גם אנחנו היינו הבוקר ביער ישעי

IlanShacham

New member
גם אנחנו היינו הבוקר ביער ישעי../images/Emo42.gif

בעקבות המלצתו של רס"ל (רב סנגל) עופר עזרי יצאנו הבוקר לבדוק את הסינגל המעגלי הגדול ביער ישעי (טל-שחר). ברכיבה מצומת נחשון לכיוון היער כדאי לקחת כיוון כללי ולהתחיל לרכב - יש שם המון דרכים שלא מופיעות במפה וחבל על הזמן לנסות להתאפס, פשוט רוכבים בכיף. הכניסה לסינגל - הסינגל עצמו עובר ממש כמה מטרים מגבול היער, פשוט נכנסים ועולים עליו. אחרי קצת פחות מק"מ של סינגל, אחרי עליה קצרה ובלתי רכיבה, יש פיצול בסינגל. אנחנו לקחנו שמאלה בירידה וזאת היתה טעות - הסינגל המשיך עוד כק"מ (לא מלהיב) ואז הסתיים בשביל אש אותו נאלצנו לטפס בשיפוע לא אנושי. בקיצור, כנראה שצריך לקחת ימינה בפיצול הנ"ל. נקודת ההסתובבות של הסינגל היא ליד כוורות על דרך רחבה, פונים ימינה ואחרי כמה מטרים רואים כניסה ימינה לתוך היער. בין הכוורות, או מסביב, ניתן להמשיך בסינגל (בכיף) עוד כמה מאות מטרים (בהתחלה הוא לא ברור אבל נהיה ברור מאוד בהמשך), אך בנקודת הסיום של הסינגל הזה לא מצאנו המשך. החזור, מהכוורות עד חזרה לנקודת ההתחלה פשוט מדהים - הסינגל זורם בכיף עם שיפוע קליל כלפי מטה למעלה מ 2 ק"מ. סה"כ היה אחלה, ובהחלט יש מקום לחקר נוסף של האזור...

eOfer

New member
מחלקה 3 היכון להקשב ../images/Emo124.gif הקשב !

אילן, הירידה שמאלה אכן מוטעית. ממשיכים על קו הגובה (בפיצול ימינה) עד שמגיעים לרחבת יער גדולה עם סימני מדורות. כאן מומלץ להצליב סינגל (X), כלומר לחפש את הנתיב הימני שייקח אותנו לכיוון הכוורות. למעשה הסינגל ממשיך גם מעבר לכוורות אבל אם רוצים להישאר בחיים ולא להיעקץ ע"י 10,000 דבורים זועמות, עוקפים משמאל (יש סימון) וממשיכים. השביל ממשיך עוד כברת דרך ארוכה (סה"כ כ 6 ק"מ תמימים) וכל שצריך זה להקפיד על כללי זיהוי סינגל בשטח: 1. אם נדמה לך שראית התחלה של סינגל - בדוק, כנראה שזה סינגל; 2. סינגל הנקטע ע"י דרך רחבה תמיד| ימשיך בעבר השני שלה; 3. אסור להתייאש, הסינגל הבא נמצא שם, רק צריך למצוא את המנייאק. הכללים תקפים לרוכבים ולרוכבות כאחד !

BikingViking

New member
ככה זה ../images/Emo122.gif

אם עופר רוכב בשטחי אש בין כדורים שורקים, הוא חייב לפחות 10,000 דבורים זועמות מזמזמות

IlanShacham

New member
הסינגל שאחרי הכוורות

גם אנחנו נכנסנו אליו כמו שתארת, אבל אחרי כמה מאות מטרים הוא מסתיים ליד גדר הבסיס - אתה מצאת המשך אח"כ? כמו שאמרתי, בהחלט יש הרבה מה לחקור שם

eOfer

New member
בשמחה ! הייתי שם שוב אתמול

והמקום פשוט לא מפסיק להפתיע

eOfer

New member
נסיון שני: חיובי

גולשים כמה מטרים למטה בדרך הרחבה שסוללים במקום ומחפשים סרטים קשורים על עצים בגדה השנייה וממשיכים...

yosi53

New member
ממה שאני זוכר

מהעבר , מיד אחרי חציית מסילץ הברזל רואים מימין ממול בסיס צבאי, וישר משמאל גבעה מיוערת. האם מדובר על הגבעה הזו?

eOfer

New member
בהנחה שאין שרב קטסטרופלי...

מוביל קבוצה ביער ישעי

טיראן מ

New member
למה ../images/Emo8.gif ?? אני רציני....

אם אתה מוכן, תן שעה ומיקום, אני (ועוד) מתייצבים מאחוריך. אפשר להתחיל ב- 15:00 עד 15:30 והחום לא נורא...

eOfer

New member
שאלת אותי מה אני עושה אז עניתי...

אין בעיה, 15:30 בכיכר המושב טל שחר. כוווולם
מוזמנים ! (עד 20 רוכבים)

למעלה