גלוקוז 75 גרם - שאלות...

• פותח הנושא eleti
  • פורסם בתאריך

eleti

New member
גלוקוז 75 גרם - שאלות...

הי, למה שווה ברמת הסוכר 75 גר' גלוקוז? אני מתכוונת.... זה כמו לאכול ... עוגת שוקולד שלמה או .... 10פרוסות לחם? האם מותר לעשות העמסת סוכר של גלוקוז 75 גר' גם אם מניקים ? זה לא משפיע על התינוק לרעה? תודה מראש על העזרה...

IrisPeleg

New member
סוכר לא עובר בחלב

זה לא כמו בהריון שהסוכר עובר בשיליה שבת שלום

מאיפה הגעת למסקנה הזו

שסוכר לא עובר בחלב? ניסיתי לעשות חיפוש ולא מצאתי תשובה בכל אופן לפי הבנתי, הבלתי מקצועית בעליל, חלב אם מכיל סוכר, הוא זהה בהרכבו למרכיבי הדם כך שאם הסוכר בדם גבוה כך יהיה גם הסוכר בחלב. לא סתם הנקה גורמת להיפו. ולאלתי- לתינוק זה לא יזיק - מקסימום באופן חד פעמי יהיה לו חלב מתוק - הוא לא סוכרתי וגופו יודע להתמודד עם הסוכר. הנקה כן עשויה לשנות את תוצאות העמסה ולכן לא מומלץ להניק תוך כדי בדיקה.

IrisPeleg

New member
שמירה לנשים מניקות

ברור שחלב מכיל סוכר אך רק בכמות הרצויה ואינו מושפע מרמת גלוקוז גבוהה של האם. אם הסוכר היה עובר בחלב לפי ערכו בדם של האם היו מסבירים לנשים מניקות להמשיך לשמור על רמות הסוכר בדם מאחר והתינוקות היונקים יהיו שמנים על כל הסיבוכים של זה. היום יודעים שתינוקות שמנים זה לא בריא והם בד"כ מתפחים להיות מבוגרים שמנים. טיפות החלב הרי מקפידות על זה. אם היתה בעיה של מעבר בהנקה בהתאם לרמת הסוכר אצל האם היו משגיחים על נשים מניקות כמעט כמו על נשים בהריון. מעולם לא קיבלתי הנחיה על סוכר גבוהה או נמוך והשפעתו על התינוק היונק.

eleti

New member
לשושן צחור...

שאלה: איך הנקה משפיעה על תוצאות העמסה של 75 גר'? אז עדיף לבצע את ההעמסה רק כשמפסיקים להניק? (ומה אם אניק שנה????) ולגבי הסוכר של ה 75 גר' עוד לא הצלחתי להבין אם הוא עובר או לא לתינוק..... את מי עוד אני יכולה לשאול?? תודה רבה בכל מקרה..

הנחיה היא לא להניק בזמן הבדיקה כלומר בשעתיים

שהיא מתבצעת. בטח שלא להפסיק להניק בכלל בגלל העמסה
גם אם הסוכר עובר, אז יהיה לתינוק שלך חלב מעט מתוק הוא ידע איך להתמודד עם זה אל תדאגי. וזה עונה גם לאיריס, נשים עם סוכרת הריון מבצעות העמסה לאחר 6 שבועות אם הסוכרת חלפה אין בעיה. אם היא קבועה יש צורך באיזון - והדגשה בכל המאמרים שאני קראתי היא לאיזון מוקפד יותר מכיוון שההנקה גורמת לנפילות סוכר וזה אולי מסביר למה אין סכנה של השמנה מההנקה. החלב יכול להיות מתוק יותר התינוק כבר יודע איך להתמודד עם הסוכר וידרוש פחות הנקות. איזון אצל האם מאוד מושפע מהנקה ואם לא קיבלת הנחיות לנהוג אחרת אז לא קיבלת הנחיות נכונות. אבל שוב אם זכרוני אינו מטעה אותי ואני חושבת שלא, הפעם שהאחרונה שהנקת היה לפני 20 שנה ובכל זאת דברים השתנו מאז....

IrisPeleg

New member
נטורופטית וביולוגית

שוחחתי על הנושא עם נטורופטית וביולוגית שגם לא ידעה על השפעה של רמת הסוכר של האם על התינוק. גם לה היה הגיוני שאם רמת הסוכר תהיה גבוהה התינוק יהיה שמן והיא לא מכירה אזהרות מפני תינוקות שמנים מרופאים וטיפות חלב . אגב, הפעם האחרונה היתה לפני 15 שנה למרות שאני מתעדכנת כל הזמן. את פשוט אוהבת לנפנף בזה אז כדאי שתהי מעודכנת.

אני אשתדל לזכור ../images/Emo13.gif

לא התכוונתי לעצבן אותך אבל את חוזרת ומסתמכת על נסיונך האישי כשאת עונה תשובות בין אם הנושא הריון, לידה או הנקה בשילוב עם סוכרת או בלעדיה, וזאת בלי להזכיר שעבר הרבה מאוד זמן... הרפואה השתנתה, ההבנה והמחקרים התקדמו ואפילו היחס לנשים, לאימהות ולהנקה השתנה- אבל את ממשיכה לדבוק במה שקרה לפני 15-20 שנה. אני יכולה להעיד כי אני כבר לא יכולה לסמוך על נסיוני האישי (כאשר מדובר על הנושאים לעיל ולא על תחושות...) וההבדלים בין הריוני הראשון לבין האחרון (שאין בינהם פער גילאים גדול) משמעותיים ביותר וכן אני משתדלת להתעדכן ולקרוא ולא להסתמך רק על נסיון. ולכן גם הכנסתי שאלה בפורום של ד"ר מירה ליבוביץ שהיא רופאה (MD) וגם יועצת הנקה (IBCLC) נראה מה היא תענה.

IrisPeleg

New member
מאמנת סוכרת

בתור מאמנת סוכרת אני עובדת הרבה גם עם נשים בהריון וגם עם נשים מניקות. כמו גם עידכונים מצוותים רפואיים. אני יודעת מה זה אינדקס גליקמי ושחשוב לאכול פחמימות מלאות למרות שזה לא היה ידוע לפני 24 שנה. העובדה שאומרים לא להניק שעתיים אחרי הבדיקה היא דומה לעובדה שלא הולכים לחדר כושר שעתיים אחרי הבדיקה. גם לפני 15 שנה וגם 24 שנה הרגשנו וידענו שהנקה זה כמו פעילות גופנית

בנות לא לריב../images/Emo88.gif../images/Emo13.gifחודש אלול...

רק לא הבנתי משהו... הנקה גורמת להיפו. אצל האמא הסוכרתית ולא אצל התינוק נכון? והאם זה רק בסכרת נעורים או שגם בסכרת סוג 2?

הנקה

הנקה עלולה לגרום להיפו אצל האם הסוכרתית (לא אצל התינוק). הנקה, כמו פעילות גופנית, מביאה לירידה בערכי הסוכר, ולכן מי שמשתמשת באינסולין (סכרת נעורים או סכרת טייפ 2) צריכה לקחת זאת בחשבון, אחרת יש סכנת היפו.

למעלה