גינון מרפסת בירושלים

Rebeccan

New member
גינון מרפסת בירושלים ../images/Emo141.gif

נסעתי היום למשתלה של חוות הנוער הציוני והצטיידתי בעוד צמחים פורחים, קצת זרעים של תבלינים, אדניות חדשות, אדמה לעציצים... וקדימה לעבודה. הרקפת תהייה אורחת הכבוד בין הסלון למרפסת (אמנם מרפסת קטנה, אבל ירוקה). מזמן לא חידשתי במרפסת, אז הנה מה שעשיתי (אין לי דיגיטלית, לכן ללא צילומים): מהגינה הציבורית אספתי עלים יבשים של דולב, המהווים את הבסיס לעציצים, למניעת אובדן מים גדול בהשקיה. בעציצים הישנים זה הופך לחלק מהקומפוסט. הזזתי וניקיתי את המרפסת, שיניתי כיוונים ומקומות, כדי לרענן את התמונה הכללית. בהמשך - את הנענע שאיחדה כוחות עם הזוטה הלבנה אני הולכת להפריד לעציצים נפרדים. באדניות אלך לזרוע פטרוזיליה וגם רוקט, וגם כוסברה, אני חושבת שיש לי. אפזר גם זרעים של ריחן, יש לי כמה זנים, אבל אני לא בטוחה שיחזיקו מעמד בקור הירושלמי, אז יעברו לביקורים בדירה מדי פעם, בתקווה. בעציץ הקטן שהיתה פקעת קטנה של רקפת, נבטו זרעים של זוטה לבנה, והם יישארו שם, עד שייגדלו מעט, ואז אעביר לעציצים גדולים. אם מישהו רוצה, מוזמן לבוא ולקחת (בעוד חודש לפחות). יש לי עוד כמה זרעים אחרים (סלק לבן) בשקיות בבית, אני אבדוק ואזרע גם מזה. זהו, יש לי עוד הרבה עבודה, אבל באתי לספר לכם. פרינצסה
בגן הפרחים

טסונמי1

New member
../images/Emo124.gifבל בבקשה- האים יצא לך

לראות שוב את הערוגה עים ההיביסקוס החמצמץ שכל כך היתלהבת מימנו אחרי הרוחות? מאוד מסקרן אותי לדעת מה המצב בערוגה הזו?

טסונמי1

New member
יפה יפה ניראה שהמירפסת שלך מוגנת

טוב או שאת בצד של "הלא רוח" כי יש כאן חברים מירושלים שעובדים כל החורף בסבלות להגן על הצימחיה מפיגעי החורף

Rebeccan

New member
המרפסת בסדר, בשנה שעברה היה

יום אחד של
וכמעט כל הצמחים שרדו. סיימתי את הטיפול, המרפסת נראית רעננה... מחר בבוקר אשלים השקיות (לא מערכת, אבל שמרתי קצת מי גשם, ואשקה השקייה ראשונה עם מי גשם). היה נחמד לטפל במרפסת. פטרוזיליה (רגילה וגם מסולסלת) וכוסברה אני זוכרת שלוקח המון זמן לנבוט, אז בתקווה. כמה זמן ייקח לרוקט לנבוט? זרעתי גם אורגנו, שהיה בחבילה עם פטרוזיליה וריחן, מין שלישיה איטלקית. אני לא זוכרת משהו על היביסקוס חמצמץ.... אולי מישהי אחרת? אני כן זוכרת שאני חייבת לך תודה
על הספטיפילום, שטרם השבת לך.... אז הנה. פרינצסה
בגן הפרחים

טסונמי1

New member
../images/Emo6.gifשאלת ההיביסקוס מיועדת לבל

חברת כבוד בפורום...ומה לגבי הספטיפילום?הבטחתי משהו ולא קיימתי???..

Rebeccan

New member
ספטיפילום - לא פורח ../images/Emo7.gif

אולי כדאי להמתין עד האביב? לא סובל מקור, מקבל הרבה מים, גם הרבה אור, לא קרינה ישירה, קרוב לחלון. פרינצסה
בגן הפרחים

Rebeccan

New member
לא מספיק הדשן שפר?

מקבל מדי פעם דשן, בהשקייה של הסיגליות.. אגב, סיגליות להמשיך להשקות גם בחורף? כי בד"כ בבית יש תנאים די טובים להמשך הצמיחה. לקנות 20/20/20? אולי בכל זאת שפר - מכיל גם NPK וגם יסודות קורט. אולי אני פשוט אתן כמות גדולה יותר של דשן? תודה פרינצסה
בגן הפרחים

טסונמי1

New member
דשן שפר מצוין-סיגליות להמשיך להשקות

בעיקר כשהבית מחומם והאויר יבש

Rebeccan

New member
סיגליות - התכוונתי לשאול על דישון

ברור שממשיכים להשקות... ואפילו יש פריחה כרגע.. דשן? להמשיך כמו בקיץ? אחת לשבועיים-שלושה, בערך לפי הכמות הרשומה על המיכל של הדשן.
שוב
פרינצסה
בגן הפרחים

טסונמי1

New member
מאחר והם בטמפרטורה של בית

ואני מניחה שמחממים אפשר להמשיך לדן פעם ב3 שבועות-אים כי מקובל לדשן רק בקיץ-אגב הטמפרטורה האופטימלית לסיגלית היא 15 מעלות! כלומר היא אוהבת מזג אויר קריר-המינימום 12 מעלות+--אים כי שלי במירפסת שורדות גם טמפרטורה נמוכה יותר- כמו כן היא אוהבת לחות גבוההושונאת שמטיבים לה את העלים להשקות במים בטמפרטורה החדר בחורף!

Rebeccan

New member
../images/Emo51.gif מכירה את כל הטיפים

משקה את הסיגליות במים מתמי 4 או מים שעברו רתיחה, מקפידה על מים פושרים ולא קרים ומשקה לתוך הקערית בה נמצא העציץ אם כבר סיגליות: אחד הצמחים מגדל מין "גבעול" כך שהצמח די מתנדנד. האם ואיך להעביר בזהירות לעציץ גדול יותר? ראיתי פעם באיזה אתר על סיגליות שהן קצת מתפנקות, ומאידך יש להעביר עציץ מדי שנה או שנתיים. אבל זה היה אתר לא ישראלי, אז לא ברור. פרינצסה
בגן הפרחים

למעלה