גם היום עמוד אולימפי בידיעות

גם היום עמוד אולימפי בידיעות

(כפי שקורה כמעט כל יום בזמן האחרון)
השור הזועם מאור יהודה - על ילד הפלא של האגרוף שאולי שבוע הבא יהיה צעיר המשלחת ללונדון
וכרגיל פיש & צ'יפס

השאלה: הוא ואשתו מתגוררים בישראל באופן קבוע?

יהיה הרבה יותר ממביך לראות אצן שכמעט לא דרך על אדמת ישראל מאז לידתו, מגיע לגמר או מדליה ואומר לתקשורת העולמית אחרי שנשאל עד כמה הוא מרגיש ישראלי "ישראלי זה נשמע לי נחמד... אולי בעתיד אפילו יצא לי לקפוץ לשם" ומביט בצורה מוזרה(ובצדק מבחינתו ) אל מישהו שמציע לו להתעטף בדגל ישראל.

למרות שיש לציין שיש מקרה הרבה יותר מביש, שבו הוענקה אזרחות למהגר שנשוי ל"ישראלית לשעבר", שגם היא בעצמה הגיעה לישראל כמתאזרחת.

מה שנקרא אל טע זאכן, .

http://www.nrg.co.il/online/3/ART2/280/837.html

apy ape

New member
טוב סתום

אני לא יודע למה אני מגיב לך בכלל (אה כן, כי אתה כ"כ מגוחך שזה מצחיק)
היא אצנית לשעבר, לא ישראלית לשעבר

ובכן קוף מערות

היא כדורסלנית, לא אצנית ששיחקה בארה"ב.
הוא אצן.
בפעם הבאה נער, קרא את הכתבות שאתה עצמך מביא.

עכשיו השאלה היא האם האצן הנ"ל חי בישראל בעבר או בהווה לאורך זמן?

ומאחר שאין זה מקרי שאתה מכנה עצמך "קופיף"

היה לך קשה להבין, שהזכרתי שני מקרים שונים זה מזה בהודעה.
האחד כדורסלנית ילידת הארץ שעברה לשחק בארה"ב ובעלה שקיבל אזרחות.
המקרה השני של זרה אמריקאית שבאה לשחק בארץ עזבה את ישראל ובעלה שקיבל בעקבות נישואיה למתאזרחת שכבר לפי הכתבה איננה ישראלית, את האזרחות הישראלית.

וכן המקרה השני, אבסורדי יותר מהראשון, כפי שציינתי.

nitsansh

New member
אם יש לך טענות, תפנה אותן לכנסת

שם מחליטים על החוקים שקובעים מי יכול לקבל אזרחות ישראלית...

הכנסת דווקא הגדירה יפה מאוד בחוק

שיש לקמץ במתן אזרחות למקרים שאינם במסגרת חוק השבות.

מי שמעקם את רצון המחוקק הם כרגיל האקטיביסטים השיפוטיים מאז ההפיכה של אהרון ברק, שרוצים לכפות על ישראל לחסל את זהותה הלאומית.

לא נכנס כאן לדיונים פוליטיים, אבל לא צריך להיות ימני גדול להבין שזה תהליך לאורך זמן מהווה פתח לאובדנות של ישראל.

nitsansh

New member
אבל מה זה קשור לספורט?? ארגוני הספורט לא

יכולים להפלות בין ספורטאים. מי שיש לו אזרחות ישראלית לכל ענין אחר הוא גם ישראלי לצורך הספורט. אם הוא השיג את האזרחות במירמה (והיה לפחות מקרה אחד כזה) זו עבירה פלילית ומי שצריך לטפל בה זו המשטרה והפרקליטות.
חוקי הוועד האולימפי הבי"ל לגבי מתאזרחים הם נוקשים לעומת רוב פדרציות הספורט הבי"ל, ומחייבים למשל תקופת "צינון" של 3 שנים למי שייצג מדינה אחרת באולימפיאדה או אליפות עולם/יבשת. בפדרציות שיש בהן תקופת צינון דומה היא נמשכת לרוב שנה או שנתיים. יש פדרציות שלא מחייבות אפילו את הספורטאים להיות אזרחי המדינות שהן מייצגים, ומסתפקות בסטטוס של "תושבים", שאותו לא קשה "להוכיח" בעזרת חוזה שכירות פיקטיבי...

יש להבדיל בין האחזות בפורמליסטיקה של

עושים כי זה לא נאכף, של "זה מסריח כמו שיט, אבל חוקי" כלומר ישרא- בלוף או סתם בלוף , לבין בחירה ערכית.
ולהגיד הנה גם יש מדינות אחרות שבהן משתינים מהמקפצה זה לא תירוץ.
עושים כפי שהראנו גם הרבה שטויות במדינות אחרות.

צריך להזכיר שזה כבר לא משחק קבוצת פרטית אלא ייצוגית ממלכתית.
ספורטאים וכל המנגנון סביבם שניזון מכספי המיסים שלי ושל ישראלים אחרים.

אין שום חובה להעביר כסף וגם ולא כתוב בשום מקום שהמטרה מקדשת את האמצעים.
למעשה יש מקרים שבהם האמצעים עלולים להפוך בכלל את הספורט הייצוגי הלאומי בכלל לבדיחה אחת גדולה.
אני מעדיף שלא תהיה שום מדליה, מאשר לתת למישהו שאין לו שום קשר לישראל לזכות בה.

מה השלב הבא?
אולי נתחיל לקנות סופרטאים בעשרות מילוני דולרים, כדי שישתתפו בשם ישראל ויהפכו אותה ל"מעצמת ספורט".
זה מתאים באמת למדינות דיקטטוריות או מדינות המנסות בכח מלאכותי ומזויף למכור "מדינה אוניברסלית".

עקבתי אחרי המכתב של קרטר בטרם בעלה חבר נבחרת דרום , למשל המשתייכת לכושים העבריים, היא הזכירה ואם
את הגרסה את השהות של ושל משפחתה בארץ ממניעים ציוניים אדוקים בארץ מזה 42 שנים.
את זה אני מקבל, באותה מכתב היא הזכירה שאין כאן ניסיון לתפוס טרמפ להגיע לאולימפידה ובדרך לקבל מימון.

את זה אפשר לקבל, אנשים שלא מתגוררים בישראל ואין להם שום קשר מהותי לא ליהדות ולא לארץ, יש לומר חד משמעית- תודה אך לא תודה.

apy ape

New member
איך לא חשבתי על זה קודם

רק עשיתי סוויץ' קטן בראש, וכל ההודעות שלך הפכו ממטרד לשעשוע.
כמובן שההערה שכתבתי כוונה לשטות שכתבת על אשתו של רובן מג'ולה, אבל בבקשה תמשיך עם הנאומים שלך, זה נורא מצחיק...

זה בהחלט נחמד שאתה יודע לעשות סוויצ'ים בראש

וגם להקיש אותיות על המקלדת בעברית. עושים עבודה טובה בחוות מזור בכל הנושא של השבחה.
אבל קוף זה קוף, אולי בדורות הבאים גם תשתפר..
אז חיית חמד, אאלץ להסביר לך לאט כדי שתבין.
המוקד כאן הוא לא מה עיסוקה האישה של הנדון (היא יכולה להיות גם טייסת, טבחית או אחותו של קופיף כמוך שכל עיסוקה זה לפלות כינים מאחיה הקופיף) זה פרט פיקנטי ובמקביל איזוטרי וחסר כל ערך ממשי, השאלה היא מידת הקשר של הספורטאי הנדון לארץ.

אם אותו ספורטאי שהיה חבר נבחרת דרום אפריקה* במקרה השני אכן קשור מהותית לישראל (ולא רק בצורה פורמליסטית) וכנ"ל המקרה של האצן האמריקני- פה שאלתי האם הוא חי בארץ תקופת זמן ממושכת?

*בדקתי בינתיים את הנושא של טלילה קרטר, היא משתייכת לכת "הכושים העבריים"(כת שיצא לי להכיר חלק מאנשיה אלה ברובם אכן אנשים ציונים פטריוטים הקושרים מאוד לארץ) וחיה שנים בארץ. נראה שהנושא במקרה השני יותר מורכב ממה שחשבתי.

אבל בנוגע למקרה הראשון, זו שאלה חשובה ומהותית.
רוב הישראלים יעדיפו לוותר על מדליה ממישהו שישראל עבורו היא רק טרמפ, וכן מבחינתי זה כולל גם יהודים שלא דרכו בארץ ולא קשורים מהותית בהקשר אחר לישראל. זה מגוחך.

nitsansh

New member
מה הקשקוש הזה??

רוב אזרחי ישראל (היהודים) הם מתאזרחים, או בנים של מתאזרחים, או נכדים של מתאזרחים...

ניצן, לקיבוץ שלך כנראה לימודי האזרחות

רחוקים מלהגיע.

אזרחי ישראל היהודים לא מצויים כאן במקרה (וגם אגב כת "הכושים העבריים" שגם הם ציוניים מאוד למרות שאינם יהודים והגיעו ממניעים ציוניים).

ישראלי מצוי כאן לכל הפחות או בהיותו יליד הארץ או במסגרת חוק השבות שמבטא את ההשתייכות הלאומית של העולה.

להבדיל התאזרחות אינסטנט לצרכים אינסטרומנטלים של מהגרי עבודה היא עניין אחר שאזרחי ישראל אולי יכולים לבלוע אותו בהעלמת עין כשזה חלק ממערך כולל של נבחרת לאומית שלמה.
בוודאי לא כשזה במקצוע יחיד, איזה מין כבוד הוא זה כשמישהו שאין לו שום קשר מהותי לישראל יזכה במדליה כשאיננו יודע את השפה העברית /ליהדות ולא קשור לישראל בצורה מהותית לישראל?

nitsansh

New member
אז מה אתה יכול לעשות אם מדינת ישראל מעניקה

לאדם אזרחות?? לאיגוד שינסה להפלות לרעה ספורטאים ישראלים בעלי אזרחות "סוג ב'" תהיה בעיה גדולה להגן על עמדתו בבית משפט...

nitsansh

New member
אגב, הנושא שאתה מעלה אינו חדש, וידוע לי שהיו

2 חברים בוועד האולימפי שהתנגדו ב-1998 לשליחתם של גלית חייט וסרגיי סחנובסקי לאולימפיאדת נאגאנו בנימוק שאינם "ישראלים אמיתיים".
טענות מסוג זה נשמעו עוד הרבה קודם, בעיקר במקרים שמתאזרח נסע לאולימפיאדה על חשבון "צבר". ע"ע מרק הנדלסמן ועוז כץ ב-1984. איגוד האתלטיקה קבע אז חוק ששיא ישראלי יוכר רשמית רק אם המתאזרח שקבע אותו ישלים שנה בישראל. נדמה לי שהחוק עדיין בתוקף...

מי שכפה במקרים רבים הענקת אזרחות

היא אותה אולגירכיה בלתי דמוקרטית של מערכת המשפט, שיש לה אג'נדה פוסט-ציונית לפורר בשלבים את זהותה של ישראל.
זו לא האג'נדה של כנסת ישראל ולא של ממשלות ישראל.
וכמובן שעסקני הספורט מקדמים את המהלך משום שזה בעקיפין מכניס להם כסף.
אבל את העם בישראל הכיס של העסקן עם כל הכבוד של רצונו להתפרנס לא צריך לעניין יותר מדי.

אתה כאילו נאחז במי שפער את החור לגנב ותוך כדי זה הוא גם משמש כשומר של השדה.

אני כמו רוב הציבור ישראלית צברית או עולה אותנטית שנופלת מהקורה באולימפידה, מאשר מישהו שמגיע לישראל אך ורק בטרמפ בגלל כסף והיכולת להשתתף באולימפידה ויזכה במדליה שאין לי שום קשר אליה.

הרוח האולימפית מבוססת על ייצוג של לאומים ותחרות ביניהם.
אם הופכים את זה לבדיחה איזה סוג של הזדהות ותמיכה מורלית וכלכלית יש לאדם שמי שלכאורה מייצג לא קשור אליו בשום צורה אלא מלבד הדבקת סמל על דש חולצתו?

BentzWatchJudo

New member
מצד אחד...

זה מפחיד כמה כוח יש לקבוצת ידיעות לדחוף משהו שהם רוצים:
ביום ראשון: כתבה ענקית בשער האחורי, כותרת בולטת מאד בשער של מדור הספורט ועוד עמוד שלם בפנים כולל חצי עמוד של פרסומת עצמית למדור האולימפי החדש ב- Ynet
ביום שני והיום: פרסומות (טיזרים) צבעוניים ומושכי עין בכל עמוד במוסף הספורט אם הפניה למדור האולימפי החדש ב- Ynet (ואני נוטה להאמין שזה ימשך גם בימי הבאים)
ואנ לא מדבר כבר על ההבלטה בעמוד הראשי באתר עצמו.

וזה גם קצת מצער שבמשך 3.5 שנים מתוך 4 הם לא מנצלים את הכוח הזה כדי לתת חשיפה ראויה יותר לספורט ההישגי ומתרצים הרבה פעמים שאין מקום להוסיף תמונה במדור הספורט העמוס בכדורגל של יום ראשון.
(למרות שאני מייד גם מסייג ומציין שאני מבין את הקשיים וממה זה נובע)

זה לא היה פעם

כי רק לפני חצי שנה נעשה איחוד בין האתר לעיתון ולא בבייג'ינג ובטח באתונה ממה שאני זוכר היה חשיפה לאתר החדש
וכן צפויים עוד דברים בקרוב
העלתי גיף לפראולימפי שמקושר לאחת הכתבות שתשובה הכין לנו ובימים הקרובים יעלה העמוד שלהם
אבל יש עוד דברים

למעלה