גריל או בלי גריל

YanivZX6R

New member
גריל או בלי גריל ../images/Emo35.gif

כן אני יודע, כל אחד והטעם שלו בלה בלה בלה.... מעניין לדעת איך אצל החברה. עם גריל או בלי? איך אצלכם?

YanivZX6R

New member
מה הסיבה?

יפה ? נוח? שומר על הרמקול? נשמע טוב יותר? ....

י.לוי

New member
יפה+נוח. בבדיקה שביצעתי לא הבחנתי

בהבדלים עם או בלי. יואב

aharon b

New member
לא הבחנת בבדיקה עם או בלי ../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif

ההבדלים בין עם גריל ללא גריל הם אדירים - הגריל מנחית סביב 1.5db בחלק מהספקטרום - בדר"כ תדרים גבוהים. משפיע כמעט וכלום על תדרים נמוכים.

רומן ט

New member
מכיוון שגם אני לא מבחין בהבדל,

מה יותר פשוט מלעשות בדיקה. המצרכים הדרושים: מד SPL, ודיסק תדרים. אני יכול לומר שאצלי אין הנחתה לא של 1.5DB ולא של 1DB בשום תדר שבדקתי (כמובן שהמד לא עד כדי כך מדויק, אבל חזרתי על המבחן כמה פעמים בשביל לוודא את התוצאות) יכול להיות כמובן שבחלק מהרמקולים יש גרילים שכן מנחיתים תדרים, אולי בטעות ואולי במכוון.

YanivZX6R

New member
הבדיקה הכי פשוטה

תתקרב לרמקול תוריד את הגריל תשמיע מוזיקה שים את הגריל מול הרמקול מאוד קרוב ושהאוזן שלך תהיה קרובה לרמקול. לא מד SPL ולא כלום. אתה תראה שיש הנחתה.

YanivZX6R

New member
למה לעשות מכל זבוב פיל?

למה פשוט לא לקחת את הגרילר להתקרב לרמקול להסתיר ולהוריד אותו מהטויטר? מה יותר פשוט מזה? תעשה את זה 5-6 פעמים אין הבדל ? סבבה. וכן מד SPL הוא לא דבר מדוייק ושאתה מודד את כל הספקטרום של התדרים הסטיה שלו גדולה יותר אם היה לך אפשרות לנתק את כל הרמקול ולהשאיר רק את הטויטר הייתי מסכים איתך. ויש עוד הרבה הסברים למה הבדיקה לא נכונה. בקיצור, תתקרב עם האוזן לטויטר ותסתיר אותו עם הגריל . תגיד לי אז מה אתה חושב.

aharon b

New member
../images/Emo45.gif בדיוק כך

עומדים ליד הרמקול עם הגריל ביד ומסיטים אותו ימינה ושמאלה - פעם הדריברים מכוסים ופעם לא. ההשפעה מאד מורגשת - לפחות בכל הרמקולים שאני נסיתי עד היום.

רון ו

New member
בדקתי, זו השפעה של המסגרת../images/Emo70.gif

לכל גריל יש מסגרת קשוחה. בשניה שהיא עוברת מול הטוויטר יש ירידה קלה והיתר הדמיון משלים.

רון ו

New member
עוזב ומודה ירוחם

יש גם השפעה (כנראה בעיקר מהמסגרת) כשהגריל מכוסה אבל סביר שזה מאוד שונה ספציפית בכל מודל

aharon b

New member
לא יודע איך זה אצלך - אבל בכל

הרמקולים שאי-פעם בדקתי סתם מיתוך שעשוע - ההבדל לא היה רק כאשר המסגרת עברה את הטוויטר, אלא כאשר הגריל הועמד בדיוק במקומו המקורי. ההבדל לרוב מאד משמעותי ולכן מורגש בבירור. אתה רוצה שאבצע בשבילך מבחן עוור* למתי רמקול מכוסה ומתי לא ?
אני מוכן תמורת התערבות על כסף
תרצה להרים הכפפה - בבקשה, לא תרצה - גם כן בבקשה. * המבחן על הרמקולים שלי.

רומן ט

New member
רק שהזבוב לא ייקכנס לי לפורט..

העניין הוא שאין שופ צורך לנגן את כל ספקטרום התדרים אלא רק תדר אחד בכל פעם, ואז כן, המד הרבה הרבה יותר מדויק מהאוזן. ואם אתה באמת רוצה לבחון באמצעות האוזן, עצום עיניים ובקש מחבר שיסיר ויחזיר את הגריל ונסה לזהות אם יש או אין גריל.

רומן ט

New member
נ.ב. שכחתי לשאול אותך.

איך לעמוד ליד הרמקול, להזיז את הגריל שוב ושוב, ולנסות להתרכז בהבדלים יותר פשוט מאשר לתת למד SPL למדוד, איך?

YanivZX6R

New member
ככה

שב ליד הרמקול על הריצפה תקרב את האוזן קרוב לטויטר תנגן מוזיקה וכל פעם תעלה את הגריל ותוריד. פעם אתה מסתיר את הטויטר ופעם לא. לפי מה שאתה אומר לא צריך להיות כל הבדל נכון? תנסה את זה.

רומן ט

New member
אם אני אשב על הרצפה, האוזן שלי

תהיה רחוקה מאוד מהטוויטר
(אל תשכח שלי יש רמקולים "אמיתיים"
) אבל ביצעתי את הניסוי ו: לפעמים לא שמעתי שום הבדל לפעמים היה נדמה לי ששמעתי הבדל למעמים הייתי בטוח ששמעתי הבדל ומשמעותי. אבל איך אני יודע שאני לא מדמיין? איך אני לא יודע שזו לא באמת המסגרת של הגריל שחולפת מול הטוויטר? מבחן האזנה - רק עיוור.

YanivZX6R

New member
גם רמקולים מוניטורים

נמצאים על מעמד וזה אומר שהטויטר שלי ושלך באותו גובה!
אני לא יודע מה להגיד לך ההרגשה שלי זה אנטי מוחלט. בנוסף אני גם מאמין שמה שאי אפשר למדוד לא קיים. אבל לפעמים המדידה לא מתבצעת נכון ואז המסקנות שגויות. תנסה לעשות את הניסוי עוד כמה פעמים, אני עשיתי היה הבדל אבל עדיין אני שומע עם הגריל כי פשוט כל הזמן נשלחים ידים אליו וזה מלחיץ אותי קצת.

רומן ט

New member
מוזר... כתוב שם שהמדידות התבצעו

על הטאנוי S8LR, ואני הייתי בטוח שיש לי פראדיים סטודיו 100.. כנראה שטעיתי..
וברצינות - את הבדיקות "לפי האוזן" שעשיתי בזמנו עשיתי בחפיף ולא לעומק, וגם את המדידות עם ה-SPL עשיתי בחופזה, בכמה תדרים גבוהים ולא בצורה סיסטמטית. עדיין, לא כל הגרילים זהים ואי אפשר להשליך מתוצאה ברמקול וגריל אחד לרמקול וגריל אחרים. אני לא טוען שאצלכם אין הבדלים, השאלה היא למה כל כך חשוב לכם להוכיח לי שגם אצלי יש הבדל גדול ורק אני לא מסוגל לשמוע ו/או למדוד אותו...

למעלה