גישה ציבורית לחניה פרטית

YossXP

New member
גישה ציבורית לחניה פרטית ../images/Emo53.gif

שלום לכולם, עברתי בשעה טובה לבית חדש לפני כמה חודשים. הבית הינו דופלקס קרקע בבנין משותף, והבנין נמצא בתוך פרוייקט תחום שהשטח המשותף בו הוא שפ"צ, ולכל דייר חניה פרטית או שתיים בהתאם למפרט, במפרט הבית שלי כלולות שתי חניות פרטיות ומקורות אשר הגישה אליהן הינה דרך השטח המשותף - הדרך הינה דרך ללא מוצא, כשהגישה לחניות שלי נמצאת בסופה של הדרך. אחת לכמה ימים, נאלצים אני או אישתי להתמודד עם דיירים, עוברי אורח, חברים, משפחה של דיירים, אשר חונים "לדקה" וחוסמים לנו את הגישה לחניה או ממנה. בכל פעם אני צריך לחפש את בעל הרכב אצל הדיירים בבניין ולהמתין עד שיואיל בטובו להזיז את רכבו, לעיתים כאשר אני ממהר לפגישה. טרחתי ותליתי שלטי "אין לחסום, רכב חונה יגרר" ו"אין חניה" מול החניות וכן מול האיזור בהם חונים חוסמים. שאלתי היא, מה ביכלותי לעשות על מנת למנוע חניה של זרים בשטח המשותף בצורה החוסמת את הגישה לחניות שבבעלותי? האם קיימות צורות אכיפה לתופעה זו ? להזמין משטרה ? תלונה במשטרה ? האם יקנסו את בעל הרכב / הנהג ? האם באפשרותי להזמין גרר לצורך פינוי הרכב על חשבון בעל הרכב ? מצ"ב תרשים הגישה לחניות - החניות שבבעלותי מסומנות באותיות א ו-ב, באדום מסומנים האיזורים בהם מחנים החוסמים. בתודה מראש יוס

אכיפה ... וגרירה ...

מהתרשים לא נראה שהחניות שלך נחסמות הרמטית כאשר חונים בשטח האדום. בכל מקרה אתה יכול לנסות לשים שם משהו (דושי בטון או עמודים) שיקשו על החניה אבל עדיין יאפשרו לך להכנס להחניות שלך ... או יותר טוב להתקין שער חשמלי בכניסה לשטח הפרויקט, עם שלט לכל דייר. לגבי אכיפה ו/או משטרה - זו לא שאלה נדלנית אבל קשה לי להאמין שזה יפתור את הבעיה. לגבי גרירה - גם זו לא שאלה נדלנית וממולץ שתפנה קודם ליעוץ משפטי.

Alon P

New member
עמודים מתקפלים...

יש עמודים שנועדו לחסום כניסה לא מורשית לחניה פרטית.העמודים תפוסים מעל הקרקע עם מנעול.כשבעל החניה רוצה להכנס הוא פותח את המנעול והעמוד גולש לתוך צינור בקרקע. נראה לי ששני עמודים בפניה שמאלה לחניות שלך יפתרו את הבעיה.כל פעם רק תצטרך לפתוח את המנעול ואחרי שתוציא את האוטו להוציא את הצינור ולנעול מחדש. אפשר לשים מחסום בכניסה שמאלה ואז אף אחד מהשכנים לא יוכל לעשות טובות לחברים שלו

למעלה