאות שונות.

למעלה