גיטרה אקוסטית - החלפת מיתרים.

נשמת

New member
גיטרה אקוסטית - החלפת מיתרים.

בשעה טובה ומוצלחת קניתי מיתרים. אבל פתאום שמתי לב שאני לא יודעת להחליף אותם בגיטרה הזו, זה מסובך. לא הצלחתי איך הם נתפסים [לא בצד של הכיוון] תראו בתמונה >>>>>>>> אשמח לתגובה מהירה כי ממש בא לי להחליף עכשיו

Vintage

New member
הטבעת של המיתר יושבת מתחת לפינים הלבנים

אתה מוציא אותם ע"י משיכה, אם לא הולך בכוח אז כמובן שצריך יותר כוח, קודם לשחרר את המיתרים כמובן אחרת זה עלול לכאוב לכל המעורבים (לך, לגיטרה ולכל מי שיהיה קרוב). בהצלחה ובפעם הבאה קנה אליקסיר, "ה" מיתרים לגיטרה אקוסטית (במקרה אני מוכר כאלה
)

נשמת

New member
אני בחורה.

<לא הרגשת?> ועכשיו נמשיך :) זה נשמע כל כך לא הגיוני, למשוך את הפינים? זה דורש מאמץ כל כך גדול שנראה כי הגיטרה עלולה להנזק. זה וודאי? רק כוח? לשחרר את המיתרים- זה הדבר הראשון שעשיתי.
מה זה המיתרים הללו? במה הם שונים? וטבעת... אתה מתכוון לעיגול הצבעוני שנמצא בראש כל מיתר? הפין מספיק צר כדי שהטבעת תכנס? היא די צרה...

Vintage

New member
סליחה ../images/Emo13.gif

קורה שאני לא שם לב למין הנשי בשעות לילה אפופות עשן
בכל מקרה אני בטוח, החלפתי עשרות פעמים מיתרים בלא מעט גיטרות, כן בד"כ זה דורש הרבה מאוד כוח בפעם הראשונה (במפעל משתמשים בפטיש (גומי) להכניס אותם לדעתי). אם לא הולך לך אל תתביישי לבקש מגבר חזק, זה יותר מאתגר מצנצנת שימורים
הפינים יושבים בתוך חור, אם תשימים לב יש בהם חריץ שבו עובר המיתר אל תוך החור, בתוך החור יושבת הטבעת והפין בעצם מחזיק אותה. הטבעת היא בהחלט העיגול הצבעוני, והאליקסיר הם מיתרים עם ציפוי מיוחד נגד חלודה שמחזיקים יותר זמן מעמד ולדעתי נשמעים מעולה. ד"א נסי לשחק קצת עם הפין תוך כדי משיכה זה עלול לעזור לו להשתחרר.

נשמת

New member
אבל מה ההגיון?

משהו פה דפוק. לא נשמע לי הגיוני שזה נפתח ונסגר על ידי כוח... מה תופס אותו? לחץ? טוב.... גיטרות לא מתוחכמות כמו שחשבתי. ואיך החלטת שלא קניתי ככאלה מיתרים? <לא שקניתי> הציפוי הזה במקרה מביא מקל בכאב, או שאין קשר?

Vintage

New member
המתח של המיתרים מחזיק את הפינים במקום

בגדול הציפוי מאריך את חיי המיתרים והמיתרים עצמם מוגדרים כ Anti-rust לכן התחושה של מיתר חדש וחלק נשמרת לאורך זמן ארוך יותר, כמה זה יעזור לך בנושא הכאב זה מאוד אישי, תלוי אם את רגילה למיתרים חלודים או חדשים.

נשמת

New member
בעיקרון,

קניתי כאלה. פשוט ביקשתי משהו בטווח שבין הזול ליקר. אין לי צורך במשהו איכותי לגמרי, אני לא מרימה הופעות וגם לא רציתי משהו בסיסי...

Vintage

New member
יש פה המון עניין של טעם

אני לא מאמין במיתרים איכותיים יותר או פחות כי רובם הם אותו גברת בשינוי אדרת, גם מיתרים ב30 ש"ח יכולים להשמע נהדר על גיטרה מסויימת באזני מישהו. מה שנשמע לך סבבה על הגיטרה שלך הולך, זה יכול להיות סט ב30 ש"ח וזה יכול להיות סט ב120 ש"ח. אני מבטיח לך שעם השנים האוזן שלך תלמד לזהות את הדקויות שבין מיתר למיתר ועד אז תתנסי, תקני כל פעם סט אחר עד שתמצאי אחד שמוצא חן באוזנייך והכי חשוב להנות מהנגינה
למרות כל זאת, יש יוצאי דופן כמו אליקסיר, בלו סטיל (אני מניח שיש עוד שאני לא מכיר) שמנצלים טכנולוגיות עדכניות לשפר מוצר ותיק ופה באמת יש הבדל מסויים באיכות לדעתי ולכן המחיר.

eran377

New member
אחי

"קורה שאני לא שם לב למין הנשי בשעות לילה אפופות עשן" רוצה לספר לנו משהו?

Caraya

New member
לאאאא!

לא למשוך! זה באמת דורש המון כוח וקשה מאוד בלי פלייר או משהו. מרפים את כל המיתרים ואז מכניסים יד אל תוך תיבת התהודה ודוחפים את הפינים מלמטה.

Vintage

New member
וואלה זה גם יכול לעבוד ../images/Emo13.gif

אני מעולם לא הזדקקתי לדחיפה, כנראה בגלל שיש לי ידיים של מכונאי

נשמת

New member
וזה באמת לא פוגע?

החור לא משתפשף ככה ומאבד מהאחיזה שלו?

Caraya

New member
מן הסתם הוא קצת משתפשף

אבל אין דרך טובה יותר לעשות את זה.

נשמת

New member
זו רק אני,

או שזו דרך חסרת כל מחשבה? אני ממש מפחדת להרוס את הפין מבחוץ, שהצורה שלו תתעוות.. הוא מפלסטיק אחרי הכל. אם אפעיל עליו לחץ מבחוץ יש מצב שהוא אפילו ישבר! אני אעשה את זה, כמו שהציעו, מבפנים, עם איזה פטיש מפלסטיק... אגב, הגיטרה שלי - היא הניק שלך...

Caraya

New member
האמת שאני נציג מחירות של החברה

סתם אבל גם לי יש גיטרה שלהם.

למעלה