גם בימים של ירידות יש מציאות

מצב
הנושא נעול.

morelo

New member

סקיילקס - איתות קניה! קישור מצורף - תהנו!

dw2322

New member
דוגמה קלאסית

דוגמה קלאסית
מדוע רבים לא מתייחסים לניתוח קלאסי. בדוק בבקשה מה זו החברה הזו בכלל (קופת מזומנים) ומה קרה בה לאחרונה (נוחי מכר אותה). לכן היתה קפיצה חד פעמית וזהו פחות או יותר. מי שיילך בעקבות הניתוח למעשה יחלץ את מי שהחזיק אותה קודם. אין סיבה מיוחדת שמזומן (פחות דמי ניהול על המזומן שהולכים להנהלה) ירד משמעותית בבורסה יורדת, כמו גם שאין סיבה שהוא יעלה כאשר הבורסה עולה.

קרלטון

New member
בלי קשר למי זאת החברה הזאת

דוגמה קלאסית
מדוע רבים לא מתייחסים לניתוח קלאסי. בדוק בבקשה מה זו החברה הזו בכלל (קופת מזומנים) ומה קרה בה לאחרונה (נוחי מכר אותה). לכן היתה קפיצה חד פעמית וזהו פחות או יותר. מי שיילך בעקבות הניתוח למעשה יחלץ את מי שהחזיק אותה קודם. אין סיבה מיוחדת שמזומן (פחות דמי ניהול על המזומן שהולכים להנהלה) ירד משמעותית בבורסה יורדת, כמו גם שאין סיבה שהוא יעלה כאשר הבורסה עולה.
ניתוח טכני של נייר עם מחזור כזה, וסחירות כזו, זה בדיחה.

קרלטון

New member
ושאלה ל-DW

ניתוח טכני של נייר עם מחזור כזה, וסחירות כזו, זה בדיחה.
ושאלה ל-DW
אם מישהו היה זורק פה איזה קשקוש לגבי נתון פונדמנטליסטי, לדוגמא, "אני הולך לקנות את הנייר בציפייה לקבל את הדיבידנד שכבר ידוע שיחולק", היית פוסל את כל הניתוח הפונדמנטליסטי או מתקן אותו?

dw2322

New member
ok, הבנתי את האנלוגיה

ושאלה ל-DW
אם מישהו היה זורק פה איזה קשקוש לגבי נתון פונדמנטליסטי, לדוגמא, "אני הולך לקנות את הנייר בציפייה לקבל את הדיבידנד שכבר ידוע שיחולק", היית פוסל את כל הניתוח הפונדמנטליסטי או מתקן אותו?
ok, הבנתי את האנלוגיה
קיבלתי התיקון. בכל מקרה תסכים עימי שמי שמבסס במקרה הזה את שיקוליו על ההסבר הטכני פשוט טועה לגמרי.

קרלטון

New member
מסכים אתך

ok, הבנתי את האנלוגיה
קיבלתי התיקון. בכל מקרה תסכים עימי שמי שמבסס במקרה הזה את שיקוליו על ההסבר הטכני פשוט טועה לגמרי.
מסכים אתך
בעיקר כי תנאי היסוד לנתח נייר לא קיימים במקרה הזה. בלי סחירות אי אפשר בכלל לראות רמת התנגדות ובטח לא פריצה שלה. כל הניתוח הטכני מתבסס על כך שהפסיכולוגיה של השוק משתקפת בגרף - כאשר המחזורים אפסיים אין בכלל שוק לנייר הזה...

יהושע 50

New member
מה אתה רוצה מהמחזורים בנייר הזה?

מסכים אתך
בעיקר כי תנאי היסוד לנתח נייר לא קיימים במקרה הזה. בלי סחירות אי אפשר בכלל לראות רמת התנגדות ובטח לא פריצה שלה. כל הניתוח הטכני מתבסס על כך שהפסיכולוגיה של השוק משתקפת בגרף - כאשר המחזורים אפסיים אין בכלל שוק לנייר הזה...
מה אתה רוצה מהמחזורים בנייר הזה?

יהושע 50

New member
אני מסתכל על סקיילקס, אתה?...

לא יודע אם אנחנו מסתכלים על אותו
נייר - לפי מה שאני רואה המנייה בכלל לא סחירה, מחזורים אפסיים - אין קונים ואין מוכרים.
אני מסתכל על סקיילקס, אתה?...
יצאתי לאכול משהו, תענה ונמשיך אח"כ.

קרלטון

New member
הודעה אחרונה להיום...

להוציא את שלושת הימים האחרונים
מה המחזור היומי שלה? אפסי. ... נצטרך להמשיך מחר - אני סוגר להיום..
הודעה אחרונה להיום...
מחזור ממוצע בשנה האחרונה של שמונה מאות אלף ש"ח. אם אני בתור משקיע קטן בא וקונה ב-100,000 ש"ח מה יקרה? תסתכל בגרפים היומיים מעבר לשלושת הימים האחרונים - תראה איזה קפיצות, אין שם סחירות.

yair24

Member
אתה מוכן להסביר ספציפית לגבי

דוגמה קלאסית
החברה הזאת את המשפט שכתבת "אין סיבה מיוחדת שמזומן (פחות דמי ניהול על המזומן שהולכים להנהלה) ירד משמעותית בבורסה יורדת, כמו גם שאין סיבה שהוא יעלה כאשר הבורסה עולה."

קרלטון

New member
הוא מתכוון שהחברה לא עושה כלום

החברה הזאת את המשפט שכתבת "אין סיבה מיוחדת שמזומן (פחות דמי ניהול על המזומן שהולכים להנהלה) ירד משמעותית בבורסה יורדת, כמו גם שאין סיבה שהוא יעלה כאשר הבורסה עולה."
הוא מתכוון שהחברה לא עושה כלום
יש לה קופת מזומנים וזהו.

יהושע 50

New member
../images/Emo45.gifנראה טוב

נראה טוב

yair24

Member
האמת גם אני קראתי.

האמת גם אני קראתי.
ועכשיו כשאני בודק אני לא רואה למה DW התכוון... DW אתה יכול להסביר? באוגוסט 2005 דנקנר מכר את סאיטקס, רואים שם קפיצה ואחרי זה ירידה, אבל עבר מאז די הרבה זמן ועכשיו יש שוב פעם קפיצה, מה זה קשור?? למה אתה חושב שצפויה להיות ירידה במניה הזאת?

יהושע 50

New member
לדעתי

האמת גם אני קראתי.
ועכשיו כשאני בודק אני לא רואה למה DW התכוון... DW אתה יכול להסביר? באוגוסט 2005 דנקנר מכר את סאיטקס, רואים שם קפיצה ואחרי זה ירידה, אבל עבר מאז די הרבה זמן ועכשיו יש שוב פעם קפיצה, מה זה קשור?? למה אתה חושב שצפויה להיות ירידה במניה הזאת?
לדעתי
אם יש סיבה לא להיכנס לנייר הזה אתמול/היום זה אולי הסנטימנט השלילי בשוק באופן כללי (בתיק שלי אין ברגע זה אף מניה) אבל לא משהו שקשור בנייר עצמו, לדעתי מבחינה טכנית המניה נראית בסדר. ולגבי ניתוח טכני בכלל, אין אפשרות לנבא את העתיד לא באמצעות ניתוח טכני וגם לא באמצעות ניתוח פונד' אבל הגרף "יודע" הכל מה שבד"כ לא נכון לגבי הניתוח הפונד' ולכן הניתוח הטכני בהחלט מסייע להעריך יחס סיכוי/סיכון לפני שעושים טרייד בהסתברות טובה יותר מהניתוח הפונד'. כאמור זו דעתי (הבלתי קובעת...
).

morelo

New member
דרך אגב....

דרך אגב....
כך נראה תיק המניות שלי היום - בירידות של כאחוז - כל המנתחים הפונדמנטלים למעלה והתיק שלי עולה.... אז המספרים בנתיים שופטים לטובתי ני"ע -0.85 4,298.00 אורמת -1.24 11,140.00 אלביט הדמיה 0.05+ 9,985.00 ארזים -0.68 2,765.00 ג''י.טי.סי 0.71+ 5,134.00 גזית גלוב 0.87+ 3,608.00 כלכלית ירושלים 1.39+ 3,207.00 סקיילקס 0.51+ 4,370.00 קרדן נ.ו

מצב
הנושא נעול.
למעלה