גלנט אישר את חשיפת ynet: נאלצנו למתן את ציוני הבחינות הפנימיות במתווה הבגרויות

דיברגנט חדש

Well-known member

אחרי שנחשף ב-ynet כי משרד החינוך הפחית ציונים במבחנים פנימיים כחלק ממתווה הבגרויות המקל בתקופת הקורונה, הדגיש שר החינוך בכנסת כי המהלך שנקשר לממוצע הרב-שנתי תואם עם האוניברסיטאות. "אם אתה רואה בית ספר שכל השנים מקבל 60 וקופץ ל-80, אתה לא יכול לחרוג". ח"כ מאיר כהן, שהגיש שאילתה בנושא: "פגיעה קשה בתלמידים"​

תמר טרבלסי חדד
פורסם: 09.11.20 , 19:25שר החינוך יואב גלנט אישר טענות של מנהלי בתי ספר, מורים ותלמידים שלפיהן משרדו הפחית את ציוני בחינות הבגרות שלא תאמו את הממוצע הרב-שנתי. "בוצע על העניין הזה תהליך מרסן", אמר השר גלנט בכנסת בנוגע לחשיפת ynet בחודש שעבר, על אודות החלטת משרד החינוך להפחית ציונים במבחנים פנימיים כחלק ממתווה הבגרויות המקל שגובש בעקבות משבר הקורונה.
ביוני השנה התריעו מנהלים ומורים כי משרד החינוך מסרב לחשוף את "נוסחת הבגרויות", והביעו חשש כבד מפגיעה בתלמידים. בחודש שעבר, יום לאחר פרסום ציוני הבגרות, התלוננו מנהלי בתי ספר רבים ונבחנים על הפחתה, חלקה משמעותית מאוד, של ציונים פנימיים שהעבירו בתי ספר. לתדהמת מורים ותלמידים, משרד החינוך הפחית באופן דרמטי את הציונים מתוך רצון לשמור על ממוצע רב-שנתי.
 
למעלה