גניבת פלאפון

tvckrmhbh

New member
גניבת פלאפון

הכותרת לא הכי מדוייקת אבל ניחא.
לפי כ 3 חודשים הייתי אצל חבר באירוע משפחתי. לקרובת משפחה שלו הייתה בעייה בפלאפון, הבאתי את הפלאפון הרזרבי שלי, תיקנתי את שלה. בדרך החלפתי את הסימים בין שלי לשלה. חשבתי שגם החלפתי את הסימים בחזרה. למחרת היום ראיתי שאין בפלאפון שלי שום סים. ביקשתי מהחבר שיתקשר לקרובת המשפחה שלו - הסים שלי אולי אצלה? הוא לא הצליח להתקשר כי אף אחד במשפחה לא יודע את מספר הטלפון שלה.
ניסיתי להתקשר לפלאפון שלי מספר פעמים אבל המנוי לא היה זמין. הינחתי כי הסים אבד או לא בשימוש. אחרי חודש קיבלתי חשבון של למעלה מ 1300 ש"ח. הסתבר כי השתמשה בסים שלי במשך חודש, בגלל שהסים לא נמצא במבצע כלשהוא - מדובר בסים רזרבי כאמור - מחיר השיחות הוא היקר ביותר.
היא טוענת שאינה מוכנה לשלם - אני החלפתי ולכן הטעות היא שלי ועלי לנשוא בנטל הטעות.
אני טוען כך:
1. החלפתי את הסים -מודה.
2. איך היא לא גילתה את הטעות במשך חודש שלם? היא התקשרה להרבה אנשים, שלחה הרבה sms-ים, היא לא קיבלה שיחות - אף אחד לא העיר לה שהמספר שלה שונה? זה לא הטריד אותה?
3. היא טוענת שהיא לא עזרה לי להחליף את הסים. כמה שאני זוכר היא כן עזרה - אבל נניח לעניין הזה.
4. לאחר שגיליתי את החשבון הנ"ל ניתקתי את הטלפון. לפי פירוט השיחות היא הוציאה שיחות עד יום הניתוק, היא טוענת שהיא החליפה את הטלפון שלה שבועיים לאחר שבוצעה ההחלפה של בסימים כי היא לא יכלה להוציא שיחות מהטפלון שלה המקולקל. אז מי הוציא שיחות מהסים שלי במשך חודש?
השאלה היא מה עלי לעשות? אני לא חושב שאני צריך לשלם עבור השיחות שלה. לו הייתה מוכנה לשלם את החוב - לא הייתי פונה לכאן. במשך ה-3 חודשים האחרונים פניתי לחבר שאני נמצא איתו בקשרי ידידות טובים מאוד וביקשתי שימצא פתרון לבעיה אבל הוא אמר שהוא לא מוכן לטפל בבעייה - קרובת המשפחה ידועה כאדם בעייתי. אני לא הולך לשפוט או לבחון את אופי קרובת המשפחה או את אופי היחסים בינה לבין כלל המשפחה. השאלה היא מה יקרה אם אגיש תביעה לבית דין לבתיעות קטנות? כמה סעד משפטי אוכל לקבל?
אני לא מוכן לשלם עבור השיחות שלה.
תודה לעוזרים
 
למעלה