גניבות - דיון (בעקבות המקרה שקרה)

soofgania

New member
איך בשתי דקות רשמת את כל זה?../images/Emo12.gif../images/Emo12.gif../images/Emo12.gif

קשקשנית

soofgania

New member
../images/Emo163.gif

התבלבלתי..היא הגיבה לי אחרי שתי דקות שרשמה את המגילה.. טוב..גם אני רשמתי מגילה..למי יש כח לקרוא את זה?
מה דעתכם על הנושא?גועל נפש..מרגיז שאנשים מחפשים לעשות כסף קל על גביהם של אחרים דוגמת חוה יערי ואביבה גרנות...<דוגמאות לא חסר
> האם נכחתם במקרה של גניבה?לא מישהו קרוב?שכנה רוסיה שהיתה גרה מעליי היתה במצב כלכלי קשה ותפסו אותה בסופרמרקט המקומי שגנבה בשר ועוד כמה דברי אוכל,לא הגישו תלונה במשטרה אלא הסתפקו באזהרה<אעפ"י שכמה פעמים היא חזרה על זה>. אגב הקופאית הראשית בסופר גרה ממש דלת מולה.. וגם שני גברים בעלי משפחות שגרים בעירי חברו יחד והיו גונבים בשעות בוקר מוצרי חשמל בכדי לקנות סמים.. היום אחד מהם בבית קברות והשני בכלא.. ומישהו בן 20 שהכרתי באיזה פורום סיפר לי שבגיל 13 עזב את הבית משום שאימו והחבר שלה היו מכים אותו והוא חי ברחובות וגנב למחייתו,ועד גיל 17-18 היה בכלא וכיום משתקם
יש לו "סבתא"שפרסה עליו את חסותה. ילד/מבוגר?השכנה לשעבר כבת 37.. והגברים גם היו פחות או יותר בגיל הזה איך לדעתכם יש להגיב לאדם שגונב?אם זה מבוגר,להגיש תלונה במשטרה..גם אם זה היה לצרכי אוכל,יש מספיק גורמים שאפשר היה לפנות אליהם בבקשת עזרה כגון הרווחה. אם זה קטין,צריך לבדוק מה גרם לו לגנוב. האם כל מקרי הגניבה זהים?ממש לא,יש קטינים שזועקים לתשומת לב או שיש הזנחה בבית.יש שגונבים כדי לממן סמים ויש כאלו שחושבים שאם יעשקו קשישים הדבר לא יתגלה ויש עוד המון סיבות... האם יש הבדל בין גניבה מסופר (תאגיד גדול ועשיר) לבין גניבה מאדם פרטי? מהו?וואאוו שאלה קשה מה לדעתכם העונש צריך להיות לכל אחד מהמקרים?כל מקרה יש לשפוט באופן אינדיבידואלי.. האם יש הבדל בין ילד שגונב לבין מבוגר שגונב?לא האם יש איזו שהיא הצדקה לגניבה?ממש לא האם גונב מגנב פטור?שאלה קשה.. אבל התשובה קלה-אני בעד

MommyHug

New member
התבלבלתן ../images/Emo163.gif

ועוד שלושתכן
זה היה 21 דקות, לא 2

סמלת

New member
../images/Emo41.gif

מה דעתכם על הנושא? מיותר האם נכחתם במקרה של גניבה? ברור הייתי חלק מהמשתתפים הפעילים
אני לא אתחסד עכשיו בשביל להראות מושלמת, כשהיינו קטנים עשינו שטויות והרבה, הסתובבתי עם ילדים מופרעים, אחד מהדברים היה לפלח שטויות בשביל האנדרנלין והסיכון, אף פעם לא לקחנו דברים משמעותיים שעלו על 20 ש"ח וברוב המקרים זרקנו אותם אח"כ, כי לא היה מה לעשות עם זה.. מישהו קרוב? עניתי.. ילד/מבוגר? ילדים אוהבים סיכונים. איך לדעתכם יש להגיב לאדם שגונב? תלוי איזו גניבה, מישהו שגנב חטיף ומישהו שגנב ארגז חטיפים אלו שני דברים שונים לגמרי, לא יודעת במצב של המדינה שלנו היום, גניבה נראית לי הדבר הכי פחות עקרוני, קודם שבתי המשפט יתנו עונשים ראויים לאנסים ורוצחים ואח"כ יחשבו על הגנבים האם כל מקרי הגניבה זהים? ברור שלא כבר אמרתי...יש גניבה שגובלת בהתעללות ויש סתם גניבות... האם יש הבדל בין גניבה מסופר (תאגיד גדול ועשיר) לבין גניבה מאדם פרטי? מהו? בטח, אם לא הייתי אדם מוסרי הייתי אפילו יוצאת בקמפיין לגנוב מסופרים
כאחת שיודעת מקרוב מה קורה שם, מוצר שעולה 3 שקלים, יגיע דרך הספק במחיר של 5 שקלים והסופר יעלה את המחיר ל8 שקלים, פשוט ביזיון... מה לדעתכם העונש צריך להיות לכל אחד מהמקרים? אני לא מתמיירת לקבוע חוקים ועונשים במדינה שכל גנב עליון (ראו ערך הירשזון ושות') יוצא פטור בדרך זו או אחרת האם יש הבדל בין ילד שגונב לבין מבוגר שגונב? ברור ילדים לא מבחינים בין טוב לרע, כל הגבולות מטשטשים להם בגיל ההתבגרות בעיקר והם מחפשים ריגושים באופן תמידי לעומת מבוגר שיודע מה מוסרי ומה לא.. האם יש איזו שהיא הצדקה לגניבה? אנשים שאין להם, אני חושבת שיש הצדקה מלאה... ילד שאין לו אוכל לקחת לבית ספר ודופק שקית שוקו ולחמניה מהמכולת צריך לקבל אותה בכלל בחינם... האם גונב מגנב פטור? סתם תירוץ להפיל אשמה

undi

New member
../images/Emo41.gif

מסתבר שאת לא ממש יודעת מה קורה שם, מוצר שעולה 3 שקלים, יגיע דרך הספק במחיר של 2.5 שקלים והסופר יעלה את המחיר ל-8.99 שקלים, זה הרבה יותר קרוב למציאות.

סמלת

New member
אני כן../images/Emo70.gif

וראיתי את זה מקרוב...את העלויות של המחירים לפני הספק, אחרי הספק ואחרי מה שהסופר עשה להם

undi

New member
קצת סדר

אין "עלויות לפני ספק" הספק הוא זה שמספק את המוצר (אוסם, תנובה,סנו וכו') ומחיר המוצר נקבע במשא ומתן בין נציג הספק-לקניין הקטגוריה מטעם הרשת. את התמחור עושה מישהו אחר מטעם הרשת, בהתאם לתחרות האזורית. הרווח הסטנדרטי נע באזור ה- 120-140 אחוז. למעט מוצרי יסוד, מוצרים שמחירים בפיקוח או מוצרים מובילים, שעליהם מרוויחים פחות לטובת יצירת הרושם ש"אצלנו הכי זול".

סמלת

New member
אז לא הבנת אותי...

דיברתי על כמה שהמוצר באמת עלה וכמה הוא באמת שווה, ז"א, משהו שעולה 10 ש"ח (לפי האיכות וההשקעה) ימכר לחנות ב15 והחנות תגדיל אותו עוד יותר...

undi

New member
../images/Emo163.gif

כמה באמת שווה בקבוק קוקה קולה? ז"א, לפי האיכות וההשקעה
במה שונות עלויות היצור שלו מRC קולה שעולה חצי ? צ'טער..אני עדיין לא מבין אותך

MommyHug

New member
../images/Emo45.gif

אני עבדתי בחנות צעצועים, הייתי מקבלת את המוצרים מהספק ומקבלת הנחיות איך לתמחר... 50% לפחות. מה גם שיש להם שטיקים שונים אחרים... (כמו "מבצעים" קטלק...) כשעבדתי שם אמרתי "ידעתי!" שזה מה שקורה...

../images/Emo6.gif

אתחסד עכשיו בשביל להראות מושלמת, כשהיינו קטנים עשינו שטויות והרבה מי לא היה עושה שטויות שהיה ילד?

סמלת

New member
תתפלאי

תמיד יש את "לא פגעתי בזבוב כל חיי" שיצוצו ויציגו תמונה משעממת על חיים משעממים עוד יותר... אני עושה שטויות עד היום אגב, רק במינון הרבה יותר חוקי
ולא הבנתי אותך, אמרתי שלא היית נוכחת לגניבה ולא עשית כלום ומצד שני את כותבת מי לא עשה שטויות כשהיה ילד ...אז מה את אומרת? שגנבת או לא גנבת?

לא חושבת שיש השוואה

בן גיל 7 לגיל 24 אבל אם נכנס לזה אז כן.. בצעירותי לקחתי בהשאלה מסטיק ועד היום לא החזרתי..
ואלו שאומרים "לא פגעתי בזבוב כל חיי" לוואי ואני הייתי יכולה לאמר את זה.. בצעירותי [שוב] בגיל יותר מאחור סביבות 3 הייתי אוכלת לשפן שלנו את הגזר ומושכת לו באוזניים הייתי מתעללת בנמלים ואפילו פעם אמא שלי מספרת שאכלתי ג'וק בזמנו..

למעלה