גניבות - דיון (בעקבות המקרה שקרה)

MommyHug

New member
גניבות - דיון (בעקבות המקרה שקרה)

מה דעתכם על הנושא? האם נכחתם במקרה של גניבה? מישהו קרוב? ילד/מבוגר? איך לדעתכם יש להגיב לאדם שגונב? האם כל מקרי הגניבה זהים? האם יש הבדל בין גניבה מסופר (תאגיד גדול ועשיר) לבין גניבה מאדם פרטי? מהו? מה לדעתכם העונש צריך להיות לכל אחד מהמקרים? האם יש הבדל בין ילד שגונב לבין מבוגר שגונב? האם יש איזו שהיא הצדקה לגניבה? האם גונב מגנב פטור? כתבו כל העולה על רוחכם, זהו דיון פתוח!

soofgania

New member
זה החינוך שקיבלו...../images/Emo153.gif

נמצאו הסיבות למצב של הנוער בימינו: שלגיה - גרה עם 7 גברים, בת הים הקטנה - במשבר זהות, כיפה אדומה - מדברת עם זרים, היפהפייה הנרדמת - מחכה שינשקו אותה, רובין הוד - גנב, פינוקיו - שקרן, זהבה - פורצת לבתים, המומינים - הולכים ערומים, ההורים של עמי ותמי - מזניחים אותם ברעב, הדייג העני - מתעשר בגלל משאלות, לדרדסים - ראשים כחולים ובלונדינית אחת, מה הפלא שהנוער של היום נראה ככה ? תראו על מה הוא גדל!

MommyHug

New member
זה היה פה לא מזמן...

מעניין, אבל אשמח לשמוע את דעתך האישית לשאלות שנשאלו

soofgania

New member
לא גנבתי את זה מהילי

ולא מהמקורות שלה..יש לי מקורות משלי

סמלת

New member
סליחה כן!?!?

אבל אני מעדיפה את כככככככככככככל הסוטים האלה על פני: טינקי ווינקי ההומו הכבשה שושנה המפחידה
פוקמיון הפסיכודלי (שאגב, הוכיחו שהסדרה מעודדת התפקי אפילפסיה מעודף פלאשים נשבעת לכם
) השמינייה (זאת אמורה להיות סדרה לילדים?!!?!?!?!?!?!) וכו' וכו'...בואי נגיד שהדור של היום גדל על דברים הרבה הרבה יותר גרועים...

שאלות טובות מאד!!

מה דעתכם על הנושא? גנבות זה דבר נוראי לדעתי, לקחת משהו ממישהו אחר שלא הסכים לך, לחטט לו בדברים, להכנס לטירטורה שלו ולפלוש לו לחייו זה דבר מחריד. אומנם זה זול כשאתה קונה מוצר גנוב כמו רדיודיסק לרכב או פלאפון ודברים כאלו אבל מדברים גנובים אין הנאה לדעתי, אין להם ערך, כל עוד לא הרווחנו את זה ביושר לא נוכל להנות מזה כמו שצריך. אין לאנשים לב? ככה לפרוץ למכוניות, לבתים, לתיקים, לחנויות של אנשים שעבדו בשביל מה שיש להם ופשוט לקחת להם. גניבה זה דבר מאד לא נעים ומאד דוחה. האם נכחתם במקרה של גניבה? לא, לשמחתי לא יצא לי.. וגם לא רוצה להיות במצב כזה. פעם אחת, אחין של אבא שלי, אחד שעושה הרבה ביות בבית, ילד גדול גרוש פלוס 2 בא לגור אצלנו כי גירשו אותו מהבית... זה היה בסוכות.. הוא היה אצלנו שבוע ואז כשהלך לקח איתו את התיק של אמא שלי ושל אבא שלי עם כל הדברים שהיו בפנים, כסף, כרטיסי אשראי, מפתחות של הבית ושל הרכב, ת.ז וכל מה שיש בתוך תיק. פנינו לאבא שלו ומה האבא מספר לנו? שהוא חייב לביטוח לאומי סכום כסף גדול מאד והבן שלו שמיד אחרי זה הוא הלך אליהם הביתה ניצל את העובדה שהאבא התקלח וגנב לו את כל הכסף ונסע.. עד היום לא ראינו אותו.. איך לדעתכם יש להגיב לאדם שגונב? זה תלוי, שאלה קשה, אם זה מישהו שגנב למישהו קרוב אליך מיד לספר לכל מי שיכול לעצור את זה. אם זה חבר שלך קרוב שגונב, מיד לדבר איתו ולהסביר לו את דעתך. האם כל מקרי הגניבה זהים? ממש לא, המון סוגים יש. כאלו שגונבים כדי לעשות כסף, כאלו שגונבים לסיפוק עצמי כמו סמים, אלכוהול, שיהיה להם מה שחסר להם, כאלו שגונבים כי זאת מחלה אצלהם... האם יש הבדל בין גניבה מסופר (תאגיד גדול ועשיר) לבין גניבה מאדם פרטי? מהו? אין הבדל בכלל. אומנם זה נראה שונה אבל זה אותו דבר, גניבה זאת גניבה והיא לא צריכה להעשות בשום מחיר. זה כמו שתשאלי אם יש הבדל שגנבת 100 שקל למי שהיה לו 300 לבן מי שהיה לו 10.000 מה לדעתכם העונש צריך להיות לכל אחד מהמקרים? להחזיר את המוצר ולפצות את האדם שגנבו ממנו וגם על תנאי במשטרה. האם יש הבדל בין ילד שגונב לבין מבוגר שגונב? בטח! ילד שגונב הוא עושה את זה לפעמים מתמימות [תלוי איזה ילד] או משעשוע או מחוסר הבנה.. אמא שלו אמרה לו לא והוא בכל זאת רוצה ואין לו כסף.. מבוגר שגונב צריך לדעת בדיוק מה הוא עושה. האם יש איזו שהיא הצדקה לגניבה? יש כאלו שגונבים כי אין להם מה לאכול, אין להם מה ללבוש כי אין להם כסף.. מסכנים.. במקרה כזה המדינה המפגרת שלנו לדעתי אשמה. אך עדיין אין לזה הצדקה כי אולי יש עוד המון דרכים להגיע ליעד ללא גניבה. האם גונב מגנב פטור? אומרים שאנשים מקבלים את הלקח שלהם כמו צריך אם עושים להם אותו דבר.. ברמת העיקרון אין כל ערך למשפט הזה

MommyHug

New member
תשובה יפה!

ממש מפורטת
תודה לך ובנימה זו, למישהו יש בבית את הספר "הכל מתחיל בבית"?

למעלה