גלגלת לשרוול סימון ?

• פותח הנושא Alto
  • פורסם בתאריך

Alto

New member
גלגלת לשרוול סימון ?

לאור השימוש המסיבי שעשיתי לאחרונה בשרוול ראיתי שצריך גלגלת כלשהי למיתר שלו. ניסיתי כל מיני צורות: לגלגל את המיתר בתוך השרוול, על חתיכת צינור פלסטיק ועוד ורסיות שונות שבד"כ הביאו להסתבכותו של המיתר (יש בזה משהו טוב - כך יכולתי להעביר את חניית הבטיחות וההפלגה חזרה לספינה בשחרור המיתר וגלגולו מחדש
) כיון שכבר עכשיו אני באובר חזק שרק הולך וגובר עם הציוד צילום (כנראה שלספארי הבא אני יוצא עם מלתחה שכוללת בגד ים בלבד וללא חליפה, ואם אין ברירה גם נלמד לצלול ללא מאזן, וסת.... ) אני צריך משהו קטן ככל האפשר. יש רעיונות? ארנון

ניב ד

New member
על גלגלות תמצא דיונים ופילוסופיות

שלמות בצלילה טכנית וגם בפורומי צלילה טכנית (כולל זה של מארק). מכיון שאתה מתכוון להשתמש בה רק לעיתים רחוקות מן הסתם ורק להצפת שרוול (ולא למשל לסימון דרך במערה) לדעתי לך על הכי פשוט והכי זול באופן עקרוני. בזמנו היו כאלה קטנות במדוזה או מרינה דייברס. הן לא הכי איכותיות בעולם אבל כאמור עשויות להספיק לצרכים שלך. עוד אופציה היא להשתמש בספול שהוא בסך הכל סליל פלסטי שעליו כורכים את החוט ויש כל מיני שיטות להחזיק אותו, למשל על האצבע. פשוט וזול ונחשב לאופציה מועדפת גם בקרב צוללים טכניים להרמת שרוול.

Alto

New member
פילוסופיה אצלי זה רק בצילום ../images/Emo13.gif

תודה, זכרתי שיש מילה כזאת כמו ספול - עכשיו אני אדע מה לחפש. התמונה ש narcosis העלה, זה ספול? ארנון

liorl

New member
אופציה נוספת...

להחליף את המיתר למיתר 2.5 או 3 מ"מ (כמובן בצבע אדום/כתום/צהוב) שניתן לקנות בכל חנות לציוד מחנאות. לטעמי מספיק מיתר באורך של 8 מטר וכך אתה לא צריך לגלגל אותו על גלגלת מיוחדת, רק לקפל יפה ביד (שלא יהי מסובך כבר בקיפול) ולהניח בקפל האחרון של השרוול. אני חיברתי לצד המשוחרר של המיתר שקל קטן כך שניתן פשוט לעזוב את המיתר ואז הוא "נופל" ונימתח כלפי מטה בלי להסתבך (רצוי לא להפיל ישר על הריף כמובן שלא יסתבך באלמוגים או ישבור אותם - לא כל כך בעייה בד"כ אם עולים בצד הריף).

liorl

New member
כבודי בשיקום ../images/Emo6.gif

אחרי שמונה ימים כאלה צריך חופש כדי להשתקם נפשית וגופנית...בקרוב קצת תמונות כאן בפורום.

shukrun1

New member
עוד הצעה

יש בחנויות לחמרי בנין כלי שנראה כמו "מטר" אבל בתוכו מלופף חוט דק, המכשיר עשוי פלסטיק והוא משמש לסימון קווים ישרים על פלטות של גבס בעזרת אבקה כחולה שנמצאת בתוכו. יש לו גם ידית פלסטיק מתקפלת בכדי ללפף את החוט חזרה. נכנס בקלות לכל כיס מאזן או לחילופין תלוי עליו ללא הפרעה. לדעתי אמור לעלות כמה עשרות שקלים לא כולל החלפת המיתר (אם רוצים). עצה קטנה- יש סוגי מיתרים שנוטים להסתבך כאשר הם רטובים ויש כאלה יותר קשיחים ולא מסתבכים בכלל. אם מדובר באורך חוט של 5 - 8 מ' אולי כדאי להשתמש בחוט דייג 100 או כל עובי שיתאים לגלגלת, גם פה עבה מדי הופך ל"קפיצי" ודק מדי מסתבך. בהצלחה דוד

seani

New member
וכמובן רעיון נוסף. במקום נקניק קח

מצנח. היתרון הוא שמצנח נשאר יציב על המים בעוד נקניק נוטה לשכב ואז חצי מהאויר יוצא ממנו, ומצנח יכול לשמש תחליף לדגל צוללים ונקניק לא. בדוגית יש מצנח שעולה (או עלה) 100 שח. הוא כולל נרתיק וחוט באורך 6 מ' עם קליפסים ב 3 מ' וב-6 מ'. כל העיניין נימצא בתוך הנרתיק כך שכאשר אתה מוציא את המצנח החוט נפרס בלי בעיה. אם החלטת ללכת על גלגלת, אני מציע לך לקנות גלגלת ולא ספול. המחיר של הספול פשוט מאוד קרוב לגלגלת. ואם אתה לא מנוסה בהרמת מצנח/נקניק, יהיה לך יותר קל עם גלגלת מאשר עם ספול.

albanetc

New member
עוד כמה רעיונות

אפשר לקפל את המיתר בתוך השרוול. אני עשיתי את זה בימים הפרה-טכניים. פשוט מקפלים את המיתר כל מטר בערך ואז מכניסים את הערימה בעדינות לתוך השרוול. צריך לחבר את קצה המיתר למשהו שתדע מה להחזיק בעת השחרור. אופציה נוספת - זה כמובן ספול. לא חייבים לקנות אותו (מחיר של כ-80 ₪ אם אינני טועה), אפשר גם לעשות לבד. עשיתי אחד (או כמה בעצם) מהטוף של בדיל (יש המון בעבודה שלי), ויש לי גם את הסליל של כבל שחרור של HAMA
אם אתה צריך תמונות אז תגיד.

אילוניק

New member
ואם אני רוצה לראות תמונות ולקבל

ספול אחד מה הסיכויים שלי מול ארנון

albanetc

New member
אילוניק, כבר פיזרתי בשבילך הרבה

ספולים - לאורך כביש הסרגל שבין מכתש רמון לנחל פארן (באזור השלט "90 כדי להגיע לאילת בשלוש").
צר לי לשמוע שעוד לא אספת אותם משם.
אולי יש למישהו תמונה של הספולים שאני מדבר עליהם?
ולשאלתך, סיכוייך לראות תמונות בדיוק שווים לסיכוייו של אלטו

אילוניק

New member
WOW אלבנטק

אם כך זה ממש קרוב ל-99 אחוז
מה צריך לעשות שזה יגיע ל-100 אחוז

Alto

New member
אני מוכן למסחר הוגן:

תמונה של ספול מעשה ידך מול תמונה מהמלדיבים בהקדשה אישית. (אולי סוף סוף ציוד הצילום יתחיל להחזיר את עצמו כלכלית) ארנון

אבי ע

New member
אלבנ - תחלק את התמונות לעשר לפחות

כדי שנזכה לראות עוד מיבולו היפהפה של הקמצן הזה
בכלל, פעם היתה בעיתון שלנו ז"ל "פינת הקמצן": כותרת מתאימה לכמה מהמפרסמים כאן...

batfish

New member
../images/Emo24.gif../images/Emo13.gif../images/Emo51.gif../images/Emo13.gif../images/Emo24.gif

אני בעד המסחרה הזו.

אילוניק

New member
ארנון לא חבל

על תמונה כזו באמצע שירשור לפחות היית פותח שירשור חדש קבל תיסלם על התמונה פשוט תמונה נהדרת

למעלה