גלגלגלית אני יכולה לשאול שאלת ספורט

Hadar p

New member
גלגלגלית אני יכולה לשאול שאלת ספורט

.... לא יוצא לי להצליח לצאת לצעוד..מה שאני לא עושה ואיך שאני לא מסדרת את היום בסוף קורה משהו:אין לי פרטנר, אין לי חשק, חם לי, קר לי, ועוד... האם 20 דקות על אופני כושר ביתיות (וישנות) אפקטיבי? האם הפעילות הזו מעצבת את הת*ת חוץ מאשר את הירכיים (לא נראה לי..) מה עוד אפשר לעשות בבית? מקווה שאני לא נופלת עליך עם שאלה עכשיו...

בטח שאופני כושר זה טוב!

כל מה שיעלה לך את הדופק טוב! כשהדופק עולה זה מדד ישיר לכך שאת שורפת יותר קלוריות ולא חשוב אם זה בהליכה, ברכיבה על אופניים או בקפיצה על חבל (גם אופציה בבית אגב...)... אפילו סתם בריקוד פרוע בסלון
(אם את יכולה לעשות את זה מספיק זמן
)... באשר לעיצוב הישבן - כן - אופניים גם כן אפקטיביות! ואין בעיה - תרגישי חופשי לשאול אותי שאלות מתי שבא לך... בכיף!

Hadar p

New member
20 דקות../images/Emo3.gif מספיק? אולי יש הנחות?

אולי אפקטיבי לעשות פחות מ-20 דקות.
אופנים=הליכה מבחינת עיצוב הישבן
? אני מרגישה שאני מאמצת את שרירי הירך ולא את שרירי הישבן שישב בנוחות יחסית על הכסא

הכי טוב - שילוב

במהלך השבוע לעשות קצת זה וקצת זה... אין טעם להתעקש על לעבוד על שריר אחד ספציפי (כגון הישבן) באופן מרוכז... א. כי זה לא יגרום לשומנים ששם להישרף יותר או יותר מהר. שומן בגוף יישרף באופן שווה בכל הגוף - איפה שיש ואיפה שאין - כאילו פשוט "מקלפים" ממך שכבה מכל הגוף באופן שווה. באותה מידה - הרבה תרגילי בטן לא ישרפו את השומן שבבטן... (לצערינו אמנם... אבל זה מה יש...) ב. כי עבודה מרוכזת מידי וחזקה על שריר עוד עלולה לגרום לו להתפתח ואז תשיגי את ההיפך (הישבן יתנפח יותר). יחד עם זאת אין סכנה שזה יקרה כתוצאה מהליכה או אופניים... טוב נסחפתי מעט ושכחתי את העיקר - לשאול אותך את השאלה הכי חשובה - מה המטרה שלך בעצם? האם זה שריפת קלוריות ושומנים? האם זה חיזוק שרירים מסויימים?

Hadar p

New member
../images/Emo25.gif../images/Emo25.gif המטרה היא עיצוב

עיצוב ושריפת קלוריות בצורה אפקטיבית....

אם ככה:

רצוי שתתמקדי על פעילות אירובית שתעלה דופק (ותשרוף קלוריות) כגון: הילכה ריצה אופניים קפיצה על חבל רצוי 3 פעמים בשבוע לפחות 30 דקות אם אין לך זמן - אפשר גם פחות - עדיף קצת מאשר כלום! (אם יש רק 15 דקות זה לא סיבה לוותר! גם זה משהו!) בשביל החיטוב של הישבן הייתי ממליצה, בנפרד מהפעילות האירובית, סדרה של סקווטים ומכרעים ו/או בעיטה אחורה בעמידת שש. יש הדגמות של התרגילים הללו באתר: www.gym4all.com

Hadar p

New member
תודה../images/Emo24.gif אני הולכת לראות באתר..

30 דקות זה המוווווווווווון
על אופניים בדרגה קושי בינונית...
תודה מתוקה

בקילי

New member
וגם לי יש שאלה, אפשר??

אמרו לי בזמנו שפחות מחצי שעה של פעילות איננה יעילה, אירובית. האמנם?

תוכי

New member
שאלה

התחלתי לעשות הליכות בערבים לא כל יום אני הולכת בערך 45 דקות כל פעם האם זה מספיק להתחלה או יותר מידי

T r i l i a n

New member
מדריכה שלי בסטודיו אמרה ש45

זה מצוין אם הולכים בקצב ולא ב"easy".

תוכי

New member
תאמיני לי בקצב ותשאלי

את XXXXX מהפורום שצעדה איתי אתמול לא רוצה לחשוף את שמה אם לא תרצה להזדהות

T r i l i a n

New member
../images/Emo6.gif אם כך, אז 45 דק' זה בדיוק הזמן

שהן ממליצות. 45 דק' פעמיים-שלוש בשבוע.

45 דקות הליכה נמרצת זה נהדר

מומלץ לנסות לבצע את זה 3 פעמים בשבוע (יום כן יום לא בערך) זה מ-צו-ין!!! כל הכבוד!

חצי שעה פעילות זה בסדר גמור!

בכללי ממליצים על 3 פעמים בשבוע כ-40 דקות אבל! אם אי אפשר ואין כוח - שכל אחד יעשה מה שהוא מסוגל! כל עוד עושים! רק דבר אחד במפורש אינו מומלץ: לבצע פעם אחת בלבד בשבוע פעילות מאוד עצימה. כמו הגברים עם הכרס שנפגשים עם הח'ברה ביום שישי אחר הצהריים למשחק כדורגל/כדורסל ופתאום אחרי שכל השבוע ישבו והתפדלאו הם רצים וקופצים ומעלים דופק באופן משמעותי - זה עלול להיות מסוכן ומתכון לא כל כך ידידותי להתקפי לב...

אתי@

New member
"הרבה תרגילי בטן לא ישרפו את השומן"

השריר לא יחליף את השומן?

שריר ושומן הן שתי רקמות לא קשורות

ירידה של האחת לא מעלה את השנייה שומן לא הופך לשריר אפשר להעלות שריר ולהישאר עם השומן אפשר להוריד שומן בלי להעלות שריר אפשר להעלות שריר ולהשמין בו זמנית גם בשומן (ואז יהיה שריר יפה ומפותח מכוסה בשומן ולא יראו אותו בעצם) ועוד... זהו מיתוס ידוע אך לא נכון (ששריר מחליף שומן) אפשר להוריד שומן מהישבן בלי לעשות ולו תרגיל אחד לישבן - הגוף יוריד שומן במצב של גירעון קלורי (מוציאים יותר משמכניסים) והוא יוריד אותו מכל הגוף - כולל מהישבן. מה שכן - כשמפתחים שריר באיזור מסויים בגוף ובו בזמן גם מורידים שומן באופן כללי מהגוף - יתכן ויתחילו לראות את השריר שפותח (ולזה קוראים בעצם "חיטוב" = כשרואים את הצורה וההפרדה של רקמות השריר בגוף) רק כי הוא כבר לא יהיה מכוסה בשומן. לסיכום - שריר ושומן הם שני גורמים עצמאיים! לא באין אחד על חשבון השני! ועבודה על שריר באיזור מסויים בגוף לא תחליף את השומן שבאותו איזור בשריר. לכן - כל אותם אנשים שעושים סדרות אין סופיות של תרגילי ישבן או בטן כדי להעלים משם שומנים סתם מגזימים ועדיף שיורידו מעט מתרגילים אלו ויעלו מעט בפעילות האירובית שהיא זו ששורפת שומן.

למעלה