גמלת ילד נכה-מכתב מביטוח לאומי

יפית178

New member
גמלת ילד נכה-מכתב מביטוח לאומי

היום קיבלתי את המכתב מביטוח לאומי לגבי גמלת ילד נכה.כתוב שם שהגמלה תשולם החל מעכשיו-גיל שנתיים ועד גיל 7. אני לא מבינה.בגיל 7 נצטרך לעשות אבחון נוסף? או שזה תהיה בדיקה מטעם ביטוח לאומי????

תחפשי טוב במכתב

בדרך כלל הם כותבים מה הם ידרשו בחלוף הזמן.

הנקודה היא, שבגיל שנתיים יש הרבה פעמים טעויות באבחון ולכן הם דורשים אבחון חוזר.
יש מקרה שלפני גיל שבע ויש מקרים שבגיל שבע.

SMADAR55

New member
מה שזה אומר שהם נתנו לילד הכרה זמנית עד גיל 7.

מצבכם מצויין. הילד שלי בגיל שנתיים קיבל הכרה זמנית לשנה אחת בלבד. בכל פעם קיבל הכרה זמנית, עברנו מספר ועדות, בכל שנה ביקשו מסמכים רפואיים עדכניים.
בכל שנה הבאתי אבחון. בשנה מסויימת הם כעסו שלא הבאתי אבחון פסיכולוגי עדכני וזאת למרות שאבחונים פסיכולוגיים אמורים להיות תקפים לשלוש שנים.
באמצע עוד הייתה פסילה מצידם של אבחונים , התערבות משפטית בסיוע של אלו"ט ועוד. עד שבסוף קיבלנו הכרה עד גיל 18.
הם יבקשו מסמכים רפואיים וסביר להניח שיזמנו אתכם לועדה בגיל 7. אפשר יהיה לנסות להביא רק אישור של רופא שנמצאים אצלו במעקב (נוירולוג או פסיכיאטר ) שהילד הוא על הספקטרום. בהרבה מקרים זה מספיק. יתכן שלא יספיק ותאלצו לבצע שוב אבחון.
אל תתעסקו בזה עכשיו. יש עוד המון זמן.

TikvaBonneh

New member
גיל שבע

אני שלחתי לביטוח לאומי בגיל שבע איבחון מעודכן. זה מה שהם דרשו. איבחון פסיכיאטרי נעשה על ידי פסיכיאטר שראה אותו וטיפל בו באותה תקופה, ואיבחון פסיכולוגי במסגרת מחקר שהשתתפנו בו. עדקיבלנו אישור בלי ועדה נוספת

יפית178

New member
תודה על התשובות בנות...סמדר האם

היו שינויים מהותיים באבחונים היותר מאוחרים? האם ניתן לטפל ולהוציא מהספקטרום? אני מאד
סקפטית בעניין....אני רואה את הבן הגדול שלי .כמה שטיפלנו, (מבלי שידענו)הוא התקדם המון אבל יחד עם זאת רואים את השונות...בעיקר בגיל הזה...הוא בעצמו חש אותה. השאיפה שלי להביא את הקטנה למקסימום היכולת שלה.שתשתלב.שתהיה עצמאית ...להוציא מהספקטרום לא נראה לי ריאלי...

SMADAR55

New member
כשהבן שלי אובחן בגיל שנתיים היו ספקות. אחד הרופאים שאיבחן

אותו בגיל 3 עדיין היה עם ספקות.
בגיל 4 לא היו שום ספקות.
לא יוצאים מהספקטרום, זו לקות . הדבר היחידי שיכול להיות הוא שהייתה טעות באבחון המוקדם בגיל צעיר.

SMADAR55

New member
בטוח לאומי פשוט מחפשים אפשרויות לבטל את ההכרה

ולבטל את הגימלה. ...........

SMADAR55

New member
מבחינתם זה לא אבסורד. הם מנסים לחסוך.

לכן, מנסים אם יש אפשרות לבטל אבחונים.

SMADAR55

New member
ודבר נוסף

בקופת חולים מקבלים את האבחון והוא נרשם בתיק הרפואי של הילד.
יכול להיות מצב שועדה רפואית של בטוח לאומי פוסלת את האבחון בעוד הוא מקובל ע"י קופת חולים. גם אם נבקש בקופת חולים לבטל לא יבטלו.

יפית178

New member
הזוי. זה עצוב שהורים במצבנו צריכים להתעסק בעוולות של הביטוח

הלאומי. כולי תקווה שדברים ישתנו

למעלה