גם אני קיבלתי

גם אני קיבלתי ../images/Emo77.gif

אחרי שהתקנאתי מאוד באוצר שקיבלה עב לא מזמן, הגיע תורי לחצות את הקווים. לפני כשבועיים, כתבו לי הקרובות החדשות מארה"ב (אשר עושות מאמצים עילאיים וראויים לשבח לסייע לי ו"לחלוב" מידע מבני המשפחה המבוגרים) כי מצאו כמה מכתבים ישנים בביתם, אשר נשלחו לסבתם (דודתו של סבי), ככל הנראה מארץ ישראל משנות ה - 20 (של המאה ה - 20). הייתי נרגש מאוד לקרוא, בפעם הראשונה, חוויות בגוף ראשון של סבי או אחיו משנותיהם הראשונות בארץ. התרגשותי גרמה לי לדרבן אותן לשלוח לי העתק המכתבים במהירות, וכאשר פתחתי את המעטפה, אשר הגיע בשבוע שעבר, נדהמתי לגלות שהתרגשותי עומדת לשבור שיאים... ראשית, לא בעברית, אלא ב... יידיש. אך ההבדל המהותי יותר - לא מארץ ישראל נשלחו המכתבים, כי אם מ... אוקראינה
על חלקם חתומה אמו של סבי, ובכותרתם - קוזמין וקרסילוב, שתי העיירות בהן חיו בני המשפחה (ואולי אבין סופסוף מי חי היכן ומתי). וכך, יש לנו הזדמנות חד פעמית(?!) ללמוד ממקור ראשון על חיי המשפחה באוקראינה, מה שנטיתי להאמין שכבר לא יקרה... בכלל, משפחת ברומברג Brumberg היא ההפתעה הגדולה של המחקר שלי, שהופכת לאחרונה להיות הפתעה ענקית, וכיוון שאני נמצא בימים אלו בשיאו של גל הגילויים - אמתין עד לשוך הסערה, ואז אדווח כאן בפירוט על הכל. נציגות של המכתבים נשלחה היום אחר כבוד לסבתה של ה -
, על מנת שתרתום למשימה את חבריה דוברי היידיש, ואני מקווה מאוד שבקרוב אוכל לספר כאן על תוכן המכתבים... לילה טוב, ארנון

עב

New member
../images/Emo45.gif בהצלחה

אני עדיין בעיצומו של מפעל סריקת המכתבים. כשאסיים את פרק א' (מכתבי סבא הוכפלדר) אספר מה ומו. בינתיים - מאחלת לך בהצלחה.

ליהיא51

New member
איזה כיף זה ! המכתבים של אז

הרבה יותר מלאי תוכן (מהיום), סיפרו ושפכו את הלב במכתבים. תתכונן גם לסיפורים מלאי רגש.

ornan

New member
איזה יופי - גם אני מקנאה

אבל לא נראה לי שאוכל לקבל ממישהו מתנה כזו.

למעלה