גישה להיסטוריית רכב במוסך מורשה

RonenTor

New member
גישה להיסטוריית רכב במוסך מורשה

לאחרונה רכשתי רכב מאדם פרטי אשר טיפל במוסך מורשה מיום הקנייה. פחות משבוע לאחר הרכישה הופיע תקלה אשר עלות תיקונה מוערך בכ-8000 שח. עפ"י הבנתי מן המוסך התקלה הינה תקלה אשר התפתחה לאורך זמן והתרשמותי מן המוכר הינה של אדם שנכנס למוסך על כל דבר. מיכוון שהמוכר קנה רכב חדש מן החברה ובפליטת פה נזכרתי כי ציין משהו על שהוא מחליף רכב לפני שיופיעו תקלות - אני חושד שהמוכר ידע על התקלה, קיבל הצעת מחיר והחליט למכור. את התקלה לא גילו המכון הבדיקה. פניתי למוסך בבקשה לקבל את פירוט כל הטיפולים שבוצעו לרכב ובקשתי נתקלה בסירוב בטענה שרק בעל הרכב הקודם יכול לקבל פירוט זה ואני יכול רק מיום הקנייה. שץי שאלות: 1. טענת המוסך אינה נשמעת לי הגיונית - האם יש בסיס לסירוב זה? ואם לא כיצד ממולץ לפעול? 2. במידה ואכן התקלה היתה ידועה ולא הובאה לידעתי ( שלא בתום לב לפי חוק החוזים) - האם יש בסיס לתביעה? תודה

תשובות מעשיות (אני מקווה)

1. אם המוסך הוא מוסך מורשה - פנה ליבואן במכתב רשום ודרוש קבלת פירוט הטיפולים והאיבחונים שהרכב עבר.צרף את המסמכים המורים שהבעלות ברכב עברה אליך. 2. נסה לדבר עם המוכר שיתן למוסך הסכמתו להעברת מידע על הרכב. 3. אם המוכר לא יסכים - כנראה שיש לו מה להסתיר. פנה אליו במכתב רשום בו תגיד, בין היתר, כי התנהגותו מצביעה על חוסר תום לב וכי יידרש לשאת בהוצאות התיקון. 4. במקביל בדוק האם מכון הבדיקה היה אמור לגלות את התקלה. אם המוכר ידע על התקלה ולא גילה לך אותה - יש בסיס לתביעה. בהצלחה.

למעלה