גירויים לתינוק בן שלושה שבועות

הילית111

New member
גירויים לתינוק בן שלושה שבועות

גירויים לתינוק בן שלושה שבועות היי שלום רב חוץ מספר שחור לבן איזה עוד גירויים אפשר לשים לתינוק בן שלושה שבועות בעריסה. קנינו מוביל למיטה גדל עם אורות וכל מיני פטנטים אבל זה לא משהו לעריסה גדול מדי למרות שכתוב על הקופסא מגיל 0 עד 5 חודשים אשמח להמלצה על מובייל כלשהו לעריסה או משהו אחר שאפשר לשים לו בעריסה שרלוונטי לגיל הזה. ובנושא זה מה טווח הראיה של תינוק בגיל הזה ומתי הוא נגיד מזהה את הפנים שלנו של ההורים שלו תודה ויום טוב

aviah

New member
כל מה שבחנות כתוב newborn

או 0-3 חודשים. אבל תכלס, הגירויים האלה הם להורים, ולא לילד. לא יקרה כלום גם אם לא תיקנו לו כלום בחודשיים הקרובים

ferdinand

New member
נינזפנו בטיפת חלב -

על שטרם רשמנו אותה ל-"אוניברסיטה" - ושלפיכך שרירי חגורת הכתפיים מנוונים והיא עו' לא מרימה ת'ראש!
בחודשים הראשונים - הכל, כל העולם הזה, כל כך חדש, מסקרן ומעניין - שכל דבר מהווה גירוי. העניין הזה (מופתע כל פעם מחדש לגלות את זה) עם צורות פשוטות בשחור ואדום - פשוט עובד! לא זוכר מתי היא התחילה לצחוק ולפטפט עם הכוכב השחור על הספר שפרוש לה בלול. אבל הכירוי הכי חשוב (לדעתי) הוא אנשים, דהיינו - אנחנו. המגע, הפרצופים, הדיבורים, החיוכים. מצד שני, אצלנו זה לא כל כך חוכמה
כי יש לה גם שני אחים גדולים ומקסימים, שעוזרים לנו לספק לה גירויים, לעיתים עד כדי בכי!
מתי הם מזהים אותנו? איך הייתי גאה, שמצליח להצחיק אותה כל כך בקלות (ואיך התבאסתי כשראיתי שכולם בעצם מסביב מצליחים - היא פשוט חייכנית וטובת לב!!!
) בהקשר לבעיות שהיו לנו במעבר מהנקה לבקבוק - למדתי, שהם מזהים ריחות ממש על ההתחלה - ויכולים להבחין באופן מובהק בריח של אמא. אז שמתי לב שכמו כלבלב קטן, היא כל הזמן מרחרחת!
אני יכול להגיד באופן מובהק שאת אמא היא מזהה, לגבי שאר המשפחה - לא נראה לי. מה שבטוח, היא אוהבת שמתעסקים איתה, מדברים, משחקים, כמובן מרימים ומחבקים... (ובעצם מי - לא)

הילית111

New member
היי

הי פרדיננד אוי ואבוי גם לפשוש שלי אין עוד אוניברסיטה............וגם עוד לא קנינו לו -זה נורא?.... תודה על התובנות אצלי אין אחים עדיין. יש את אמא ואבא. הוא עוד מעט בן חודש אז בגיל הזה אם אני מבינה נכון מזהים את הריח של אמא? אני כבר כל כך רוצה לראות שהוא מזהה אותי ומחייך אליי יהיה הרגשה כל כך טובה ביי בינתיים הגוזלון קורא לי...........

הילית111

New member
היי

מוסיפה שהבן שלי שומע די הרבה גלגלצ ברקע וגם גלצ... זא יש הרבה דיבורים ברקע ניראה לי שגם זה טוב בינתיים להתראות אבהלה.. נ.ב שלושת הילדים שלך הם בהפרשים קטנים? באיזה גיל? אגב שאלת פעם על בעלי ...אמרתי שהוא קורא פסיבי .. איפה בת הזוג שלך כותבת?אולי אני מכירה אותה מאחד הפורומים ? המשך יום מקסים

ferdinand

New member
כן, יש כמה יתרונות -

ב-אחים גדולים. לפעמים הם אפילו ממש עוזרים (אם "בא להם"!) וכן - זה נורא כיף כשהם מתחילים להגיב אליך באופן אחר מאשר לאחרים. הכי כיף זה כשהם מתחילים לדבר, ויש להם שפה מג'וברשת חסרת פשר, שרק אתם יכולים להבין! הגילאים אצלנו - 7, 5 ו-כמעט 4 חודשים. ולא - אישתי לא קוראת כאן. אין לה עצבים לאינטרטט, אבל גם - "פרדיננד" הוא מעין מרחב פרטי שלי
. . . .

הילית111

New member
סבבה

אצלי כמו שהבנת זה ילד ראשון... ילד שני יבוא אחרי שאני אהיה ספצית בגידול ילדים...

schlomitsmile

Member
מנהל
כשתהיי ספצית תדעי שאין דבר כזה להיות ספצית בגידול ילדים ../images/Emo8.gif במיוחד לאור העובדה, שכל אחד מהם אחר ../images/Emo151.gif../images/Emo153.gif../images/Emo194.gif../images/Emo132.gif../images/Emo11.gif ....

ferdinand

New member
../images/Emo45.gif - הוצאת לי ת'מילים ../images/Emo13.gif

ותגידי - עוד לא ילדת כבר???!!! נו באמת! למה את מחכה??!!!
וחוצמיזה - הילית - לאן את ממהרת?!
תני לו כמה שנים לגדול, להינות מבכורתו, לפני שאת מביאה לו נסיכון קטן שיחתור תחתיו!

schlomitsmile

Member
מנהל
שים לי עוד קצת מלח... אתה יכול גם פילפל...../images/Emo178.gif אין לי כבר אויר... אין לי כח...אבל הנסיך הקטן מסרב עדיין לעזוב את המקום הטוב בעולם... אולי, כמו שאומרים 'כל עכבה לטובה'- אבא שלו תפס עכשיו איזו שפעת, ושכב עם חום גבוה יומיים. אני לא מוכנה ללדת בלעדיו ../images/Emo88.gif עכשיו החום יורד, אז אולי פיצקי מחכה שאבא יבריא, ואז יואיל להגיח. ולעניין ההנאה מהבכורה- לא בטוחה מה עדיף לבכור- להנות ואז לדעת מה הוא מאבד, או שעושים לו את זה לפני שהוא מבין מה קורה...../images/Emo3.gif אצלי הרווחים הם כ-4 שנים (בין כל אחד לזה שאחריו). כמה חודשים לאחר שנולד השני, היה להוריי יומולדת (כן, הם נולדו באותו יום. בהפרש 4 שנים). הבכור הציע בהתלהבות, שניתן להם את אחיו מתנה ליומולדת ../images/Emo13.gif

akavishon

New member
אני מניח שזה לא ינחם אותך, אבל

הגדולה שלנו, נולדה ביום האחרון של 42, אחרי שמירת הריון משבוע 26 ואחרי זירוז בשבוע 41... גם לנו היה דיון מתי להביא לעולם את מספר 2.. השיקול נגד מרווח קטן היה לתת לקטנה כמה שנים להנות מהיותה בת יחידה שמקבלת את כל תשומת הלב.. השיקול בעד היה שאם כבר לא ישנים, מתעסקים בקקי ובחיתולים, אז כבר לגמור עם זה ודי... ההפרש אצלינו הוא שנתיים וחודשים. היום הגדולה בת שלוש וחצי והקטן שנה וארבעה חודשים מעסיקים אחת את השני וזה פשוט כיף חיים לראות אותם ככה.

schlomitsmile

Member
מנהל
../images/Emo12.gif לבי לבי לאישתך...מקוה שפינקת אותה אז כדבעי... אחים זה נושא שראוי לשירשור עצמאי...אכן כייף גדול לראות אותם משוחחים/משחקים ביחד (גם כשהם בני 11 ו 7, או 7 ו4 , ואפילו 11 ו 4). פחות כייף כשהם רבים או מגעילים זה לזה, אבל גם זה שיעור חשוב לחיים בשבילם...

ferdinand

New member
'קיצר -

כמו כל מה שקשור ל-הורות, אין פה שום נוסחאות בטוחות!!!! יש דברים שגם עם ניסיון של שנים, שלושה, ארבעה או עשרה "אפרוחים", אי אפשר להיות מוכנים להם! אחד הדברים שרציתי להגיד לה, לך - להילית, שעם ילד בין שלושה שבועות, את יכולה להניח למחשבות על הבאים!
ולשלומית - רוצה גם אורגנו? כמון? אולי איזה קמצוץ זעפרן?!
יאללה! שיגיע מהר, ויעבור בקלות, ואיחולי החלמה למרטין!.

היי.. לבנתיים שימי את התינוקת על

הבטן (כשאת לידה!!!) ותכניסי לה את המרפקים מתחת החזה שלה.. ככה שהיא תרים את הצוואר ותחזק את רצועת הכתפיים... בנוגע לגירויים.. הרבה מוזיקה... אצלי, בתאומות הראשונונת שטיפלתי בהן, לא היתה שניה בלי מוזיקת רקע (שיגעלית'שכל..!) זה מוסיף אווירה לבית ואומרים שזה מפתח את העצבים של התינוק..

הילית111

New member
הי ותודה לכם

גם אני שמה מוסיקה הרבה גלגלצ הוא שומע לגבי ילד שני אולי לא הסברתי נכון זה בתיכנון אבל לפחות עוד שלוש ארבע שנים...

למעלה